close
تبلیغات در اینترنت
دانلود پروژه و مقاله - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

دانلود پروژه و مقاله

دانلود مقاله و پروژه های دانشجویی

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه

مسابقه فایل ناب با جوایز ویژه

 

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید


در تابستان 95 با پنجمین جشنواره فایل ناب همراه با کاربران عزیز هستیم. در این دوره کاربرانی که بطور متوسط فقط یک بازاریابی در روز داشته باشند هم جایزه ویژه دریافت خواهند کرد ؛ همچنین کاربرانی بطور متوسط 2 محصول در روز ثبت کرده باشند هم از جوایز ویژه فایل ناب برخوردار خواهند شد.
هدف ما در این دوره افزایش کیفیت فعالیت کاربران خواهد بود و تلاش ما این است که تمام کاربرانی که در این مسابقه شرکت می کنند و فعالیت مفیدی دارند از جوایز سایت بهره مند شوند. با توجه به زمان 93 روزه تابستان ، فرصت خوبی برای کسب امتیازهای بالا خواهید داشت.
تمامی کاربران (فروشنده و بازایاب) می توانند با ثبت محصول و یا فروش محصولات موجود ، امتیاز خود را بالا برده و علاوه بر اینکه درآمد خود را افزایش خواهند داد ، می توانند شانس برنده شدن خود را نیز افزایش داده و از جوایزی که برای نفرات برتر در نظر گرفته شده استفاده نمایند.
در این دوره برای نفرات اول تا پانزدهم جوایز نقدی در نظر گرفته شده است و همچنین تمام کاربران می توانند با کمی تلاش ، از جوایز نفیس تری نیز برخوردار شوند. توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی در تعداد نفرات برنده در بخش جوایز ویژه نیست.


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -

 

جوایز:
1- نفر اول: 100,000 تومان
2- نفر دوم: 80,000 تومان
3- نفر سوم: 60,000 تومان
4- نفر چهارم: 40,000 تومان
5- نفر پنجم: 20,000 تومان
6-15- نفرات ششم تا پانزدهم: هر نفر 10,000 تومان

جوایز ویژه برای بازاریابهای برتر:
بیشتر از 100 بازاریابی: 10,000 تومان
بیشتر از 250 بازاریابی: 50,000 تومان
بیشتر از 500 بازاریابی: 100,000 تومان
بیشتر از 1000 بازاریابی: 200,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیشتر از 200 فایل: 10,000 تومان
آپلود بیشتر از 800 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیشتر از 1500 فایل: 100,000 تومان
آپلود بیشتر از 3000 فایل: 200,000 تومان


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -


قانونگذاری استفاده از تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

قانونگذاری استفاده از تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

قانونگذاری استفاده از تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 31 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

ارتباط بین جلب توجه راننده و ایمنی بزرگراهها مساله قابل توجهی برای قانونگذاران در ایالات متحده می باشد هر سال بیش از 00042 نفر كشته می شوند و بیش از 3 ملیون تصادف رانندگی زخمی می شوند سازمان ملی ایمنی بزرگراهها (NHTSA) تخمین می زند كه 20 درصد از 20 درصد تمامی تصادفات وسائط نقلیه – یا حدود 12 میلیون تصادف به عنوان یك عامل اصلی از طریق حواس پرتی ران

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

قانونت تكنولوژی استفاده از تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

 

نوشته شده توسط Matt Sundeen رئیس اصلی برنامه:

ارتباط بین جلب توجه راننده و ایمنی بزرگراهها مساله قابل توجهی برای قانونگذاران در ایالات متحده می باشد. هر سال بیش از 000/42 نفر كشته می شوند و بیش از 3 ملیون تصادف رانندگی زخمی می شوند. سازمان ملی ایمنی بزرگراهها (NHTSA) تخمین می زند كه 20 درصد از 20 درصد تمامی تصادفات وسائط نقلیه – یا حدود 1.2 میلیون تصادف به عنوان یك عامل اصلی از طریق حواس پرتی راننده انجام می گیرد.

توجه اینكه خیلی از چیزها می تواند باعث حواس پرتی راننده شود موضوع چراغ روشنایی برای قانونگذاران محلی ارتباطی بین استفاده تكنولوژی های داخل ماشینی مخصوص تلفنهای بی سیم را برای قانونگذاری مشخص می كند. از سال 1999 هر ایالت قانونگذاری را با توجه به استفاده تلفنهای بی سیم در نظر گرفته است. در همین وضعیت كنگره از شرایط خاصی را بر روی این قضیه صحه گذاشت است. بسیاری از آژانسهای فدرال و ایالتی تاثیرات تكنولوژی بر جلب توجه رانندگان را مورد مطالعه قرار می دهند و تخمین زده اند 300 شهر شهرستان و یا بخش دارای موارد خاص استفاده ازتلفنهای همراه هستند.

علاقه مندی به استفاده از تلفنهای همراه و امنیت بزرگراهی با افزایش قابل توجه در تعداد تلفنها در جاده ها در نظر گرفته شده است. ارتباطات ماهواره ای و ارتبات اینترنتی (CTIA) بیانگر این است كه بیش از 137 میلیون و در حال حاضر از سرویسهای بی سیم در ایالات متحده استفاده می كنند كه بیشتر از 60 میلیون مشترك در سال 1998 بوده است.

میانگین زیادی از مشتركین بی سیم و نیمی بیش از 130 فرد از ابزارهای پرتابل كه قابلیت استفاده در داخل و خارج از ماشین را دارند استفاده می كنند.

افزایش در تعداد تلفنها به همراه پیچیدگی عملكردهای تلفنی و پتانسیل بیشتر برای حواس پرتی رانندگان می باشد. تلفنهای مدرن به افراد این اجازه را می دهند كه از بازار بورس خبردار شوند شرایط جدید رویدادهای ورزشی را بدانند و یا تصاویر دیجیتال بفرستند.

قابلیت جابجائی پذیری تلفن همراه به این معنی است كه افراد می توانند از تلفن ها در هنگام رانندگی استفاده كنند:

NTHSA تخیمن زده است كه در حدود 73 درصد از مشتركین از تلفن های خود در هنگام رانندگی استفاده می كنند. بقیه حدس زده اند كه بین 50 درصد تا 70 درصد از تمامی تلفن های موبایل در ماشین مورد استفاده قرار می گیرند.

تلفن  های موبایل تنها تكنولوژی مورد استفاده در جاده نیست. تولید كنندگان اتومبیل اطلاعات متنوع و یا سرگرمی های مختلف در زمینه تلفن های همراه در ماشین قرار می‌دهند. در حال حاضر در اكثر ماشین های رانندگان و مسافران می توانند e-mail چك كنند در اینترنت گشت بزنند، سیستم های اطلاعاتی را پی گیری كنند و از ابزارهای مختلفی استفاده كنند كه تا به حال تنها از طریق یك خط ثابت امكان پذیر بوده است.

متخصصین پیش بینی می كنند كه این گونه تكنولوژی های داخل ماشینی می توانند احتمالاً تا حدود 30$ بیلیون دلار تا S5 بیلیون در صنعت تا سال 2010 رشد كند.

با تمامی این وسایل جدید و وسائط نقلیه موتوری قانون گذاران دیدگاه جدید تری از این كه چگونه امنیت راه را در نظر بگیرند دارند. موارد جلوگیری این بحث را پیش كشیده اند كه این موارد از ابزارهای موجود حالت جالب تری را در نظر می گیرد. ابزارهای جدید در ماشین معمولا به طور خطرناكی توجه راننده رامنحرف كرده و باعث ایجاد خطر می شوند. ابزارهای مربوط به اینترنت احتیاج به این دارند كه راننده درگیر دستگاه های مربوط شود و از این طریق قابلیت كاركرد راننده را به وظیفه خود یعنی رانندگی، كاهش می دهد.

افراد مخالف بر این باورند كه تكنولوژی ها ناقص امنیت در رانندی نیستند و باعث جلب توجه مسافران نمی شوند در حالی كه مسافران می توانند بدلیل آگاه بودن بیشتر از شرایط رانندگی می توانند رانندگان را از خطرات موجود در راه آگاه كنند این گونه شرایط همچنین دارای مواردی است كه باعث ایجاد احتیاج برای قانون گذاری می شود.

مخالفان محدودیت بیانگر ارزش تلفنهای بی سیم ودیگر ابزارها هستند كه به عنوان شرایط عمومی مناسب می باشد. بیش از 137 میلیون فرد از تلفن های بی سیم استفاده می كنند. علی رغم الكل برای مثال تلفن های بی سیم فراهم آورنده مورهائی برای راننده هستند. افراد از تلفن های خود برای كار استفاده می كنند و هنوز با برخی موارد مورد علاقه درگیر هستند. بر طبق CTIA، بیش از 156000 تماس ضروری از طریق تلفن های بی سیم یا موبایل انجام می شود. بعلاوه مخالفان بر سر این مساله بحث دارند كه كمی موجود است كه صحبت كردن تلفن های بی سیم و موبایل نسبت به دیگر فعالتی های معمول در ماشین مثل خوردن و آرایش كردن و یا استفاده از رادیو و ایجاد حواس پرتی می‌كند. 

نوع فایل: word

سایز:31.8 KB 

تعداد صفحه:32 

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : قانونگذاری استفاده از تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها , تلفنهای همراه , بزرگراهها , قانونگذاران سیاسی , كنفرانس ملی , ایمنی بزرگراهها , وسائط نقلیه موتوری , تلفنهای بی سیم , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:51 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

کار تحقیق حقوق

کار تحقیق حقوق

کار تحقیق حقوق دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 79 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 97

حقوقدانان درپی آن هستندکه بگونه ای به تنظِم روابط اجتماعی بپردازندکه کسی درصدد ضررزدن به دیگری برنیاید وهرگاه فردی به دیگری ضرری رساندمکلف باشدکه آثارناشی ازعمل خودرابپذیردوجبران خسارت به فردمتضرربنمایدبه شکلی که وضعیت ایجادشده رابه حالتی که درسابق بوده اعاده دهد

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

کار تحقیق حقوق  

 

حقوقدانان درپی آن هستندکه بگونه ای به تنظِم روابط اجتماعی بپردازندکه کسی درصدد ضررزدن به دیگری برنیاید وهرگاه فردی به دیگری ضرری رساندمکلف باشدکه آثارناشی ازعمل خودرابپذیردوجبران خسارت به فردمتضرربنمایدبه شکلی که وضعیت ایجادشده رابه حالتی که درسابق بوده اعاده دهد.حقوقدانان معتقدندبایدقواعدی وجودداشته باشدکه بواسطه وجود قواعد مربوطه ضرروخسارتی که به زیان دیده واردشده است جبران شودلذادرعرصه زندگی اجتماعی نبایدفردزیان دیده ای باشدکه زیان واردشده به اوجبران نشده باشد.عدالت نیزکه هدف حقوق می باشد موید این امراست.

چه اگردرجامعه ای فردی به دیگری زیان زند وآنگاه هیچ قاعده ونیرویی وی را ملزم به جبران زیان وارده نمایدویا قاعده ای باشدکه وی راملزم نمایدامااگراین قاعده ضمانت اجرایی نداشته باشدبنظرمی رسدحق وحقوق شوخی بیش نیست یامفهومی ذهنی که عینیت نداردوتنهادرگوشه ای ازذهن درامیدحیات باقی مانده است پس هم بایدقاعده الزام آوروجودداشته باشدوهم ضمانت اجرایی که ازاین قاعده حمایت ژرف بکند.قاعده وضمانت اجرایی که حق رادرمقابل دیدگان همه به نمایش بگذاردوآن را ازمفهومی دورکه قابل دسترس به مفهومی نزدیک وملموس مبدل کندوهمین جاست که حقوقدانان نهادی به عنوان مسوولیت مدنی تاسیس کرده اندتا به آنچه درفوق اشاره گردیدجامه عمل بپوشاند. 

گفتاردوم:مسوولیت مدنی

بحث مسوولیت مدنی امروز چنان گسترش یافته است که دامنه آن ازحقوق خصوصی فرارفته است1. ومباحثی رادرحقوق مدنی وبین الملل نیزبه خوداختصاص داده است.چیزی که دیروزدرجامعه مرکزهمه روابط بشمارمیرفت مراحل قراردادهابودامروزه اگرنتوایم بگویم مرکزوکانون روابط اجتماعی مسوولیت مدنی است حداقل می توان گفت که یک رقیب سرسخت برای اصل قراردادها قراردادهابوجودآمده است،حقوقدانان امروزی معتقدندمرکزحقوق،مسوولیت مدنی است.

الف)تعریف مسوولیت مدنی:

ازسوی حقوقدانان تعاریف متعددی درموردمسوولیت مدنی به شرح زیرشده است2:

دکترعبدالمجیدامیری قائم مقامی می گوید«درزبان حقوقی جز در موارد استثنائی منظور ازمسوولیت مدنی تعهد جبران خسارت است »دکترحسینقلی حسینی نژاد می گوید:«الزام به ترمیم نتایج وارده مسوولیت مدنی است»

1-یزدانیان،علیرضا،حقوق مدنی قلمرومسوولیت مدنی،1381،ص42

2- منبع همان ، ص26 و 27

.دکترکاتوزیان میگوید: «درهرموردکه شخص ناگریزازجبران خسارت دیگری باشدمی گوینددربرابراومسوولیت مدنی دارد»،ودکترحسن امامی نیزمی گوید:«ملزم بودن شخص به جبران خسارتی که به دیگری واردآورده مسوولیت مدنی زمانی بوجودمی آیدکه کسی بدون مجوزقانونی به حق دیگری لطمه زندودراثرآن زیانی به واردآورد».به نظرمی رسدمی توان مسوولیت مدنی راچنین معرفی نمودکه هرگاه شخصی متعهدبه جبران خسارت وارده به دیگری باشدکه این خسارت عرفاًمنسوب به وی باشدوشخص هیچ حق ومشروعی دراضراربه غیرنداشته باشدمسوولیت مدنی درجبران خسارت خواهدداشت وبازدکترکاتوزیان برای تبیین همین امرمی گوید«هرکس به دیگری ضرربزندبایدآن راجبران 

کند،مگردرمواردی که اضرار به غیربه حکم قانون باشدیاضرری که به شخص واردآمده است نارواونامتعارف جلوه نکند1».

 

ب)انواع مسوولیت وارتباط آن بامسوولیت مدنی:

1-مسوولیت مدنی ومسوولیت اخلاقی:برای توضیح مسوولیت اخلاقی درابتدابه تعریف اخلاق می پردازیم«اخلاق اصول وقواعدمشترک انسانی است که بشررابه کمال مطلوب می رساندولازمه ی نیکوکاری 

است»براین اساس حقوق واخلاق نقاط مشترک بسیاری دارندبسیاری ازقواعدحقوقی رنگ اخلاقی 

1--کاتوزیان.دکترناصر.وقایع حقوقی.ص13

مسوولیت باراخلاقی دارد.درموردارتباط این دو نهادمی توان گفت که آنگاه که می گویم«هرکس به دیگری زیان زدبایدزیان وارده راجبران کندواساساًنبایدزیانی جبران نشده باقی بماند»درپی بیان یک قاعده اخلاقی هستیم.دراین میان نمی توان گفت که حقوق اخلاق به گونه ای باهم منطبق هستندکه تفاوتی بایکدیگرندارند.دکترکاتوزیان سه تفاوت بنیادی رادرموردمسوولیت مدنی ومسوولیت اخلاقی بیان می کند،ایشان معتقدندرکن اساسی تحقق مسوولیت مدنی ضرراست درحالی که درمسوولیت اخلاقی به صرف آنکه وجدان شخصی متاثرونادم گشت مسوولیت اخلاقی آن فردمحرزاست.یعنی هرگاه شخصی کرداریاگفتاری بکندکه مغایرباقواعداخلاقی باشدمسوول است هرچندکه عمل وی باعث تحقق هیچ امری درخارج نشده باشد1.1

نوع فایل: word

سایز:79.1 KB 

تعداد صفحه:97 

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

برچسب ها : کار تحقیق حقوق , کار تحقیق حقوق , کار تحقیق , حقوق , حقوقدانان , روابط اجتماعی , مسوولیت مدنی , انواع مسوولیت , دکترکاتوزیان , مسوولیت اخلاقی , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:51 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

کنکاشی در جرایم اطفال

کنکاشی در جرایم اطفال

کنکاشی در جرایم اطفال دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 63 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 80

اطفال دارای طبعی انعطاف پذیر و قابل اصلاح و درمان هستند و اکثر بزهکاران حرفه ای خطرناک کسانی هستند که اولین جرم را در دوره ی طفولیت مرتکب شده اند تربیت و درمان اطفال بزهکار یا تغییر دادن طرز تفکر و اعمال آنان مستلزم روش های مختلف و نسبتاً طولانی است که هدایت اطفال بایستی سر لوحه کار مسئولین قرار بگیرد

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

کنکاشی در جرایم اطفال

 

هر زمان سخنی از حقوق کیفری اطفال به میان می آید تنها آیین دادرسی ویژه اطفال است که در حیطه حقوق کیفری شکلی قرار می گیرد. حال آنکه قانون شکلی خاص اطفال وقتی به اهدافش نایل می آید که قوانین ماهوی ویژه ای نیز در این زمینه ایجاد گردد.

 

فهرست مطالب

 

عنوانصفحه

پیشگفتار1

فشرده مطلب2

بخش اول: کلیات12

فصل اول: تعریف طفل13

طفل در ایتالیا14

طفل در ژاپن14

طفل در فرانسه14

تدوین قوانین ویژه اطفال در ایران15

مبحث اول: اهمیت نقش روان شناسی در دادگاه اطفال17

گفتار نخست: کنکاشی در جرایم اطفال23

بخش دوم: دادرسی اطفال29

فصل اول: انواع بزهکاری اطفال30

مبحث اول: نوع رسیدگی به جرایم اطفال49

تعیین وکیل تسخیری برای طفل52

گفتار اول: تقسیم بندی متهمین اطفال از لحاظ سن53

قابل تجدیدنظر بودن آراء دادگاه اطفال56

فصل دوم: صلاحیت دادگاه اطفال58

صلاحیت شخصی58

صلاحیت ذاتی60

صلاحیت محلی62

مبحث نخست:64

دادسرا و جرایم اطفال64

گفتار اول: تشریفات کیفری ناظر به مراحل قبل از محاکمه65

گفتار دوم: تشریفات کیفری ناظر بر مرحله ضمن محاکمه66

عدم توقیف طفل ضمن محاکمه66

غیر علنی بودن محاکمه طفل67

تعیین تکلیف طفل در زمان کوتاه68

تشکیل پرونده شخصیت68

توقیف دادرسی68

دادرسی با توجه به حقوق قانونی طفل69

ایران71

ایتالیا71

ژاپن72

آراء دادگاه ها در کشورهای مختلف72

گفتار سوم: حقوق طفل پس از محرومیت از آزادی75

گفتار چهارم: چگونگی اجرای روش مراقبتی در محیط آزاد77

سپردن طفل به والدین یا سرپرست قانونی78

اجرای روش آزادی با مراقبت در زمان سپردن79

سازش با مجنی علیه80

گفتار پنجم: روش بین محیط بسته و آزاد82

حبس در منزل82

اشتغال به کار84

گفتار ششم: چگونگی اجرای روش نیمه آزادی86

طرز حمایت از طفل در روش نیمه آزادی88

طرز اجرای روش نیمه آزادی88

گفتار هفتم: چگونگی اجرای مجازات در موسسات باز91

گفتار هشتم: روش اجرای مجازات در زندان93

روش های مختلف در زندان93

روش عمومی96

روش انفرادی96

روش مختلط96

نتیجه گیری97

منابع101

نوع فایل: word

سایز:48.0 KB 

تعداد صفحه:80 

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

برچسب ها : کنکاشی در جرایم اطفال , کنکاشی در جرایم اطفال , اطفال , اجرای مجازات , مجازات , تعلیق مجازات , استحقاق محکوم , صدور حکم محکومیت , اعلام ضمانت , محکومیت به حبس , محکومیت به شلاق , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تح

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:50 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای

فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای

فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 63 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 118

امروزه مقبولیت یك كشور به رعایت اصول و آزادیهای حقو بشر بستگی دارد و كانون اصلی توجه افكار بین المللی است اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های بین المللی آن حدود و آزادیهای مدنی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی بشر را تعیین می كند و «اندیشه حمایت از حقوق بشر همواره در طول تاریخ بعنوان عاملی برای مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی و تلاش برای تامین حداقل حقوقی برای

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای

 

 

مقدمه:

امروزه مقبولیت یك كشور به رعایت اصول و آزادیهای حقو بشر بستگی دارد و كانون اصلی توجه افكار بین المللی است. اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های بین المللی آن حدود و آزادیهای مدنی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی بشر را تعیین می كند و «اندیشه حمایت از حقوق بشر همواره در طول تاریخ بعنوان عاملی برای مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی و تلاش برای تامین حداقل حقوقی برای افراد جامعه مورد توجه بوده و در آثار فلاسفه و اندیشمندان بر آن تاكید شده است». (ارفای و دیگران، 1372: 13)

تجربیات تلخ جامعه بشری و تجارب دو جنگ جهانی و نقض شدید و هولناك حقوق انسانها بشر را بر آن داشته تا با تدوین حقوق اساسی و حیاتی بشر از مسایل پیش آمده برای بشر جلوگیری نماید.

هدف نهایی و انگیزه اصلی حمایت از حقوق بشر حفظ صلح و امنیت بین المللی است و این امر در مقدمه هر دو میثاق بین المللی حقوق بشر مورد توجه قرار گرفته است و «شناسایی جیثیت ذاتی و حقوق یكسان و غیر قابل انتقال كلیة اعضاء خانواده بشر مبنای آزادی، عدالت و صلح در جهان» اعلام دشه است. میثاقعای بین المللی حقو بشر ضمانت نامه های اجرای یاین حقوق هستند كه سازمان ملل به تصویب رساند. »دو میثاق بین الملل حقوق بشر و اساس حمایت قانوین از حقوق شناخته شده بشر بوسیلة سازمان ملل متحد را تشكیل می دهند و در یك بیان پایه گذار حقوق موضوعه در زمینة حقوق بشر هستند. (كیلیار، 1368: 636)

باید خاطرنشان كرد كه حقوق شناخته شده در میثاق ها مطلق نیستند بلكه مقید و تابع محدودیتهایی هستند و این حقوق را می توان به موجب قانون و با رعایت شرایطی تحدید نمود و به حال تعویق درآورد.

مثلاُ در میثاق حقوق مدنی و سیاسی نیز در ماده مشابهی به دولت ها اجازه تحدید یا تعویق برخی از حقوق را در مواقعی كه حالت فوق العاده عمومی بروز كند و حیات و موجودیت ملت را تهدید نماید، اعطا می كند. مشروط بر اینكه این تدابیر با سایر الزاماتی كه دولت ذیربط بر طبق حقوق بین الملل بر عهده دارد، مغایرت نداشته باشد و منجر به تبعیض منحصراً بر اساس نژاد، رنگ، جنس، زبان، اصل منشاء مذهبی یا اجتماعی نباشد. (شیخاتنی نژاد فلاح، 1280: 10)

حقوق مندرج در میثاق ها نباید محدود شود جز به موجب قانون و آنچه كه برای حفظ امنیت ملی، نظم عمومی، بهداشت یا اخلاق عمومی با حقوق و آزادیهای دیگران لازم است. اما مشكل اساسی در این زمینه برداشت و رویه های متفاوت و متناقض كشورها با یكدیگر در مورد اعمال محدودیت و تعلیق حقوق بشر است. اختلاف عقیده بین دولتها ناشی از عدم توافق در مورد جایگاه ویژه فرد در حقوق بین الملل و عدم تفسیر صحیح و روشن میثاق در این مورد است كه نیازمند تفسیری واحد و یكسان از سوی نهادهای بین المللی است. (همان، 9)

تحقیق حاضر در روند كلی تلاش خود، برای پاسخ به این سؤال است كه آیا با توجه به آزادیها و حقوق كه در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای آن نباشد، آیا محدودیتهایی برای این آزادیهات وجود دارند و اینكه این ازادیها چگونه حقوق بشر را تحدید و تدقیق (limitation and extraction) می سازند و چگونه بایستی این محدودیتها را راعایت كرد. بنابراین تحقیق حاضر بر این فرضیه استوار است كه با توجه به رعایت ضروری حقوق بشر در اسناد بین المللی و سازمان ملل و توجه آن در همه كشورها بدون توجه به نژاد، دین و مذهب، محدودیتهایی برای آن وجود دارد كه اجرای آن را مقید می سازد و برای اجرای آن ضرورت دارد كه قوانین خاصی نیز ایجاد شود تا بتواند بشكل همگانی و فراگیر درآید.

انگیزه اصلی از نگارش این پایان نامه و انتخاب موضوع تحقیق علاقه به موضوعات حقوق بشر و افزایش دانش و آگاهی لازم در این زمینه و سیطره ای كه ماهواره ها در عصر اطلاعات و ارتباطات نوری ایجاد كرده اند و فضایی را بوجود آورده اند كه جامعه شبكه ای (Network Society) را نوید می دهند و از طریق دیگر جامعة اطلاعاتی پی ریزی شده است كه جریان بین المللی اطلاعات و توزیع و نشر برنامه ها و اطلاعات ماهواره ای و غیره از اصول اولیه آن است. در این عصر، پرداختن به اساسی ترین نیاز بشری و حقوق آن از اهم واجبات است و لذا ضرورت دارد، نگاهی به ابزارهای جهانی سازی (Globalization) انداخت كه به قول مك لوهان دنیا را به یك «دهكده جهانی»  (Global village) تبدیل كرده اند و انسان در یك فضای نابرابر چگونه می تواند از حقوق برابر و فرصتهای برابر بهره برد و ازر این فضا برای همه آحاد بشری پس اندازی ذخیره نماید.

عدم امكان دستیابی سریع بر منابع دست اول خارجی و محدودیت استفاده از منابع اینترنتی و فراهم نبودن شرایط استفاده از روشهای مشاهده، پرسشنامه و مصاحبه با نهادهای بین المللی و مرتبط با محدودیتهای اصل ماهواره ای از مشكلات فراروی تحقیق حاضر بوده است.

روش اصلی تحقیق در این پایان نامه اسناد و كتابخانه ای بوده و بر اساس استدلال علمی و منطقی مطرح به بررسی مطالب مورد نظر از منابع فارسی و امگلیسی بهره گرفته است.

 

فهرست مطالب

 

صفحهعنوان

مقدمه

بخش اول: برنامه های ماهواره ای و آزادی پخش مستقیم

فصل اول – مفهوم و مبنا

گفتار اول: ارتباطات و سیر تحول آن

گفتار دوم: ارتباطات ماهواره ای

فصل دوم – قلمرو آزادی پخش

گفتار اول: آزادی پخش ماهوار

گفتار دوم – عرف در منابع حقوقی

گفتار سوم – فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای

بخش دوم: اسناد حقوق بشر و محدودیتهای آزادی بیان و اطلاعات

فصل اول – حقوق بشر و میثاق های بین المللی

گفتار اول:  چگونگی پیدایش حقوق بشر

گفتار دوم:  اهمیت حقوق بشر و فهم آن

گفتار سوم:  اعلامیه جهانی حقوق بشر

گفتار چهارم: میثاق های بین المللی مدنی و سیاسی

گفتار پنجم: حقوق آزادی اطلاعات و آزادی بیان

فصل دوم: حق پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای مطلق است یا نسبی

فصل سوم: محدودیتهای اصل آزادی اطلاعات

گفتار اول: آزادی بیان و آزادی اطلاعات و محدودیتهای آن

گفتار دوم: حق حفظ حریم شخصی و محدودیتهای دریافت اطلاعات

فصل چهارم: فرهنگ، حقوق و آزادی ارتباطات در عصر جهانی شدن

گفنار اول: جهانی شدن و جامعه مبنی بر اطلاعات و جریان بین المللی آن

گفتار دوم: فرهنك ارتباطات

گفتار سدم: حقوق ارتباطات

ضمایم

منابع و مآخذ

گفتار سوم: امنیت ملی

گفتار چهارم: نظم عمومی

گفتار پنجم: اخلاق

گفتار ششم: حقوق و حیثیت دیگران

گفتار هفتم: عدم تبلیغ برای جنگ و حمایت تنفرمای

نوع فایل: word

سایز:298 KB 

تعداد صفحه: 118

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای , فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای , محدودیتهای اصل آزادی , پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای , برنامه های ماهواره ای , ارتباطات ماهواره ای , آزادی پخش ماهوار , عرف در منابع حقوقی , حقوق بشر , میثاق های بین المللی , میثاق های بین المللی , فرهنك ارتباطات , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , پروژه , پژوهش ,

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:49 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون

پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون

پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون دسته: صنایع غذایی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 31 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون در 29صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون

 


 

چكیده

 

 

 

در این مقاله ، پیشرفت های جدید در زمینه ریز پالایش با جریان عرضی cross flow mtro filtra tion   (CFMF) بوجود آمده ، مورد بررسی قرار می گیرد . اكثر این پیشرفت ها اختصاص به صنعت لبنی دارد .

 

 

 

استفاده از فرضیه فشار هیدرولیك ترانس ممبران uniform transmembrane hy drolic pressur  (UTP)  با روشهای مختلف ریسكوله كردن میكروفیلترت آن و درجه تخلخل طولی و غشاهای سرامیكی جدید اجازه داد كه جداسازی دیفرانسیلی از هر گروه از تركیبات شیر انجام بگیرد . وقتی كه از MF برای تولید شیر مایع استفاده می شود بدلیل استفاده از حرارت كم . شیر مایع حاصل طعم مشابه شیر خام دارد و عمر مفید آن 5-3 ساعت نسبت به تولیدات قبلی طولانی تر است . نتایج نشان داد كه كاربرد غشا  MF در حذف باكتری های پاتوژن باعث شد كه سلامت بهداشتی پنیرهای درست شده از شیرخام MF اقلا برابر یا بیشتر از پنیرهای تولید شده از شیر خام باكتونرگاسیون و پاستوریزاسیون باشد. میروفیلتراسیون علاوه بر حذف چربی ، باكتری ها و تغلیظ میسلهای كازئینی كاربردهای دیگری چون حذف چربی رسوب كوره آب پنیر . شفاف سازی آب پنیر ، حذف باكتری ها از شوراب پنیر . استفاده از CFMF برای جداسازی انتخابی میسلهای كازئینی و گلبولهای كوچك شیر امكانپذیر شود . با تولیداتی كه در 2 سوی غشا حاصل می شود تكنولوژی لبنیاتی این امكان را خواهد داشت كه تنها بازده فراورده ای لبنی بهبود یابد بلكه محصولات گوناگون با بافت های متنوع تولید شود كه با توجه به مزایای روش میكروفیلتراسیون استفاده از آن در آینده رو به گسترش خواهد بود.

 


 

 

 

مقدمه

 

 

 

میكروفیلتراسیون تكنیكی از فرایندهای غشایی است كه طی آن مولكولهای سنگین مواد محلول در یك حلال سبك یا سوسپانسیون ذرات كلوییدی به 2 جریان با غلظت های متفاوت تفكیك می شود . جداسازی با غشا متخلخل با قابلیت نفوذ پذیری انتخابی با قطر منفذ     و اعمال فشار هیدرولیكی (1-2bar) بعنوان نیروی رانشی انجام می‌گیرد. هر غشا بسته به اندازه منافذ دارای حداقل جداسازی است كه ذرات بزرگتر از این حداقل به وسیله غشا قابل جداسازی نیست . مایعی كه در غشا مانده ، رتنتیت نامیده می شود كه شامل تركیباتی بزرگتر از میانگین قطر منافذ غشا است مایعی كه از خلال غشا عبور می كند میكروفیلترت نام دارد كه تركیبات موجود در آن كوچكتر از میانگین قطر منافذ غشا است جدول (1) اندازه تعدادی از تركیبات شیر را نشان می دهد كه می تواند با فرایند MF جدا شود كه این فرایند در شكل (1) هم نشان داده شده است . تكنیك MF می تواند برای جداسازی دیفرانسیلی مخصوص اجزاء معلق شیر به كار رود . چربیها . میسلهای درشت كازئین ، باكتریها بازداشته نی شوند و الباقی تركیبات شیر از غشا رد می شوند .

 

 

 

تكنولوژی MF در دهه 1980 م . با توسعه غشاهای سرامیكی جدید وارد صنعت لبنی شد . این غشا شكل هندسی چند كاناله و یك محافظ شدید اتراوا هستند كه امكان صنعتی شدن فرضیه فشار هیدرولیك پیشنهاد شده توسط سندبلوم (Sandblom) را میسر ساخت . با این كار قسمت اعظم مشكل گرفتگی غشا مرتفع گردید .

 

 

 

ساختار مهندسی غشاء

 

 

 

در اوایل دهه هشتاد تلاش هایی انجام شد تا از MF برای سانترینوگاسیون جهت شفاف سازی و میكرب زدایی از آب پنیر استفاده شود اما غشاهای آلی چون پلی كربنات و پلی سلوفان از نظر فلاكس عبوری و جداسازی دقیق مورد قبول نبودند ولی استحكام گرمایی و ثبات شیمیایی آنها رضایتبخش بود . با اینحال نتوانست در صنعت لبنی مورد توجه قرار بگیرد . لذا فرصت جدیدی بوجود آمد یعنی غشاهای سرامیكی بودجود آمدند كه با وجود استحكام گرمایی و شیمیایی ولی كاهش فلاكس عبوری و تغییرات سلكیتویتی در برابر زمان زیاد بود در نتیجه استفاده از فرضیه فشار هیدرولیك ترانس ممبران یكپارچه پیشنهاد شده توسط سندبلوم كه از سرعت های جریان عرضی بالا استفاده می شود بر پدیده Fouling غلبه شد.

 

در بررسی ممبرانها از 2 قسمت تشكیل می شوند :1- ساپورت (Support) با منافذ بزرگ 2- لایه غشا با منافذ ریزتر كه بر روی ساپورت قرار می گیرد . غشاهای بسیار پایداری تشكیل می شود . جنس ساپورت بیشتر از آلومین ، كربن ، استیل استنلس یا Sic ( پایداری كسی به PH بالا دارد در سنعت غذا توسعه نیافته است ) . لایه غشا از آلومین ،

 


 

..................................................

 

منابع :

 

 

 

1).Cheryan,M.1998.Ultra  filtration  and  Micro  filtration  Hand Book, Western  Hemisphere. PP, 349-368

 

 

 

2). SABOYA .L & MABOIS(2000) – Lait 80 –Current  devolopment  of Microfiltration  technology  in the  dairy  industry  ,PP, 451-553

 

 

 

3).A.S. Grandison  and  F.A .Glover – Membrane  Processing  of milk . PP , 301-307

 

 

 

4) . GAONKA . A . G. (1995) – Food  Processing  Recent  devolopment . PP , 92-96

 

 

 

5- دكتر عزت پناه ، حمید – پایان نامه دكترا – عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات.

 

 

 

6- مرتضوی ، سید علی – (1357) – تكنولوژی شیر و فراورده های لبنی – دانشگاه مشهد

 

 

 

7- حصاری ، جواد – ( 1380 ) – جزوه درسی صنایع لبنیات – دانشگاه تبریز .

 

 

 

 

 

 

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون , پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون , دانلود پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون , بررسی پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون در صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون , تحقیق پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون , مقاله صنعت شیر و مقایسه با باكتوفوكاسیون , پیشرفت های اخیر میكروفیلتراسیون , صنعت شی

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:48 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پی جویی انتظامی جرائم

پی جویی انتظامی جرائم

پی جویی انتظامی جرائم دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 12 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

مجموعه اقداماتی است که پلیس تحت نظارت و تعلیمات مقام قضایی در کشف جرم، بازجویی مقدماتی حفظ آثار و دلایل جرم، جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم و تشکیل پرونده قضایی در چهارچوب قانون و اصول و فنون انتظامی انجام می دهد

قیمت فایل فقط 5,200 تومان

خرید

پی جویی انتظامی جرائم 

 

1-پی جویی انتظامی جرائم را تعریف کنید؟

مجموعه اقداماتی است که پلیس تحت نظارت و تعلیمات مقام قضایی در کشف جرم، بازجویی مقدماتی حفظ آثار و دلایل جرم، جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم و تشکیل پرونده قضایی در چهارچوب قانون و اصول و فنون انتظامی انجام می دهد.

2-مشکلات پی جویی انتظامی جرایم را توضیح دهید؟

1-مشکلات قانونی: در بعضی مواقع قانون ضعیف است و خلاءهای قانونی وجود دارد و قانون حمایت های لازم را از مأموران پی جو نمی کند یا قانون مبهم است و موجب می شود که مأموران وظائف خود را دقیقاً تشخیص ندهند و این ابهامات باعث می شود که در روند پی جوئی انتظامی جرایم اخلال ایجاد شود.

2-مشکلات اجتماعی:

کلان شهرهایی مثل تهران با جمعیت زیاد، ترافیک، قومیت ها، شرایط جغرافیایی و ... از عوامل و مشکلات موثر در پی جویی انتظامی است.

3-مشکلات سازمانی و کمبود امکانات:

تخصص های پلیسی پیشرفته هماهنگ نیست بلکه پلیس فناوری های جدید را در اختیار ندارد و اغلب تخصصها سنتی و قدیمی است که این کمبودها در روند پی جوئی انتظامی اخلال ایجاد می کند.

4-مشکلات سیاسی:

بعضی اوقات پلیس به لحاظ برخورد با افرادی که وابستگی سیاسی دارند در پی جوئی انتظامی دچار مشکل می شود.

5-مشکلات فرهنگی:

عقب ماندگی فرهنگی، تعصبات قومی در بعضی از نقاط کشور فرهنگ پایین بعضی از مناطق موجب می شود که مردم با پلیس همکاری لازم را نداشته باشند در چنین وضعیتی در پی جوئی انتظامی جرائم اخلال به وجود می آید.

3-اثرات سرعت عمل در پی جویی انتظامی جرایم را توضیح دهید؟

سرعت عمل لازمه انجام عملیات انتظامی است ولی باید توجه شود که منظور از سرعت عمل عجله بی مورد در کارها نمی باشد. هرجا صحبت از سرعت عمل می شود تنها سرعت عمل فیزیکی نیست بلکه سرعت عمل فکری و ذهنی هم مد نظر است که پلیس با استفاده از این مقوله در پی جوئی انتظامکی نتایج بهتری را بدست می آورد.

4-وجه تمایز بین پی جوئی انتظامی و آگاهی را توضیح دهید؟

5-چهارچوب پی جویی انتظامی را نام برده و باختصار توضیح دهید؟

1-قانون: کلیه اقدامات ضابطین دادگستری در پی جوئی انتظامی جرایم بایستی قانونی باشد.

2-وظایف سازمانی: مأموران انتظامی برای پی جوئی انتظامی موظفند در محدوده وظایف سازمانی عمل کنند.

3-شرع و اخلاق: لازم است در مواقعی که امورات شرعی و اخلاقی در قانون مد نظر نبوده مسائل شرعی را کاملاً رعایت کنند.

4-اصول و فنون انتظامی:

مأموران انتظامی لازمک است از اقدامات خارج از اصول و فنون انتظامی که اغلب گرفتاری ایجاد میکند پرهیز نمایند.

6-وظایف ضابطین دادگستری در پی جویی جرایم مشهود را توضیح دهید؟

ضابطین دادگستری در خصوص جرایم مشهود تمامی اقدامات لازم را به منظور حفظ آلات و ادوات و آثار و علائم و دلائل جرم و جلوگیری از فرار متهم و یا تبانی معمول و تحقیقات مقدماتی را انجام و بلافاصله به اطلاع مقام قضایی می رسانند.

7-وظایف ضابطین دادگستری در جرایم غیرمشهود را توضیح دهید؟

ضابطین دادگستری به محض اطلاع از وقوع جرم در جرائم غیرمشهود مراتب را جهت کسب تکلیف و اخذ دستور لازم به مقام ذیصلاح قضایی اعلام می کنند.

8-وظایف ضابطین دادگستری در اجرای دستورات غیرقانونی مقامات قضایی را در پی جویی جرایم توضیح دهید؟

ضابطین دادگستری موظفند دستورات مقان قضایی را فوری و به موقع اجرا کنند متخلف از این ماده به مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی محکوم خواهد شد. اما در ماده 16 قانون تکلیف ضابطین دادگستری را در پی جویی جرایم مشکوک توضیح دهید؟

9-وظایف ضابطین دادگستری را در پی جویی جرایم مشکوک توضیح دهید؟

در جرایم مشکوک اگر اطلاعات از منابع موثق باشد به مقام قضایی اعلام می کنند. در جرایم مشکوک اگر اطلاعات از منابع غیرموثق باشد بدون حق دستگیری و ورود به منزل تحقیقات را انجام داده و به مقامات قضایی اطلاع می دهند.

10-ویژگیهای فرمانده عملیات در پی جویی انتظامی را مشخص کنید؟

11-دلایل نظری و مادی را توضیح دهید؟

الف) دلایل نظری: این دلایل قابل لمس و مشاهده نیستند و اثبات آنها مشکل است.

ب) دلایل مادی: اثار و نشانه هایی که از مجرم در صحنه جرم باقی می ماند و قابل مشاهده و لمس بوده مثل اثر انگشت، تار مو، ته سیگار.

12-نحوه بازرسی اماکن دولتی را توضیح دهید؟

در جرایم مشهود با هماهنگی مقام مسئول آن اداره انجام خواهد شد لیکن در جرائم غیرمشهود دو حالت دارد اول اینکه بالاترین مقام مسئول آن اداره تقاضای ورود به محل فوق را بنماید و حالت دیگر آنکه طبق دستور مقام قضایی از اماکن دولتی بازرسی بعمل آید.

نوع فایل: word

سایز:19.7 KB  

تعداد صفحه: 38

قیمت فایل فقط 5,200 تومان

خرید

برچسب ها : پی جویی انتظامی جرائم , پی جویی انتظامی جرائم , انتظامی جرائم , جرائم , کشف جرم , بازجویی مقدماتی , حفظ آثار و دلایل جرم , جلوگیری از فرار , مخفی شدن متهم , تشکیل پرونده قضایی , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:47 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پنیر فرآوری شده

پنیر فرآوری شده

پنیر فرآوری شده دسته: صنایع غذایی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 15 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

پنیر فرآوری شده در 17صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

پنیر فرآوری شده

 


 

ساختمان میكروسكوپی پنیر فرآوری شده :

 

 

 

فرآوری به طور محسوسی ساختار پنیر ساده را تغییر داده و موجب ظهور ساختارهای جدید در پنیر فرآوری شده می شود ، تغییرات با استفاده از میكروسكوپهای نوری و الكترونی كه مكمل یكدیگرند

 

بررسی می شوند ، روشهای آماده سازی نمونه نسبتا ساده ، رنگ كننده خاص پروتیئن ، چربی ، باكتری و تركیبات پنیری دیگر و آزمایش نمونه ها با استفاده از تجهیزات قابل اجراء استفاده از

 

میكروسكوپ نوری را به عنوان اولین روش مورد انتخاب مطرح می كند . آماده سازی نمونه ها برای استفاده از میكروسكوپ الكترونی پیچیده تر و تجهیزات استفاده شده به صورت قابل ملاحظه ای گرانتر

 

می باشد ، اما در عوض دارای نتیجه آزمایش عالی تر بوده به طور وضوح جزئیات بیشتری را مشخص می نماید . ابعاد مختلف ساختمان پنیر كه با استفاده از میكروسكوپ نوری و میكروسكوپ الكترونی

 

نمایش داده شد ، بوسیله بروكر بررسی شد ، و استفاده از میكروسكوپ الكترونی درعلم تغذیه بوسیله كلب بررسی و منتشر شد . بوهك پیشنهاد داد كه پنیرهای ساده برای عمل

 

فرآوری باید براساس برهم كنششان با محلولهای نمك ذوبی در طی محدوده دمایی 85 – 95 . C  انتخاب شوند .

 

 

 

جزئیات تحقیقات وی اخیرا منتشر شدند . خصوصا استفاده از میكروسكوپ پلاریزه نوری در آزمایش انحلال پذیری نمك های ذوبی در طی عمل فرآوری پنیر مفید می باشد .

 

 

 

مزایای استفاده از میكروسكوپ فلوئورسان بوسیله ای یو در بررسی فرآوری پنیر كه شامل فرآیندهای ساده و ویژه ای بوده منتشر شد . تصاویر بزرگ شده مواد تشكیل دهنده پنیر بوسیله  فلوئورسان

 

طبیعی و از طریق قابلیت جذب فلوئورسان طبیعی مشخص می شوند ، با استفاده از میكروسكوپ اسكن لیزری هم اكنون ریز نگارهای چاپی پنیر گوآدا بدست می آید . با استفاده ازاین نوع میكروسكوپ

 

كه امروزه در علم تغذیه كاربرد داشته است ، پرتو لیزری بوسیله فرآیندی به نام تقسیم كننده نوری برای ایجاد مجموعه ای از ریز نگارها در عمق  معینی پایین تر از سطح نمونه استفاده می شود در نتیجه

 

یك شكل سه بعدی از ساختمان نمونه بدست می آید .

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : پنیر فرآوری شده , پنیر فرآوری شده , دانلفودپنیر فرآوری شده , بررسی پنیر فرآوری شده , تحقیق پنیر فرآوری شده , مقاله پنیر , پنیر فرآوری , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:47 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پنیر پیتزا

پنیر پیتزا

پنیر پیتزا دسته: صنایع غذایی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 10 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 4

پنیر پیتزا در 4صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

پنیر پیتزا

 


 

طرز تهیه پنیر پیتزا

 

 

 

در صورت لزوم چربی شیر را می توان به وسیلۀ تفکیک کنندۀ  مکانیکی به 3 درصد چربی شیر تنظیم کرد. شیر استاندارد شده را در 6/161 درجۀ فارنهایت (72 درجۀ سانتیگراد) به مدت 16 ثانیه پاستوریزه می کنند، سپس شیر را تا 90 درجۀ فارنهایت (2/32 درجۀ سانتیگراد) خنک  کرده، به وسیلۀ پمپ به تانک پنیرسازی منتقل می کنند.

 

 

 

آماده ساختن شیر

 

 

 

یک درصد مایۀ ترش لاکتوباسیلوس بولگاریکوس به شیر گرم افزوده، بلافاصله حدود 7 اونس (200 گرم) خمیر مایۀ پنیر یا 80 میلی لیتر عصارۀ مایه پنیر قدرت واحد به هر 1000 پوند شیر اضافه می  کنند. مایه پنیر اندازه گیری شده قبل از اضافه کردن به نسبت 40:1 با آب لوله کشی رقیق می گردد. خمیرمایه به محصول نهائی پنیر رایحه ای می دهد که تقریباً مشابه پنیر پروولونی است. شیر را به مدت 5 دقیقه بهم زده، سپس روی تانک پنیرسازی را می پوشانند.

 

 

 

بریدن دلمه

 

 

 

در عرض 20 دقیقه دلمۀ ملایم و غلیظی تشکیل می شود. پس از کنترل سفتی آن در مناسب ترین نقطه، دلمه را با چاقوهای سیمی 8/3 یا 2/1 اینچی می برند. دلمۀ بریده شده را بدون دست زدن و پخش کردن در آب پنیر به مدت 15 دقیقه باقی می گذارند و فقط به تناوب به آرامی به هم می زنند.

 

 

 

پختن دلمه

 

 

 

دلمه را با استفاده از بخار جدار تانک مشابه پنیر چدار 118 درجۀ فارنهایت (8/47 درجۀ سانتیگراد9 به مدت 45 دقیقه می پزند. از بهم زدن مکانیکی با سرعت کم برای قسمت اعظم زمان پختن استفاده می کنند. در خاتمۀ پختن بایستی اسیدیتۀ آب پنیر به 22/0 درصد برسد.

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : پنیر پیتزا , پنیر پیتزا , دانلود پنیر پیتزا , بررسی پنیر پیتزا , تحقیق پنیر پیتزا , مقاله پیتزا , پنیر , پیتزا , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:46 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پروتئین ها و انواع ساختارهای آن

پروتئین ها و انواع ساختارهای آن

پروتئین ها و انواع ساختارهای آن دسته: صنایع غذایی
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 551 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 83

پروتئین ها و انواع ساختارهای آن در 83صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

پروتئین ها و انواع ساختارهای آن

 


 

مقدمه :

 

 

 

پروتئین ها فراوان ترین ماكرو ملكول های بیولوژیك هستند كه در تمامی سلول ها و تمامی قسمت های سلولی یافت می شوند. پروتئین ها همچنین دارای تنوع زیادی می باشند. هزاران نوع پروتئین مختلف با اندازه های متفاوت از پپتیدهای نسبتاً كوچك تا پلیمرهای بزرگ دارای وزن های مولكولی در حد میلیون ممكن است در یك سلول یافت شوند. به علاوه، پروتئین ها اعمال بسیار متنوع بیولوژیك را انجام داده و مهمترین محصولات نهایی مسیرهای اطلاعاتی می باشند.

 

 

 

پروتئین ها ابزار مولكولی هستند كه از طریق آنها اطلاعات ژنتیكی بیان می گردند شروع بررسی ماكرو ملكول های بیولوژیك یا پروتئین ها، كه نامشان از كلمه یونانی (protos) به معنی «اولین» یا «جلوترین» گرفته شده است، مناسب می باشد.

 

 

 

كلید ساختمان هزاران پروتئین مختلف، زیر واحدهای مونومری نسبتاً ساده آنها می باشد، تمامی پروتئین ها، شامل پروتئین های موجود در قدیمی ترین رده های باكتریایی تا پیچیده ترین اشكال حیات از 20 اسید آمینه یكسان ساخته شده اند كه با توالی های مشخص خطی به طریق كووالال به یكدیگر متصل می باشند. از آنجایی كه هر كدام از این اسیدهای آمینه دارای زنجیر جانبی با خصوصیات شیمیایی متفاوت می باشند، این گروه 20 ملكولی پیش ساز را می توان به عنوان الفبای زبانی دانست كه ساختمان پروتئین با آن نوشته می شود.

 

 

 

چیزی كه بیشتر قابل ملاحظه می باشد این است كه سلول ها می توانند با اتصال همین 20 اسید آمینه با تركیبات و توالی های بسیار متنوع، پروتئین هایی را تولید نمایند كه ویژگی ها و فعالیت های فوق العاده متنوعی دارند. موجودات مختلف می توانند با استفاده از این بلوك‌های ساختمانی محصولات بسیار متفاوتی نظیر آنزیم ها- هورمون ها- آنتی بادی ها- انتقال دهنده ها- عضله- پروتئین عدسی چشم- پر- تار عنكبوت- شاخ كرگدن- پروتئین‌های شیر، آنتی بیوتیك ها- سموم قارچی و تعداد زیادی از مواد دیگر با فعالیت های بیولوژیك متفاوت ایجاد نمایند.

 

 

 

از میان این محصولات پروتئینی، آنزیم ها تنوع بیشتری داشته و اختصاصی تر می باشند. در واقع تمامی واكنش های سلولی توسط آنزیم ها كاتالیزی گردند.

 


 

 

 

خلاصه:

 

 

 

هر پروتئینی دارای یك ساختمان بی همتای سه بعدی است كه انعكاسی از فعالیت آن می‌باشد. ساختمان پروتئین توسط واكنش های متقابل ضعیف پایدار می گردد. واكنش های متقابل آبگریز بیشترین نقش را در پایداری شكل كردی اكثر پروتئین های محلول دارد، پیوندهای هیدروژنی و واكنش های متقابل یونی، در ساختمان اختصاصی به حد مطلوب می‌رسند كه بیشترین پایداری ترمودینامیكی را دارد.

 

 

 

ماهیت پیوندهای كووالال در زنجیر پلی پپتیدی، فشارهایی را به ساختمان آن تحمیل می‌نماید. پیوند پپتیدی دارای خصوصیات یك پیوند دوگانه نسبی است كه كل گروه پپتیدی را در یك كونفیگوراسیون صحنه ای سخت قرار می دهد. پیوندهای   می توان به تونیت با  نمایش داد. در صورتی كه مقادیر زوایای   تمامی ریشه های اسید آمینه موجود در یك قطعه پپتیدی مشخص باشد. ساختمان دوم آن را می توان كاملاً تعیین نمود.

 

ساختمان سوم، ساختمان سه بعدی كامل در یك زنجیر پلی پپتیدی را می توان با بررسی ساختمان های معمول پایداری شناخت كه نام های متغیری نظیرساختمان های فوق دوم موتیف ها یا خمیدگی ها به آنها داده می شود. موتیف ها از اشكال ساده تا انواع بسیار پیچیده متفاوت می باشد، به طور كلی هزاران ساختمان پروتئینی شناخته شده، همایش یافته و ایجاد تنها چند صد موتیف می نماید كه بعضی از آنها بسیار معمول می باشد. نواحی از پلی پپتیدها كه می توانند به طور مستقل تا گردند را دومن گویند. پروتئین های كوچك

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : پروتئین ها و انواع ساختارهای آن , پروتئین ها و انواع ساختارهای آن , دانلود پروتئین ها و انواع ساختارهای آن , بررسی پروتئین ها و انواع ساختارهای آن , تحقیق پروتئین ها و انواع ساختارهای آن , مقاله پروتئین ها , ساختار انواع ژروتئین , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:44 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت دسته: صنایع غذایی
بازدید: 10 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 27 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت در 21صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

 


 


 

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

 

 

 

از سالهای بسیار دور غلات به صور مختلف به عنوان پایه اصلی غذای قسمت اعظمی از نفوس جهان بوده وامروزه نیز هنوز این مقام را در تغذیه مردم حفظ نموده است.

 

 

 

مصرف غلات در تغذیه، از مراحل ابتدایی وبه صورت دانه بوداده شروع گردیده وسپس مراحل تكاملی خودرا به شكل خمیرونان مسطح ونازك طی نموده وامروزه درفرم نان حجیم و متخلخل و یادر انواع مختلف رشته، ماكارونی، شیرینی، بیسكوئیت و... نقش عمده ای را در تغذیه، صنایع غذائی و سایر فرآورده های مشابه بعهده دارد.

 

 

 

مراحل مختلف آماده سازی دانه های غلات را در طول تاریخ تكاملی بشر میتوان به صورت زیر تصور كرد:

 

 

 

ابتدا مصرف غلات با ساقه و پوشینه ایجاد مشكلاتی در هضم وجذب آن به وجود آورده است وبه این دلیل با اصطكاك دانه ها به یكدیگر قسمتی از پوشینه را از دانه جدا نمودند كه نهایتاً به خرمنكوبی منتهی گردید.

 

 

 

مراحل بعد عبارت بودند از: خرد كردن دانه، اختلاط آندوسپرم نرم و ریز شده با آب كه در نهایت منجر به تولید خمیر و پخت آن بر روی آتش گردید.

 

 

 

در افسانه ها آمده است كه نانوای فرعون به دلیل فراموشی،خمیر مانده و ترش شده را به خمیر اضافه می نماید كه در نتیجه آن كیفیت نان بهبود قابل ملا حظه ای پیدا نمود و این مقدمه ای برای استفاده از خمیر ترش گردید.

 

 

 

تهیه نان با استفاده از خمیر ترش و به صورت نازك و مسطّح باعث گردید كه در اثر تخمیر، نان حاصل پوك و از سفتی و سختی خارج وقابلت جویدن بهتری پیدا نماید.

 

 

 

 از برهه صدها سال گذشت تادر اثر پیشرفت و توسعه صنعت مخمر سازی نانهای حجیم متخلخل امروزه به وجود آمد كه این نیز به نوبه خود باعث محدود شدن غله مورد نظر برای تهیه نان، فقط به گندم و چاودار گردید.

 

 

 

نام گذاری و طبقه بندی آرد گندم

 

 

 

بطوری كه میدانیم، املاح معدنی در لایه آلرون وپوسته (دانه) بیشتر از آندوسپرم ذخیره میشوند. بنابر این یز روی میزان خاكستر یا املاح میتوان پی بردكه آرد بیشتر از كدامیك از لایه ها وقسمتهای دانه استحصال گردیده است.

 

 

 

نامگذاری و طبقه بندی آرد گندم به شرح زیر خلاصه میگردد:

 

 

 

< آرد مغز دار > : جهت كیك وشیرینی جات مناسب میباشد ودارای پائین ترین درجه استخراج است.

 

<آردروشن1و2>: برای تهیه كیك، نانهای مخلوط روشن و نانهای روشن اروپائی به كار می رود

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , دانلود اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , بررسی اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , تحقیق اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , مقاله اهمیت نان , اهمیت نان , محصولات صنایع پخت , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:43 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

معماری اقلیم گرم وخشک و یزد

معماری اقلیم گرم وخشک و یزد

معماری اقلیم گرم وخشک و یزد دسته: معماری
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

معماری اقلیم گرم وخشک و یزد در 47صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

معماری اقلیم گرم وخشک و یزد

 


 


 

معماری گذشته

 

 

 

معماری مناطق كویری در عین پاسخگویی به نیازهای انسان و شرایط محیط، جلوه هایی از تجلی كالبد بخشیدن به ارزش ها و باورهای فرهنگی جامعه را نیز به نمایش می گذارد مانند

 

بهره گیری از سلسله مراتب، كه در عین اینكه توجه به درون و بطن را به زیبایی نشان میدهد، با ایجاد قلمروهای مختلف (خصوصی، عمومی، نیمه عمومی و...) محرمیت، خلوت و

 

خصوصیت و امنیت مورد نیاز اهل خانه و حرمت خانواده و تجلی ارتباط انسان و طبیعت و فضای زندگی را در حد اعلایی فراهم می كند.

 

 

 

در معماری سنتی، جایگزینی و استقرار عناصر و اجزاء در رابطه ای هماهنگ و منطقی و تكمیل كننده با سایر اجزا است. این هماهنگی در مقوله تناسب ها،‌اندازه ها ، رابطه انسان و

 

طبیعت و عناصر طبیعی قابل تعریف و شناخت است. در این مناطق با وجود شرایط نامطلوب محیطی (عدم وجود رطوبت مناسب، دمای بهینه و ... ) بهره گرفته شده و هم از مفاهیم و

 

نمادهای معنوی در ایجاد فضاها به زیبایی و زیركی خاصی استفاده شده است كه جنبه سلامت روانی و باورهای دینی را در بطن خویش نهفته دارد. سیستم حیاط مركزی با آب

 

نماها،‌درختان و بازی نور و سایه،‌نمونه هایی از این دقت و توجه به ایجاد شرایط بهینه برای آسایش در این مناطق است.

 

 

 

در معماری كویری به مسئله انرژی، منابع طبیعی و بهره برداری درست از آفتاب، جهت ها، باد و ... (به عنوان منابع پایدار انرژی در مقابل سوخت های فسیلی ناپایدار) توجه خاص شده

 

است تا حدی كه، یكی از ویژگیهای بارز معماری این مناطق می باشد. شاید بتوان گفت دوری از اسراف و بطالت، استفاده از مصالح بومی، انتخاب رنگ و اشكال مناسب،‌توجه به نوع و

 

روش بهره گیری از منابع طبیعی،‌انتخاب منابع انرژی مناسب ، تلفیق جنبه های معنوی و مادی حیات به عنوان بنیاد و حتی مسلط بر فعالیتهای انسان و نتایج حاصله از آنها، احساس

 

مالكیت انسان بر اشیاء و فضاها به عنوان عاملی در جهت حفاظت و بهره برداری بهتر از آنها، توجه به روح جمعی به جای فردگرایی و نمایش، كمال جویی انسان و كمال بخشی به آن و

 

بسیاری ویژگیهای دیگر را میتوان شاخصه های اصلی معماری بومی دانست.

 

 

 

2- سابقه شهر یزد (سیر تحولات زیستی و كالبدی در یزد)

 

 

 

به طور كلی در سرزمین های اسلامی، شهر اسلامی را میتوان مجموعه ای از مناطق و محلات متجانس و همگن دانست. گروههایی كه در این مناطق می زیسته اند،‌هویت،‌مذهب و

 

قومیت خود را برای قرن ها همچنان حفظ كرده اند. بررسی ها نشان میدهد كه در گذشته، شهر یزد دارای محلات متعددی بوده است. محلات شهر، جایگاه زندگی طبقات اجتماعی

 

مختلف، صاحبان مشاغل گوناگون و پیروان ادیان مختلف بوده است. روابط نزدیك اقتصادی، اجتماعی، نظام محله ای ویژه شهرهای سنتی و شیوه تولید كارگاهی بر سازمان اجتماعی

 

فضایی شهر تأثیر داشته است، بطوریكه در یك محله، بخش های اعیان نشین،‌صاحبان كارگاههای خصوصی و فقیرنشین كنار هم قرار داشته و یا دو محله متعلق به اعیان و تهیدستان

 

شهری كنار هم قرار می گرفته است. خانه های اعیان نشین معمولاً مشخص و مانند مراكز محلات در تقاطع و یا در مسیر گذرگاههای اصلی قرار داشته است.

 

 

 

در محلات شهر یك نفر از بزرگان محله از طرف اهالی انتخاب می شد كه نقش رئیس محله را داشت. بزرگ محله را گاهی،‌كلانتر می نامیدند كه در این صورت نقش وی مهمتر بود.

 

 

 

رابطه تولید و كار به صورت رابطه بین استادكار و شاگرد در صنایع وجود داشت و معمولاً كار طاقت فرسا به صورت میراث به فرزندان و شاگردان منتقل می شدند.

 

 

 

كارگاهها در مسیر گذرگاههای اصلی شهر و یا در تقاطع آنها قرار داشت. برخی نیز از خانه های خود به صورت كارگاه استفاده می كردند كه در این صورت تولید شكل خانگی پیدا میكرد،

 

كارگاههای نساجی كه با شركت زنان و فرزندان اداره می شد نقش اساسی در اقتصاد خانه داشت و خانواده را به عنوان یك سازمان اقتصادی فعال می نمود. اساس اقتصاد شهر را به

 

ویژه صنعت نساجی كارگاهی تشكیل می داده است.

 

 

 

امروزه اشكال پیچیده روابط اجتماعی – اقتصادی و دگرگون شدن تولید شهری در یزد و تسلط وجه تولید كارخانه ای بر كارگاهی و قرارگیری شهر در شبكه ارتباطات اجتماعی اقتصادی، در

 

سطح كشور، باعث شده كه نظام محله ای در شهر از میان برود و محله به عنوان یك واحد زندگی شهری به شكل گذشته اهمیت خود را از دست بدهد.

 

 

 

شهر یزد، مانند بسیاری از شهرها از زمان قاجار و شروع روابط ایران و اروپا شروع به تغییراتی نمود. هر چند این تغییرات چندان باعث به هم ریختن سیستم های كالبدی و روابط اجتماعی

 

– اقتصادی شهر نشد. تغییرات در نظام های شهری و محله ای به صورت مشخص از دوران پهلوی اول و خصوصاً در دهه های چهل و پنجاه به وقوع می پیوندد.

 

 

 

ورود ماشین به سیستم های ارتباطی شهر،‌ سرعت تحولات،‌گسترش ارتباط و یك نوع تجدد خواهی و شیفتگی در برابر غرب باعث ایجاد شبكه های دسترسی جدید یعنی خیابان ها با

 

سیستم شطرنجی و شبكه ای،‌همچنین ایجاد محلات جدید در حاشیه شهر با سیستم های ساخت و ساز نوین گردید. این حركات همراه با تغییر در سیستم روابط اجتماعی و ایجاد

 

ادارات دولتی و ایجاد كارخانه ها و كارگاههای جدید و بزرگ همراه بود كه به صورت عمده تغییر سیستم سكونتی و كالبدی را از حالت سنتی ودر بافت قدیم و الگوهای گذشته به سیستم

 

شهرسازی جدید و فارغ از روابط اجتماعی – اقتصادی گذشته طلب می نمود.

 


 

 

 

3-1- مقدمه

 

 

 

هر واحد جغرافیایی در مقیاس كوچك (micro) و چه با مقیاس كلان (macro) بعنوان یك سامانه زیستی و حیاتی از عناصر متشكله جاندار و بیجان كه هر یك روابط متقابل و پیچیده ای دارد تشكیل میشود در این میان اقلیم نه تنها بعنوان یك جزء بلكه به صورت یك عامل هویت و ماهیت بخش ویژگیهای عمومی سایر اجزاء متشكله یك اكوسیستم یا زیست بوم را نیز تعیین می كند. بطوریكه بسیاری از خصوصیات طبیعی اكولوژیكی انسانی مانند پوشش گیاهی، وضعیت آبهای سطحی و زیرزمینی، ساز و كار فرسایش و حتی معیشت انسانها نیز تا حدود زیادی به ویژگیهای آب و هوایی و اقلیم شناسی بستگی دارد این مسئله در زیست بوم های خشك و بیابانی و مناطق كویری نیز صادق است و همین عوامل محیطی هستند كه در تعیین نحوه پراكندگی، چگونگی سازگاری موجود زنده با محیط و نیز ساختار اجتماعات زیستی نقش اساسی را برعهده دارند. بطور مثال هر گیاه یا جانور برای مقابله با عامل اقلیم كه تأثیر آن از حدود امكانات موجود زنده خارج است باید خود را با شرایط اقلیمی سازگار كند و هر چه توانایی یك سیستم زنده در دفع اختلالات وارده بیشتر باشد به همان نسبت در تعادل اكولوژیكی آن تأثیرگذار بوده و آن سیستم پایدارتر خواهد بود.

 

 

 

لذا شناخت هر چه دقیق تر و همه جانبه مسائل اقلیمی میتواند به نوعی در پایداری زیست بوم‌ها (بخصوص در مناطق خشك و بیابانی ) نقش مؤثری داشته باشد.

 


قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : معماری اقلیم گرم وخشک و یزد , معماری اقلیم گرم وخشک و یزد , دانلود معماری اقلیم گرم وخشک و یزد , بررسی معماری اقلیم گرم وخشک و یزد , تحقیق معماری , مقاله اقلیم گرم وخشک و یزد , اقلیم یزد , معماری اقلیم , گرم وخشک , یزد , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:42 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر

آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر

آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر دسته: صنایع غذایی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 111 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر در 21صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر

 


 

بخش 1:

 

 

 

توضیح مختصری در مورد آنتاگونیسم لاكتیكی

 

 

 

این پدیده كه باكتری لاكتیكی هنگامی كه در محیطهای كشت مخلوط وجود داشته باشد منجر به اثر بازدارندگی یا كشندگی بر روی سوشهای وابسته به ارگانیسمهای عامل فساد و

 

مولد سم می گردد، به مدت بیش از 60 سال مورد توجه بوده است. آنتاگونیسم به وجود آمده توسط باكتریهای لاكتیكی به مطالعه وسیعی نیاز داشته و چندین گزارش از تحقیقات اولیه

 

منتشر شده است. نكات قابل توجه تازه‌ای از این پدیده به عنوان یك روش مفید استفاده از مواد شیمیایی به منظور كنترل ارگانیسمهای نامطلوب مواد غذایی بدست آمده است.

 

 

 

باكتریهای لاكتیكی روی لاكتوكوكسیها ، انتروكوكسیها، لاكتوباسیلها، كارنوباكتریها و پدیوكوكسیها دارای یك اثر آنتا گونیسمی می‌باشند. بر روی انواع مختلف پاتوژنهای عامل فساد یا اثر

 

كشندگی و یا اثر بازدارندگی داشته و به همین طریق روی بسیاری از ارگانیسمهای عامل فساد بخصوص سرما دوستهای گرم منفی نیز مؤثر می‌باشد.

 

 

 

در میان مواد آنتاگونیستیك تولد شده بوسیله باكتریهای لاكتیكی، با كتریوسینها و عوامل مشابه باكتریوسین وجود دارند، این مواد اصولاً از پلاسمید تولید شده، به حرارت مقاومند و روی

 

سوشهای تولید كننده خودشان اثری ندارند. بسیاری از این مواد البته نه همة آنها از مواد پپتیدی می‌باشند و در عمل باكتری كشش به حساب میایند. گسترده‌ترین مطالعات انجام گرفته

 

بر روی كلی سین تولید شده از سوشهای اشریشیا كلی بوده است، این پدیده در حدود 30 سال پیش كه حداقل 5 نوع ماده مختلف بوسیله لاكتوكوكسیهای سرولوژیك گروه D تولید

 

شده بودند، مورد حداقل 5 نوع ماده مختلف بوسیله لاكتوكوكسیهای سرولوژیك گروه D تولید شده بودند، مورد توجه واقع شد. نایزین شناخته شده‌ترین با كتریوسینی است كه توسط

 

باكتریهای لاكتیكی تولید می‌گردد و وسیعتر از ابعاد یك آنتی بیوتیك مورد بررسی واقع شده است. در یك بررسی بر روی 280 سوش استرپتوكوكهای لاكتیكی، در حدود 5% آنها عواملی

 

مشابه باكتریوسینها تولد كرده‌اند. لاكتاسین B توسط برخی سوشهای لاكتوباسیلوس اسیدوفیلوس ، لاكتاسین F توسط سوشهای دیگر همین گونه (100) ، هلوتیسین J بوسیله

 

لاكتوباسیلوس هلوتیكوس پدیوسین بوسیله پدیوكوكوس پنتوزاسوس و پلانتاسین B بوسیله لاكتویاسیلوس پلانتاروم تولید شده‌اند. توالی اسیدهای آمینه در لاكتاسین F مشخص و كلون شده است.

 

یكی از سوشهای انتروكوكوس فاسیوم در مقابل برخی از گونه‌های لیستر یا تولید یك ماده آنتاگونستیك می‌نماید و كارنوباكتریوم پیسی كولا در مقابل گونه‌های وابسته به لاكتیس

 

باكتریوسنیهای فعالی ایجاد می‌كند لوكونوستوك ژلی دوم ، در اوایل سیكل رشد خود در دماهای ْ1 و ْ5 و cْ25 ماده‌ای مشابه باكتریوسین تولید می نماید كه این ماده در برابر انتروكوكوس

 

فكالیس و لیستریا منوسیتوژنز فعال است. بسیاری از سوشها

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر , آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر , دانلود آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر , بررسی آنتاگونیسم لاكتیكی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر , تحقیق آنتاگونیسم لاكتیكی , مقاله افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ خرد شدة شتر , آنتاگونیسم لاكتیكی , افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة‌ , گوشت خرد ش

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:42 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

معرفی كفهای قوی و ملحقات آن

معرفی كفهای قوی و ملحقات آن

معرفی كفهای قوی و ملحقات آن دسته: معماری
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 37 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 60

معرفی كفهای قوی و ملحقات آن در 60صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

معرفی كفهای قوی و ملحقات آن

 


 

مقدمه

 

 

 

امروزه مطالعه و تحقیق روی رفتار سازه ها به منظور دسترسی به حداكثر ایمنی، همزمان با معیارهای در سراسر جهان رشد فزاینده ای یافته است. به طوریكه آزمایش روی تك تك اجزاء و یا تركیبی از

 

چند جزء یك سازه، در مقیاسهای بزرگ و واقعی، یك از مهمترین و اساسی ترین نكات مورد توجه پژوهشگران صنعت ساختمان است.

 

 

 

وسایل آزمایشگاهی موجود در كشور ما را ملزم می سازد كه روی نمونه های با ابعاد كوچك و یا نمونه هایی با مقیاس كوچك آزمایشهایی صورت گیرد كه این كار حداكثر می تواند گویای رفتار تك تك

 

عناصر تشكیل دهندة سازه بدون در نظر گرفتن عملكرد واقعی آنها در سازة اصلی و در كنار دیگر عناصر ساختمان باشد و بررسی نحوة تاثیر بعضی از عوامل موثر بر موضوع مورد مطالعه محدود گردد.

 

 

 

عملكرد نمونه مورد آزمایش به نكاتی كه اهم آنها به قرار زیر است، بستگی دارد:

 

 

 

هندسه سازة

 

 

 

اندازة سازه

 

 

 

استفادة همزمان از مصالح گوناگون در كنار یكدیگر

 

 

 

تاثیر نوع اتصال و پیوستگی اجزاء و مصالح به یكدیگر

 

 

 

لذا در هنگام آزمایش بیاد موارد فوق كاملاً مدنظر گرفته شود، تا نتایج حاصل، واقعی و با درصد بالایی قابل اعتماد باشند. به عنوان مثال، ‌برای بررسی رفتار یك پل بایستی تنشها و تغییر شكلهای ناشی از نیروهای شامل وزن پل، تردد وسایل نقلیه، ارتعاشات، باد، تغییرات درجحه حرارت و … در نظر گرفته شوند.

 

 

 

شایان ذكر است، كه تمامی اینها با آزمایشهای سادة كششی و فشاری، روی یك قسمت كوچك از نمونة مصالح به كار فته در یك عضو از سازة پل بدست نمی آید.

 

 

 

همین طور استفاده از فرمولهای محاسباتی و تعمیم آنها به نكات تازه و ناشناخته، ما را ملزم می سازد كه اعضای واقعی سازه و یا در مواقعی حتی،‌خود سازه را تحت اثر بارهای بهره برداری مورد آزمایش قرار دهیم، تا بتوان براساس نتایج آزمایش به آگاهیهای معتبری دست یابیم.

 

 

 

داشتن اطلاعات دقیق و معتبر بخصو برای تولید انبوه حایز اهمت فراوان است. با توجه به مشكلات گوناگون در جوامع بشری، كه صنعت ساختمان به سوی تولید انبوه روی آورده است، طرح یك عضو سازه ای با ظرفیت باربری بیش از حد لازم، علاوه بر اتلاف مصالح با ارزش ساختمانی، زیانهای اقتصادی فراوانی به دنبال خواهد داشت.

 

 

 

از سوی دیگر، تكیه بر آزمایشهای كلاسیك سازه ای، عدم آگاه دقیق از كاركرد هماهنگ اجزای یك سازه و به فرمولهای به دست آمده و نتایج تجربیات گذشته بسنده‌كردن، راه را برای پژوهشهای آتی و پیشرفت، مسدود خواهد كرد.

 

 

 

با وجود اینكه روشهای عددی مثل روش المانهای محدود، ابزار خوبی جهت مطالعه رفتار سازه های ساختمانی هستند و بسیاری از پیش بینی های طراحی، نظریات و توصیه‌ها بر پایة نتایج آنها استوار

 

است. با وجود این، استفاده از همین روشها هم، فرضیاتی ساده كنده كه گاهی دور از واقعیت اند را شامل می شود.

 

 

 

باتوجه به موارد مذكور، به گوشه ای از اهمیت كاربرد استفاده از آزمایشگاه سازه پی می بریم. به طوری كه حتی، بسیاری از كشورهای جهان سوم مانند اندونزی، یمن، عربستان، الجزایر، تونس و

 

سنگاپور نیز اقدام به راه اندازی چنین آزمایشگاه هایی در كشورهای خود كرده اند.

 

 

 

ایران در میان كشورهای در حال توسعه، نخستین كشوری بود، كه پژوهشگران آن به مطالغه و پژوهش در زمینه های علمی، روی آوردند. ولی به علت كمبود امكانات و تجهیزات آزمایشگاهی،

 

پژوهشهای در دست مطالعه، روند مطلوب را نداشته و در بسیاری از موارد به حال تعلیق درآمده اند. امروزه، برای تحقیق در زمینه های سازه ها، از دو روش بنیادی به شرح زیر كه در آزمایشگاههای

 

انجام می پذیرد، استفاده می شود:

 

 

 

اول : آزمایش اعضای سازه با اندازة واقعی در ماشین های آزمایشی (یونیورسال تست) با ظرفیت زیاد و ابعاد بزرگ.

 

 

 

دوم: آزمایش سازه با اندازه واقعی آن با استفاده از یك سیستم معادل، شامل كف قوی[1] ، قابهای بارگذاری[2] و تجهیزات تكیه گاهی[3].

 

 

 

در پایان، ذكر این نكته را لازم می داند كه وقتی درباره اهمیت آزمایش در مقیاسهای بزرگ سخن به میان می آید معنایش این نیست، كه همواره به چنین آزمایشهایی (با صرف وقت و هزینه زیاد) نیاز

 

داریم، بلكه این گونه آزمایشگاه را وقتی تأئید نهایی مورد نیاز باشد، یا اینكه بخواهیم تئوریهای موجود را اصلاح كرده و شناخت دقیقتری از رفتار سازه به دست آوریم، انجام می دهیم.

 

 

 

هدف

 

 

 

به منظور آزمایش بر اجزای ساختمانی در اندازه های حقیقی و بزرگ و بررسی رفتار آنها، احداث آزمایشگاه سازه در مراكز علمی و دانشگاهی كشور، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 

 

 

از جمله مهمترین عناصر تشكیل دهنده یك آزمایشگاه سازه، كف قوی و قابهای استوار شده بروی آن است. هدف از پروژه مورد بحث در این گزرش طرح یك كف قوی و سازه های مربوط به آن و همچنین

 

تحقیق بر روی مصالح جهت ساختن این گونه كف قوی است كه ایجاد یك آزمایشگاه سازه مجهز را توصیه می نماید.

  

 

 


 

 

 

آزمایشگاههای تحقیقاتی سازه كه در اغلب كشورهای جهان ساخته شده، دارای امكانات گوناگون و پیشرفته ای هستند. این آزمایشگاه ها، برای تحقیق و مطالعه پژوهشگران تسهیلات لازم را فراهم

 

می آورند و حصول نتایج مطمئن و واقعی را ممكن می سازند. از جمله تجهیزات ضروری برای مجهز ساختن و راه اندازی آزمایشگاه سازه عبارتند از:

 

 

 

كف قوی

 

 

 

دیوار قوی[1]

 

 

 

قابهای بارگذاری

 

 

 

ماشینهای آزمایشی (یونیورسال تست)

 

 

 

تجهیزات تكیه گاهی

 

 

 

سیستم های كنترل كامپیوتری

 

 

 

سیستمهای هیدرولیكی و جكها

 

با بررسیهای انجام شده از مراكز علمی و تحقیقاتی كشور، مشخص شد كه در كشور ما نه تنها برای آزمایش خود سازه، بلكه حتی برای آزمایش اعضای آن در اندازه واقعی خود، آزمایشگاهی وجود ندارد و احساس می شود كه برای فراهم نمودن زمینه های جدید

 

 

 


 

 

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : معرفی كفهای قوی و ملحقات آن , معرفی كفهای قوی و ملحقات آن , بررسی معرفی كفهای قوی و ملحقات آن , دانلودمعرفی كفهای قوی و ملحقات آن , تحقیق معرفی كفهای قوی , مقاله کف ها , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:41 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

كنترل موتور های DC و القایی

كنترل موتور های DC و القایی

كنترل موتور های DC و القایی دسته: برق
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

كنترل موتور های DC و القایی در 22 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

كنترل موتور های  DC و القایی

 


 

 

موتور DC

 

موتور جریان مستقیم برغم اینكه جابه جا كن (كموتاتور) دارد و از موتور جریان متناوب بامقادیر اسمی مشابه بزرگتر است ، ولی به علت امكان وسیع كنترل سرعتش ، كه توسط كنترل ولتاژ ورودی آن صورت می گیرد،‌ رایجتر است. برای كنترل سرعت اكثر موتورهای جریان مستقیم استفاده از منبع تغذیه جریان متناوب معمول است اما مواقعی كه منبع تغذیه موتورهای جریان مستقیم بایستی باطریها و پیلهای سوختی باشند، از مدارهای برشگر استفاده می شود. یكی از مشخصات اصلی آنها داشتن گشتاور راه اندازی خیلی زیاد است كه در محركهای كششی مورد نیازاست . موتورهای جریان مستقیم علی رغم مزایای ذكر شده دارای معایب ونقصهای زیادی هستند. برای توان مشابهی موتورهای جریان مستقیم  نسبت به موتورهای القایی بزرگتر و گرانقیمت ترند به استثنای موتورهای خیلی كوچك موتورهای جریان مستقیم به منظور محدودكردن جریان زیاد نیاز به تدابیر خاصی برای راه اندازی دارند.

 

راه اندازی

 

حداكثر جریانی كه از یك موتور DC در حالتهای گذرانی كوتاه مدت می تواند عبور كند. جریانی است كه یك كموتاسیون بدون جرقه داشته باشد. از نقطه نظر تئوری ، با بكارگیری سیم پیچی های جبران ساز در تمامی مقادیر سرعت و جریان می توان ولتاژهایی را كه با كموتاسیون جریان مخالفت كرده و ایجاد جرقه می كنند بطور كامل حذف نمود.

 

 اما در عمل مشاهده شده است كه با افزایش مقدار جریان ،حذف كامل انجام نمی شود و با عبور جریان از یك حد معین ،جرقه پدیدار می شود. درماشینهای بدون جبرانساز ،جریان به دو برابر جریان نامی و در ماشینهای با طراحی مخصوص و دارای جبرانساز جریان با 3.5  برابر جریان نامی می تواند افزایش یابد.

 

اگر موتور با ولتاژ نامی راه اندازی شود ، برای یك موتور با اندازه متوسط، جریان به حدود 20 برابر جریان نامی خواهد رسید. جریانی به این بزرگی منجربه جرقه هایی شدید در كموتاتور وافزایش بیش از حد درجه حرارت در سیم پیچ های موتور شده و به آن آسیب می رساند. بنابراین محدود نمودن جریان به یك حد بدون خطر در زمان راه اندازی ضروری می شود این كار با كاهش ولتاژ دو سر ترمینال  موتور در لحظه راه اندازی و افزایش تدریجی آن با سرعت گرفتن موتور حاصل می شود ولتاژ موتور باكاهش ولتاژ منبع یا با ایجاد افت قسمتی از ولتاژ منبع بر روی یك مقاومت سری شده باموتور انجام می شود.

 

در كاربردهایی كه به سرعت قابل تنظیم نیاز دارند ، یك كنترل كننده  برای كنترل سرعت موتور فراهم می شود. همین كنترل كننده برای محدود نمودن جریان موتور در مدت راه اندازی می تواند بكار گرفته شود در مواردیكه كنترل سرعت ضروری نیست، برای محدود نمودن جریان از یك راه انداز استفاده میشود .در مواردیكه راه اندازی مكرر لازم نیست ، با قرار دادن یك مقاومت اضافی چندین قسمتی در مدار آرمیچر و خروج تدریجی آن از مدار به نحوی كه جریان موتور از حد سالم و بی خطر بیشتر نشود و در ضمن گشتاور تولیدی موتور همواره از گشتاور بار بزرگتر بماند، راه اندازی انجام می شود. این روش بطور گسترده بكار گرفته می شود .

...........................................

منابع و مراجع :

 

1.كنترل موتورهای الكتریكی بامبدلهای الكترونیك قدرت

 

    ( ترجمه دكتر جعفر میلی منفرد  - مهندس همایون مشگین كلك )

 

2.الكترونیك قدرت ریموندرمشو

 

   ( ترجمه ابراهیم سید گوگانی )

 

3.الكترونیك قدرت كجله تور بورگ

 

   ( ترجمه دكتر عباس شولائی – مهندس احمد شاطر باقر كاشی )

 

فهرست

 

مقدمه

 

فصل اول : كنترل موتور های  DC

 

1.موتور DC

 

2.راه اندازی

 

3.ترمز الكتریكی

 

    3-1. ترمز ژنراتوری

 

    3-2. ترمز دینامیكی یا رئوستایی

 

    3-3. ترمز با اعمال ولتاژ معكوس

 

4.كنترل سرعت موتور های  DC

 

    4-1. كنترل ولتاژ آرمچیر

 

    4-2. كنترل شار میدان

 

   4-3. كنترل مقاومت آرمچیر

 

5.كنترل توسط یكسو كننده های قابل كنترل

 

6.كنترل توسط برشگر

 

فصل دوم : كنترل موتور های القا یی

 

1.موتور القایی

 

2.راه اندازی

 

3.ترمز الكتریكی

 

   3-1. ترمز ژنراتوری

 

   3-2. ترمز با معكوس كردن تغذیه

 

   3-3. ترمز دینامیكی یا رئوستایی

 

4.كنترل سرعت موتورهای القایی 

 

   4-1. كنترل با منبع ولتاژ متغیر فركانس ثابت

 

   4-2. كنترل با منبع ولتاژ متغیر فركانس متغیر

 

   4-3. كنترل مقاومت روتور

 

   4-4. كنترل از روش تزریق ولتاژ در مدار روتور

 

5.كنترل توسط كنترل كننده های ولتاژ AC

 

6.كنترل توسط كنترل فركانس

 

   6-1. اینورتر منبع ولتاژ

 

   6-2. اینورتر منبع جریان

 

   6-3. سیكلو كنورتر 


قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : كنترل موتور های DC و القایی , تحقیق كنترل موتور های DC و القایی , مقاله كنترل موتور های DC و القایی , كنترل موتور های DC و القایی , دانلود تحقیق كنترل موتور های DC و القایی , كنترل موتور های DC , كنترل موتور های القایی , بررسی كنترل موتور های DC و القایی , مقاله درمورد موتور های DC , موتور های دی سی , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , د

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:40 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی

نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی

نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی دسته: برق
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 40 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی در 87 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی


مقدمه

 

درصورتی كه آموزش الكترونیكی و استانداردهای آن را ترك نمی كنید بدانید كه تنها نیستید. آموزش الكترونیكی برای كسانی كه به تازگی وارد این حوزه شده اند، فقط مجموعه ای از عبارات و لغات معمایی و مجهول، تعهداتی كه فقط امید تحقق آنها وجود دارد، بوده و به نظر آنها اطلاعات علمی موجود بسیار اندك است. كتاب حاضر برای روشن شدن موضوع و ارائه اطلاعات بسیار مفید طراحی شده در تصمیم گیری آگاهانه در قبال آموزش الكترونیكی در سازمانتان به خوبی عمل كنید.

 

اگرچه آموزش الكترونیكی به موضوعی بسیار مهم در آموزش سازمانهای كل دنیا بدل شده ولی نسبت به ماهیت آن عقاید و افكار بسیار گوناگونی وجود دارد. در این فصل در تمامی كل كتاب را با تشریح آموزش الكترونیكی و اجزای آن ترسیم می كنیم. سپس به بررسی دلایل موجود برای وابستگی اش موفقیت آمیز آموزش الكترونیكی به پذیرش همگانی استانداردها می پردازیم. در انتها نیز جهت درك روند تكامل استانداردهای آموزش الكترونیكی تاریخچه استانداردها را مرور می كنیم. این تاریخچه در حقیقت با طرح یك مساله شروع، راه حل آن ارائه شده و سپس این راه حل استاندارد می شود نهایتاً این راه حل به یك استاندارد مورد تایید بدل می شود.


 

آموزش الكترونیكی چیست؟

 

“آموزش الكترونیكی” عبارتی است كه در دنیای آموزش كامپیوتری نسبتاً جدید است. هر وقت كه یك كتاب یا مجله را در موردن این موضوع مطالعه می كنید، تعریف متفاوتی را دریافت خواهید كرد. دیدگاهی كه تقریباً مورد توافق می باشد، عبارت است از این كه آموزش الكترونیكی هر نوع محتوای آموزش كه به صورت الكترونیكی ارائه می شود را در بر می گیرد. براساس این تعریف، اطلاعاتی كه در قالب یك پست الكترونیكی ارسال می شود یا در نرم افزار مایكروسافت ورد (Msward) قرار می گیرد را می توان آموزش الكترونیكی دانست. البته ما قصد نداریم این تعریف را به كار ببریم چرا كه بسیار كلی بوده و با هدف این كتاب سازگاری ندارد. ما حوزه این كتاب را به گونه ای محدود كرده ایم تا استانداردهایی كه مطرح می شوند صرفاً به خریداران و توسعه دهندگان فن آوریها و محتواهای آموزش اینترنتی مربوط شوند. ما آموزش الكترونیكی را به شرح زیر تعریف می كنیم هر نوع یادگیری، آموزش یا پرورش كه با استفاده از فن آوریهای كامپیوتری شناخته شده خصوصاً فن آوریهای مبتنی بر شبكه اینترنت ارائه می گردد.

 

استفاده از فن آوریهای اینترنتی بدان معناست كه محتوای آموزشی بر روی یك وب سرور (Web Server) ذخیره شده و یادگیرندگان با استفاده از فن آوریهای معروف و مناسبی مانند جستجوگرهای وب و پروتكل های شبكمه ICP-IP به آنها دسترسی پیدا می كنند.

..........................................

منبع

 

سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) در مورد ISO ، مقدمه قابل دسترس در

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی , نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی , نقش حیاتی استانداردها , محیطهای آموزش الكترونیكی , تحقیق نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی , مقاله نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی , دانلود تحقیق نقش حیاتی استانداردها در محیطهای آموزشهای الكترونیكی , دانلود مقاله درمورد نقش حیاتی استانداردها , آموزش الكترونیكی

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:40 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی

بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی

بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی دسته: برق
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1107 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 137

بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی در 137 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القاییفصل اول

 

كشش الكتریكی

 

برای بررسی خصوصیات روشهای مختلف محرك لوكوموتیو، ابتدا باید مشخصات حركتی (Synematic Characteristics) لوكوموتیوها در حالت كلی بررسی شود و سپس روشهای مناسب برای ایجاد آن مشخصات حركتی انتخاب گردد.

 

در این فصل، ابتدا معادلات حركتی و دینامیكی (   Synematic & Dynamic Equations ) حاكم بر قطار بدست آمده و در نهایت ویژگیهای موتورهای الكتریكی لكوموتیو در حالت ایده آل نتیجه خواهد داد.

 

1-1) تعیین مشخصات حركتی قطار

 

همانطور كه می دانید، برای تعیین نحوة حركت قطارها در هر مسیر از راه آهن، از یك جدول زمانبندی (Time Table) استفاده می شود كه دارای سه بعد: 1- شمارة قطار، 2- مسافت قطار، 3- زمان
می باشد. از طرفی‌تعیین جدول زمانبندی یك مسیر نیازمند‌ دانستن دو دسته اطلاعات برای هر قطار است.

 

دسته اول شامل اطلاعات مربوط به لحظات خارج بودن قطار از مسیر هستند مانند: زمان توقف در هر ایستگاه (Dwell Time) ، زمان تعویض مسیر ( Time Shunting) و ... كه با توجه به طراحی اولیه معلوم فرض می شوند.

 

دسته دوم شامل اطلاعات مربوط به لحظات حركت قطار در مسیر هستند كه از حل معادلات حركتی قطار بدست می آیند. برای حل این معادلات، باید در هر لحظه نیروهای وارد بر قطار را كه شامل نیروی كششی (Tractive Effort) قطار، نیروی مقاوم (Drag Resistance) یا نیروی كند كننده قطار و نیروی ترمزگیری (Braking Effort) یا متوقف كنندة قطار هستند، تعیین شوند. در ادامه به محاسبه این نیروها می پردازیم.

 

1-1-1) نیروی محرك قطار

 

به طور كلی نیروی محرك قطار، تابع نوع موتورهای كششی (Traction Motors) موجود در لكوموتیو و سیستم كنترل آنها بوده و مشخصه این نیرو توسط كارخانه سازنده برای هر نوع لكوموتیو بصورت منحنی نیروی كششی بر حسب سرعت قطار تعیین می گردد.

 

شكل (1-1) منحنی نیروی كششی F بر حسب سرعت V یك لكوموتیو را نشان می دهد. همانطور كه می بینید این منحنی شامل دو ناحیه است. در ناحیه اول نیروی محرك زیاد و بطور تقریباً ثابتی از لحاظ راه اندازی تا سرعت پایه (Base Speed) به لكوموتیو اعمال می شود، بنحویكه سرعت قطار با شتابی زیاد و بصورت تقریباً ثابتی افزایش یابد. در ناحیه دوم كه قطار دارای سرعتی بیش از سرعت پایه است، نیروی محرك قطار با افزایش سرعت، كاهش می یابد، بنحویكه حاصلضرب آنها كه همان توان مكانیكی قطار است تقریباً ثابت بماند. بنابراین چنانچه نوع لكوموتیو معلوم باشد، نیروی محرك در طول مسیر، تابعی از سرعت قطار خواهد بود. بنابراین داریم:

 

(1-1)                                                                                   F = fF(V)

 

 

 

 

 

 

 

              شكل (1-1) منحنی نیروی كششی F بر حسب سرعت V لكوموتیو

 

1-1-2) نیروی مقاوم قطار ( Train Resistance )

 

بطور كلی، نیروی مقاوم قطار در طول مسیر حركت آن ثابت نیست. این نیرو از مولفه هایی كه تابع نوع، وضعیت و مشخصات حركتی قطار هستند، تشكیل می شود. در ادامه به معرفی این مؤلفه ها می پردازیم.

 

الف) مقاومت مخصوص چرخشی:

 

(Specific Rolling Resistance)

 

مقاومت مخصوص چرخشی Rr، تابع سرعت قطار V بوده و شكل عمومی آن عبارتست از:

 

(2-1)                                                                         Rr = C0+C1.v + C2.v2

 

در این رابطه ضریب C0 ناشی از مقاومت غلتشی بوده و شامل اصطكاك یاتاقانها و مقاومت مسیر نیز می باشد. ضریب C1 ناشی از تكانهای مزاحم واحد جلو برندة قطار است و ضریب C2 نیز ناشی از مقاومت هوا می باشد.

 

یكی از روابط تجربی متداول برای مدل كردن مقاومت مخصوص چرخشی، رابطه شاتوف (Sauthoffs formula) می باشد كه بصورت زیر بیان می شود:

 

(3-1)                                    

 

Rr  مقاومت مخصوص چرخشی بر حسب [ N/t]

 

a  ضریبی وابسته به نوع یاتاقانها

 

v  سرعت قطار بر حسب [Km/h]

 

Fe  ضریبی وابسته به سطح جلویی واگنها

 

W جرم قطار بر حسب [t]

 

nw  تعداد واگنها

 

g شتاب جاذبه بر حسب [m/s2]

 

ب)  مقاومت مخصوص شیب (Specific Grade Resistance):

 

مقاومت شیب، مولفه ای، از نیروی جرم قطار است كه در جهت عكس قطار و یا در جهت حركت آن اعمال می شود. بنابراین هنگامیكه شیب مثبت باشد، موجب كندی سرعت قطار شده و در حالیكه شیب منفی است موجب افزایش سرعت آن می شود. بعبارت دیگر، این مقاومت تابع وضعیت قطار بر روی مسیر است.

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی , بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی , تحقیق بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی , مقاله بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی , دانلود تحقیق بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن جریان مستقیم و القایی , دانلود مقاله درمورد بررسی و تحلیل درایوهای تراكشن , تحلیل درایوهای تراكشن , جریان مستقیم و القایی , بررسی جریان مست

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:38 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

آشنایی با GPS

آشنایی با GPS

آشنایی با GPS دسته: برق
بازدید: 12 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 2176 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 256

آشنایی با GPS در 256 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

آشنایی با GPS


فصل اول

 

1-GPS چیست؟

 

سیستم مكان یابی جهانی (global positioning system ) یك سیستم هدایت (ناوبری ) ماهواره ای است و تنها سیستمی می باشد كه امروزه قادر است، موقعیت دقیق شما را بر روی زمین در هر زمان ، در هر مكان و در هر هوایی مشخص كند. این ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات اتحده ساخته و در مدار قرار داده شده اند. اولین ماهواره GPS در سال 1978 یعنی حدود 35 سال پیش در مدار زمین قرار گرفت. این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال 1980 استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد و سرانجام در سال 1994 شبكه ای شامل 24 ماهواره تشكیل گردید كه امروزه تعداد آنها به 28 عدد رسیده است.

 

خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از كره زمین در تمام ساعت شبانه روز در دسترس است. پدید آورندگان این سیستم ، هیچ حق اشتراكی برای كاربران در نظر نگرفته اند و استفاده از آن رایگان است.

 

دقت بالای این سیستم و جهانی بودن آن دلیلی بر استفاده از این سیستم در علوم مختلف می باشد. این سیستم از سال 1983 با پرتاب نخستین ماهواره GPS آغاز به كار نمود. با روی كار آمدن سیستم GPS تمام سیستم های قبلی تعیین موقعیت ماهواره ای از قبیل دوربین های بالستیك، داپلر، SECOR,LONG-C,LLR,

 

SLR,N.N.S.S به تدریج از دور خارج شدند. GPS یك سیستم عملیاتی و همیشه در حال آماده باش است كه در تمامی شرایط آب و هوایی دارای كارآیی می باشد، زیرا فركانس امواجی كه توسط ماهواره های GPS ارسال می شوند در حد گیگا هرتز است و شرایط آب و هوایی (مه و باران و نزولات جوی ) اثری روی این امواج ندارند. این سیستم در طول 24 ساعت شبانه روز فعال است و در هر زمان و در هر مكان كه لازم باشد می توان توسط آن تعیین موقعیت كرد.

 

روسها نیز سیستمی مشابه GPS با نام GLONASS دارند كه البته از نظر كارآیی و توان عملیاتی در حال حاضر به پای سیستم GPS نمی رسد. البته گیرنده های مشترك GPS-GLONASS در حال حاضر در بازار ایران یافت می شوند در ضمن اتحادیه اروپا نیز در حال ساخت یك سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای با نام گالیله می باشد كه طبق پیش بینی ها تا سال 2008 آماده بهره برداری و استفاده عموم خواهد شد. طبق ادعای اتحادیه اروپا محدودیت های موجود در سیستم GPS در گالیله وجود نخواهد داشت.

 

       GPS یا ( سیستم تعیین موقعیت نسبت به زمین ) یك سیستم استقرار مبتنی بر .constellation حدود 24 ماهواره است كه در ارتفاع حدود 11000 مایل در مدارهایی به دور زمین حركت می كنند جی پی اس  ابتدا توسط وزارت دفاع امریكا بوجود آمد چون بعنوان ابزار نظامی كاربردهای جدی داشت. سرمایه گذاری وزارت دفاع امریكا درامر جی پی اس وسیع بود.میلیونها دلار برای ایجاد این تكنولوژی در جهت كاربردهای نظامی در سرمایه گذاری هزینه شد. به هر حال طی چند سال اخیر نشان داده شد كه جی پی اس  ابزاری سودمند به عنوان كاربردهای نقشه برداری غیر نظامی نیز می تواند داشته باشد . ماهواره های  جی پی اس  در مدارهایی با ارتفاع بالا به طوریكه از مشكلات مربوط به سیستم های مستقر در روی زمین به دور باشند قرار داده می شوند با وجود آن می توان موقعیت آنها را در همه 24 ساعت و در هر جای جهان بطور دقیق تعیین نمود . موقعیت های اصلاح نشده كه از سیگنالهای ماهواره جی پی اس  بدست آمده دقت هایی در حد 50 تا 100 متر را شامل می گردد. زمانی كه از روش هایی بنام اصلاح تفكیكی (1) استفاده شود كاربران می توانند به موقعیت هایی با دقت 5 متر یا حتی كمتر هم برسند .

 

چون دستگاههای جی پی اس در حال كوچكتر شدن و در عین حال ارزانتر شدن هستند كاربردهای بیشتری نیز برای جی پی اس در نظر گرفته می شود . در كابری حمل و نقل جی پی اس به رانندگان و خلبانان كمك می كند تا موقعیت خود را تشخیص داده و از تصادم جلوگیری كنند . كشاورزان می توانند از جی پی اس  برای راهبری دستگاهها و كنترل توزیع دقیق كود پاشها و مواد شیمیایی دیگر بهره گیرند .

 

GPS recreationallt در امر تعیین موقعیت های دقیق و بعنوان ابزار ناوبری برای HIKERS ، شكارچیان و قایقرانان نیز مورد استفاده دارد .

 

بسیاری به این استدلال رسیده اند كه جی پی اس  بزگترین كاربردش را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی (جی پی اس  ) دارد . با در نظر گرفتن احتمال خطا ، جی پی اس    می تواند هر نقطه ای را در زمین با آدرسی منحصر بفرد نشان دهد ( موقعیت دقیق آن را)

 

یك جی پی اس  اساسا یك بانك اطلاعاتی تشریحی از زمین است ( یا یك قسمت ویژه از زمین ). جی پی اس  به شما می گوید در موقعیت x, y ,z  هستید در حالیكه GIS به شما اعلام می كند كهx,y,z یك درخت بلوط یا نقطه ای در stream با سطح 5.4 ph است . جی پی اس    به ما " كجا" را اطلاع می دهد و GIS "چه" را .

 

GPS/GIS روشی را كه ما مستقر می نماییم تغییر حالت داده و سازماندهی و آنالیز می نماید و از منابع ما نقشه برداری می نماید.

......................

منابع و ماخذ :

 

1- UNDERSTANDING GPS  PRINCIPLES AND APPLICATIONS

 

 2-GPS SATELLITE SURVEYING

 

  3-دومین مجموعه مقالات كاربردها سیستم اطلاعات جغرافیایی ، مركز اطلاعات جغرافیایی تهران جلد اول

 

 4- دومین مجموعه مقالات كاربردها سیستم اطلاعات جغرافیایی ، مركز اطلاعات جغرافیایی تهران جلد دوم

 

  5- استان  ، آروف سیستم های اطلاعات جغرافیایی ، سازمان نقشه برداری

 

  6-فاطمه رفیعی ، تركیب سنجش از راه دور ، GIS و GPS

 

  7-رامین كیامهر، پیش بینی زلزله از طریق GPS

 

   8-عباسعلی صالح آبادی ، نو آوریهای علمی تازه در نسل جدید گیرنده های GPS

 

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : آشنایی با GPS , دانلود تحقیق آشنایی با GPS , دانلود مقاله آشنایی با GPS , تحقیق آشنایی با GPS , جی پی اس , تحقیق جی پی اس , مقاله جی پی اس , مقاله آشنایی با GPS , آشنایی با GPS , GPS , بررسی GPS , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : سه شنبه 28 دي 1395 زمان : 10:37 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج دسته: معماری
بازدید: 10 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 61 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 44

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج در 44صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

 


 

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

 

 

 

در شهر سنندج طبق نتایج همدمای مؤثر 77 درصد اوقات سال احساس سرما وجود دارد و حدود 3 درصد شرایط گرم وجود دارد و حدود 20 درصد آسایش حرارتی برقرار است . بنابراین اولویت  معماری در شهر سنندج مقابله با سرمای هوا در طول سال مخصوصاً فصل پاییز و زمستان می باشد . در مرحله دوم باید تا حد امكان با گرمای طاقت فرسایی تابستان مقابله نمود. بجز پیشنهادات كه در معیار ماهانی برای شهر سنندج شده است می توان پیشنهادات زیر را برای بیشتر كردن محدوده آسایش حرارتی بكار برد .

 

 

 

الف )‌در خصوص مقابله با سرما پیشنهادات زیر  را می‌توان بكار برد :

 

 

 

پیشنهاد اول :

 

 

 

 فضاهای داخلی ساختمان از همدیگر تفكیك شود و هر كدام به اندازه‌ مورد نیاز گرم شوند – مثلاً لزومی ندارد كه به طور دائم اتاق خواب یا حمام و بعضی فضاهای غیر ضروری را گرم نگه داریم . همچنین می توانیم به وسیله نصب در ، در بین فضای داخلی منزل و راه پله‌ای كه به بالا می رود از اتلاف گرما جلوگیری نمود.

 

 

 

 پیشنهاد دوم :

 

 

 

استفاده از پنجره های كه در سقف منازل تعبیه می شوند برای ورود به نور خورشید در فصل زمستان مفید هستند ولی شكل استفاده از این پنجره ها در فصل تابستان با عبور نور و انرژی خورشید به داخل منازل باعث گرم شدن فضای داخلی ساختمان می شوند. برای ا مقابله با گرمای ورودی از این پنجره ها در فصل تابستان باید از سایه بانها استفاده شود . البته تعبیه یك دریچه قابل باز و بسته شدن در این پنجره ها می تواند جهت ایجاد كوران در فضای ساختمان برای فصل گرم مؤثر باشد .

 

 

 

 پیشنهاد سوم :

 

 

 

 استفاده بهینه از وسایل گرمای زای داخل ساختمان می تواند اتلاف انرژی را به حداقل برساند برای نمونه می توان امتداد لوله را در فضای منزل طولانی تر كرد تا هوای گرم تر دیرتر به خارج منزل هدایت شود یا میتوان با گذاشتن یك مخزن آب كنار بخاری از گرمای مخزن آب استفاده كرد . در نهایت با درزگیری روزنها و استفاده از پنجره های دوجداره می توان اتلاف حرارت را به حداقل رساند .

 

 

 

 ب) درباره مقابله با گرما در ماههای تابستان نیز می توان روشهای زیر را به كار برد :

 

 

 

اول : می توان با كاشت درختان خزان دار در فصل تابستان از سایه مناسب آنها استفاده نمود و نیز با تعیین محل مناسب غرس درخت از قدرت خنك كنندگی آن  در فصل تابستان بهره مند شده و از چشم اندازی زیبا آن استفاده كرد . در غرس درختان باید فضای بین آنها در نظر گرفته شود تا در طول شب اشعه موج بلند زمین بدون برخورد با مانعی حرارت را دفع كند . برای جریان بهتر هوا در فصل تابستان بهتر است زیردرختان خلوت نگه داشته شوند.

 

 

 

دوم: ساخت منازل دو یا چند طبقه برای كمتر شدن مساحت سطوحی كه در معرض نور خورشید قرار می گیرند مفید است همچنین ایجاد بافت بهم چسبیده و متراكم جهت دریافت هر چه كمتر انرژی خورشیدی مؤثر است ضمناً با ایجاد برآمدگی روی لبه بام و پنجره ها می توان از نفوذ بیش از حد نور و حرارت خورشید به منازل جلوگیری كرد .

 

 

 

نتیجه گیری نهایی درباره میزان آسایش اقلیمی

 

 

 

 برای بدست آوردن میزان آسایش اقلیمی در شهر مورد مطالعه از 3 معیار آسایش روش اولگی ، گیونی و ماهانی استفاده گردیده در شاخص آسایش  اولگی مواقع نسبتاً‌ناراحت تا كاملاً ناراحت به عنوان ناراحتی حرارتی تلقی می گردد.

 

 

 

و  مواقع نسبتاً سرد تا كاملاً‌سرد به عنوان منطقه سرد سال و بقیه مواقع سال نیز منطقه آسایش شناخته می شود در معیار ماهانی و میزان طول سال با 3 قسمت آسایش ، گرم ، و سرد ارزیابی می شود.

 

 

 

 نتیجه گیری نهایی با استفاده از روش اولگی  

 

 

 

برای اینكه نتایج به دست آمده شاخص آسایش دما – نم در شهر مورد مطالعه تمام اوقات سال را به 3 منطقه گرم و سرد و آسایش تقسیم شده است و نتایج نهایی در جدول (    ) (   ) ارائه شده است .

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : پیشنهاد معماری برای شهر سنندج , پیشنهاد معماری برای شهر سنندج , دانلود پیشنهاد معماری برای شهر سنندج , بررسی پیشنهاد معماری برای شهر سنندج , تحقیق پیشنهاد معماری , مقاله برای شهر سنندج , پیشنهاد معماری , شهر سنندج , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 3 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:52 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز دسته: معماری
بازدید: 10 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز در 33صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز

 


 

فصل اول

 

 

 

 

 

 

 

انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز

 

 

 

 

 

 

 

انواع روشهای ساخت و ساز را می توان به هفت دسته عمده زیر تقسیم‌ بندی نمود:

 

 

 

1) ساختمان سازی با روشهای ابتدائی:

 

 

 

Elementary Building System

 

 

 

این نوع ساختمان سازی از ابتدای تاریخ ساختمان سازی بشر آغاز و تا عصر حاضر نیز ادامه دارد و هنوز در روستاهای كشور و در حاشیه شهرها نیز به نوعی به این گونه ساخت و سازها پرداخته می شود در این روش، قسمتهای باربر از خشت و گل و یا چوب و گل و یا گل و سنگ و یا گل و گچ و سنگ و یا خشت و آجر ساخته می‌شود و پوشش آنها از طاق خشتی و یا تیر چوبی و الیاف گیاهی ساخته می شود. نیروی انسانی به كار گرفته شده در این ساختمانها بعضاً غیر ماهر و یا نیمه ماهر بوده و از مصالح سنتی در دسترس محلی استفاده می شود.

 

 

 

ساختمان سازی با این گونه روشها حداقل مقاومت را در مقابل حوادث طبیعی (زلزله، سیل، طوفان و…) داراست و می توان تنها بعنوان یك سرپناه موقت از آن ذكر نمود.

 


 

 

 

2) ساختمان ساز با روش های سنتی و یا متداول:

 

 

 

Traditional or Conventional Building System

 

 

 

در این روش، عملیات ساختمانی با استفاده از وسایل ابتدائی توسط افراد متخصص و نیمه ماهر و غیرماهر انجام می شود. ساختمان های با دیوار آجری باربر در این تقسیم بندی منظور می شوند. برخی از حرفه های دست اندركار با این شیوه عبارتند از: كارگر ساده، بنا، گچ كار، نقاش، آهنگر، لوله كش، سیم كش، عایق كار، كاشی كار، آسفالت كار، شیشه بر و…

 

 

 

سرعت اجرای كار ساختمان با این روش بطور متوسط در ایران 14 تا 18 ساعت برای هر مترمربع زیر بنا می باشد.

 

 

 

در حال حاضر در اكثر مناطق غیر شهر و بعضی مناطق شهری یا اطراف شهرهای بزرگ و یا برخی ساختمانهای خاص (مدارس و مساجد در روستاهاو…) از این گونه، روش ساخت و ساز استفاده می شود. ماهرترین استادكاران بنایی و نازك كاران و نجاران سنتی در بین این گونه سازندگان یافت می شوند.

 

 

 

حداكثر طبقات مجاز با این روش ساخت 4 طبقه و ارتفاع مجاز 12 متر تجویز می‌شود. به دلیل تحمل بار قائم ساختمان توسط دیوارهای باربر بر ضخامت دیوارهای طبقه زیرین افزوده می شود كه یكی از عوامل بازدارنده در افزایش بیشتر طبقات و یا ارتفاع می باشد. با ایجاد تمهیداتی نظیر شناژهای افقی وقائم بتنی، می توان از صدمات زلزله كاست.

 

 

 

3) ساختمان سازی پیشرفته:

 

 

 

این روش كه ساختمان سازی پیشرفته یا بهبود یافته نیز نامیده می شود، عبارت از: اجرای كار توسط افراد و متخصصان ذكر شده در روش قبلی كه از ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی مكانیكی به منظور اضافه نمودن سرعت و حجم كار استفاده می‌نمایند.

 

 

 

ساختمانهای با اسكلت فلزی و یا اسكلت بتنی در این تقسیم بندی منظور می‌شوند، برخی از لوازم و تجهیزات مورد استفاده در اینگونه ساخت و سازها عبارتند از:

 

 

 

انواع جرثقیلهای ثابت و متحرك، بالابرهای برقی، داربستهای فلزی، دستگاههای تهیه كننده بتن (ثابت و متحرك) و دستگاههای سیمان پاش و رنگ پاش، ماشین های جوش و… .

 

 

 

سرعت  اجرای كار ساختمان در این روش 20 تا 48 ساعت برای هر متر مربع زیر‌بنا بطور متوسط می باشد.

 

 

 

یعنی سرعت اجرای عملیات ساختمانی را می توان با استفاده از تجهیزات مكانیكی و برقی تا حدود زیادی افزایش داد. به دلیل استفاده از اسكت بتنی و فلزی، تعداد طبقات و ارتفاع كل ساختمان را بیش از 50 طبقه و 150 تر نیز می توان پیش بینی كرد. سرمایه گذاری اولیه برای بكار بستن این روش، در رابطه با حجم عملیات ساختمانی و خرید یا اجاره تجهیزات قابل توجه می باشد. توقف كار به دلیل مسائل كارگری و یا مشكلات مالی از نكات منفی می باشد و باعث زیانبار شدن پروژه می‌شود.

 

 

 

در حال حاضر، اكثر ساخت و سازها در مناطق شهری از این روش بهره می گیرند و با معتبر شدن كارگران و متخصصان در رشته های مربوطه و ابداع وسایل و تجهیزات جدید و بكارگیری فن آوریهای نوین، این گونه ساختمانهای مسكونی و یا عمومی در مدت زمان كمتنر و با صرفه و ایمنی بیشتر ساخته می شوند.

 

 

 

4) ساختمان سازی صنعتی:

 

 

 

Industrialized Bilding

 

 

 

در این روش از قطعات آماده شده از قبیل بلوكها، تیرچه ها، پانلهای پیش ساخته، تیرها و ستونهای فلزی و بتنی، شبكه های فلزی، قطعات گچی و بتنی و… استفاده می‌شود. و اكثر عملیات با استفاده از تجهیزات و لوازم كارگاهی بطور مكانیكی انجام می شود.

 

 

 

انواع كفراژهای یكپارچه فلزی از قبیل كفراژهای صفحه ای، تونلی، لغزنده و كفراژهای مدوله و كفراژهای ساخته شده از مواد سبك و همچنین كفراژهای پلاستیكی و بازشو و لغزنده ها نیز در این روش جهت بتن ریزی سریع ساختمانها در چهار فصل سال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , دانلود انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , بررسی انواع مختلف روشهای ساختمان سازی در ایران با رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , انواع مختلف روشهای ساختمان سازی , رویكرد صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , صنعتی كردن ساخت و‌ ساز , تحقیق ساخت و‌ ساز , مقا

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:51 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

دانلود تحقیق قـانون كار

دانلود تحقیق قـانون كار

دانلود تحقیق قـانون كار دسته: اقتصاد
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 19 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

تحقیق قـانون كار در 23 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق قـانون كار


پیش گفتار

 

شاید بسیار دشوار باشد درمورد كارهای قرار دادی و پیمانی در كشوری كه قوانین عرفی مقدم بر قوانین مدون بوده است سخن می‌گفت.

 

قرارداد به نوعی آغاز و پایان هر تصمیم حقوقی یا اقتصادی و حتی سیاسی شمرده می شده است ودر تمام زوایای زندگی نشانه ای از قرار داد، آنهم غالبا به صورت شفاهی قابل مشاهده است. شگفتا حتی هنوز  هم در قوانین موجود در كشور توافق ها و قراردادهای شفاهی یكی از پایه های مبادلات مختلف را تشكیل می دهد.

 

در قوانین كار همواره قرار كار پیمانی كتبی یا شفاهی تعریف شده است كه نزد دو طرف قرارداد و مراجع رسیدگی كننده محترم بوده است .

 

كارهای پیمانی

 

كارپیمانی یا قرار داد كارپیمانی عبارت از قرارداد یا كاری است كه در آن كارفرمای اصلی كه موسسه یا شركت مادر به حساب می آید بخش ها یا تمام نیروی  كارخود را برای راحتی از درگیر شدن با مقررات كار و تامین اجتماعی، مالیات همچنین تشكیلات كارگری و درخواست های كارگران برای ارتقای وضعیت، موسسه، شركت یا افراد معمولاً به پیمان یك ساله یا بیشتر واگذار می نماید. در این نوع از قرارداد كار در واقع كارگر با وجود آن كه برای كارفرما اصلی كار می كند از او مزد نمی گیرد پس كارفرما هیچ تعهدی در قبال كارگر احساس نمی كند.

 

كارهای پیمانی كه در ایران از 1364 ابتدا توسط بخش دولتی با قصد افزایش بهره‌وری در بخش خدمات آغاز گردید و ادعای دولت آن بود كه مستخدمینش از عهده مشاغلی كه متعهد به آن هستند به خوبی بر نمی آیند و در صورتی كه این كارها توسط پیمانكارها صورت گیرد علاوه بر آن دولت تعهدی در برابر این دسته از كاركنان ندارد، می‌تواند متقاضی كار بیشتر  با هزینه های كمتری باشد.

 

این تصمیم سبب گردید تا بلافاصله 126 شركت برای به پیمان گرفتن مناقصه‌های دولتی در بخش نیروی انسانی پدید آید. تحقیق به عمل آمده در باب این126 شركت در آن زمان را به خود اختصاص داده و سود سرشاری را نصیب خود كرده اند. با این شرایط شركت پیمانكاری،  جز فروش نیروی كار یا اجازه دادن كار آنها خدمت و تلاش دیگری انجام نمی دهند تا مستحق  چنین پاداشتی گردند.

 

هم چنین كار پیمانی به معنی به كرایه گرفتن كار جمعی و فروش آن، غیر  متعارف و غیر معمول  بوده و به طور  آشكار استثمار به حساب آمده و اصولا مخالف اصل چهل و سوم بند شماره 4 می باشد.

 

- رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم احیار افراد به كاری معین و جلوگیری از بهره‌كشی از كار دیگری.

 

 

 

 

 

كار موقت به جای كار دائم ؟

 

اگر چه  این یكی از آسان ترین سوالاتی است كه می توان به آن پاسخ داد. باید گفت: جایگزینی قرارداد موقت به جای قرارداد دائم ، یكی از زیان بارترین  صورت های نقض حقوق كار محسوب می‌شود.

 

یكی از زیان بارترین صورت های  نقص كار، كارفرمایان برای تسلط بیشتر بر كارگران خویش، پرداخت دستمزد و مزایای كمتر و استفاده بیشتر و واگذاری مشاغل سخت تبر به‌آنها، مدیریت آسان تر و بالاخره استفاده آسان از اهرم اخراج و سود بیشتر با مزد كمتر به كار موقت می باشد نكته ای كه در اینجا قابل تأمل است توجه به سیر بازار كار ایران  و تعادل نسبی آن در طول اعصارو قرون مختلف  در این بازار می‌باشد. همواره میان عرصه نیروی كار وتقاضای آن اگر تعادل نسبی برقرار نبوده است، در بیشتر ایام تقاضا دربازار كار بیشتر از عرضه آن بوده است. بدین جهت كارفرمایان چه خصوصی و چه دولتی ناچار بودند با ارتقای شرایط كار نظر نیروی  كار را به  سمت خویش جلب نمایند.

..............................................................

منابع و مأخذ :

 

   1- قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 

2- قانون كار جمهوری اسلامی ایران

 

3- كتاب مقدمه علم حقوق (دكتر ناصر كاتوزیان)

 

4- كتاب قراردادهای موقت كار در ایران  (علیرضا محجوب)

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق قـانون كار , دانلود تحقیق قـانون كار , تحقیق قـانون كار , دانلود مقاله قـانون كار , مقاله قـانون كار , دانلود تحقیق درمورد قـانون كار , قـانون كار , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 3 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:50 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

جهانی شدن اقتصاد و آثار آن

جهانی شدن اقتصاد و آثار آن

جهانی شدن اقتصاد و آثار آن دسته: اقتصاد
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 43 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 67

جهانی شدن اقتصاد و آثار آن در 67 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

جهانی شدن اقتصاد و آثار آن

 

« جهانی شدن» به مثابه یك اصطلاح

 

واژه (Globalisation) كه اخیراً به یكی از پر استفاده ترین و رایج ترین مفاهیم علوم انسانی بدل شده است، اسم مصدر از مصدر جعلی Toglobalize است كه خود از صفت Global ساخته شده است. البته پاره ای از منابع و ماخذ، واژه یا اصطلاح جهانی شدن را معادلی برای اصطلاحات Pionetavixation , Mondialisationمی دانند با این حال آنچه كه در اكثریت قریب به اتفاق منابع پذیرفته شده، همان اصطلاح Globalisation است و حتی عده ای معتقدند كه واژه Mondialisation ترجمه كلمه Globalisation است. در لغن نامه برای صفت Mondialisation كه ریشه و منشا اصطلاح Globalisation است سه معنا قایل شده اند:

 

1-  گرد مثل توپ یا كره

 

2-  پ مقولات مربوط یا شامل در كره زمین و اصولاً در سراسر جهان.

 

3-   كلی یا جهانشمول

 

مصدر to globalise با توجه به معنای سوم ساخته شده است و به نظر، فعل آن هم لازم است و هم متعدی و به همین دلیل می توان آن را، یك سو، « جهانشمول كردن» یا
« یكپارچه كردن» و از سوی دیگر (جهانشممول شدن) یا « یكپارچه شدن» ترجمه كرد. و البته پرواضح است كه میان این دو وجه لازم و متعدی، نه تنها از حیث معنی، بلكه از لحاظ پیامد و منظور اصلی طراحان جهانی شدن نیز تفاوتهای اساسی و فاحشی وجود دارد. به طوری كه می توان به دو مساله مستقل، معتقد شد.

 

سرشت « جهانی شدن»

 

در مورد ماهیت جهانی شدن بحثهای مختلفی وجود دارد اما قدر، متیقن همه این بحثها این است كه ما در حال پشت سر گذاشتن فرایندی هستیم كه در آن نقش و اهمیت جغرافیا، فضا و زمان كم رنگ می شود. عمده ترین شاخصهای ابزاری جهانی شدن عبارتند از: اقتصاد اطلاعاتی و تجارت الكترونیكی

 

عده ای جهانی شدن را به معنای پایان جغرافیا می دانند. تصور برخی آن است كه تكنولوژی اطلاعاتی به گونه گسترده ای قابلیت « در دسترس» قرار گرفتن را یافته است. از این رو انباشت و مدیریت اطلاعات در سطح ملی، مشكل شده و برداشت انسانها را از مقوله ای به نام «فاصله» تحت تاثیر قرار داده، تعریف آنان را از «جامعه» و «وفاداری» متحول ساختند. نظم فرهنگی را ویران كرده و معادله قدرت را نیز به تدریج تحت تاثیر قرار می دهد.

 

برخی جهانی شدن را تجلی این برداشت متداول دانسته اند كه جهان از طریق نیروهای اقتصادی و تكنولوژی در حال تبدیل شدن به یك فضای اجتماعی واحد است و رویدادهای واقع در یك منطقه، از جهان می تواند پیامدهای مهمی داشته باشد.

 

برای عده ای، جهانی شدن با یك احساس تسلیم قضا و قدر شدن و ناامنی دایمی همراه است، زیرا به نظر می رسد مقیاس تغییر و تحول اجتماعی و اقتصادی معاصر، قابلیت و توانایی دولتهای ملی یا شهروندان را برای كنترل مقابله یا مقاومت در برابر آن تحول، تحلیل می برد. برخی دیگر جهانی شدن را افسانه دانسته یا حداكثر آن را ادامه روندهایی می دانند كه از دیرباز وجود داشته اند.

 

برخی جهانی شدن را حلقه ای اجتناب ناپذیر از تاریخ سرمایه داری می دانند. به اعتقاد آنها سرمایه داری برای گریز از فروپاشی ناگزیر است بحران ناشی از انباشت سرمایه و بحران مشروعیت را در جهان پخش كن تا لایه های نامشكوف جهان را به انحصار خویش  درآورد. از این رو، جهانی شدن صورتی از امپریالیسم است و این گویای اوج بحران در نظام سرمایه داری است. والر شتاین، گوندرفرانك، سووی، پل باران، سمیر آمین و … معتقد به چنین دریافتی هستند و جهانی شدن را زاده سرمایه داری و در عین حال « آنتی تز» آن می دانند كه ضرورتاً باید به رهایی توده زحمتكش بیانجامد.

............................................

منابع و مأخذ:

 

1-   جهانی شدن اقتصاد، لستر تارو، چاپ 1382     «Lester tarow»

 

2-   جهانی سازی، جوزف استگلیتز، چاپ 1381

 

3-   جهانی شدن و جنوب، مارتین خور، ترجمه ساعی، احمد چاپ 1379

 

4-   فصلنامه انتقادی، فكری، فرهنگی، كتاب نقد شماره 25 و 24، پاییز و زمستان 81، سردبیر رحیم پور ازغدی

 

5- مسائل سیاسی- اقتصادی جهان سوم، ساعی، احمد، چاپ هفتم 1384

 

 

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , تحقیق جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , مقاله جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , دانلود تحقیق جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , دانلود مقاله درباره جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , جهانی شدن اقتصاد و آثار آن , مقاله جهانی شدن اقتصاد , آثار جهانی شدن اقتصاد , اقتصاد , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلو

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:49 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران

عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران

عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران دسته: اقتصاد
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 519 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 116

عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران در 116 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران

 


 

اشتغال وبیكاری وكشورهای درحال توسعه:

 

امروزه بیكاری واشتغال ناقص ، به یكی از معضلات بزرگ جوامع تبدیل گردیده بگونه ای كه حتی كشورهای پیشرفته صنعتی نیز كه انتظار می رفت به وضعیت اشتغال كامل نزدیك شده باشند ، اكنون گرفتار بحران بیكاری كم سابقه ای شده اند.برای كشورهای درحال توسعه كه اكثریت نیروی كارگری جهان درآنها بسرمی برند مسائل حل نشدنی اشتغال هر روز پیچیده ترمی شود. این كشورها بدلیل مشكلات عدیده ای همچون ركود جهانی، كاهش زیادمخارج عمومی، وامها وبدهیهای بزرگ و...مرتباًًً از هدف اشتغال كامل،مولد وآزاد دورگشته اند بطوری كه تدریجاًًًًًًًً این هدف جزء رویاهای این كشورها بشمارخواهد آمد. امروزه بیش از هرزمان دیگر، وابستگی بین كشورها درمقوله اشتغال ودرآمد حاصل از آن مشهود است بگونه ای كه هر كشوری كه بكوشد تا مسائل داخلی اشتغال خود را بی توجه به ابعاد بین المللی سیاستهای خویش حل كند نه تنها موفق نبوده بلكه در دراز مدت ، آینده اشتغال كشور خویش نیز به خطرخواهد انداخت . به اعتقاد اكثر كارشناسان ضرورت دارد همه كشورها ، چه غنی و چه فقیر برای استفاده از امكانات و منافع آینده محیط اقتصادی ، خود را با محیط متحول اقتصاد بین الملل سازگار نمایند) کیاوند، 1365: 9تا33)

 

تجربه نشان داده است كه نمی توان انتظار داشت فقط با اتكا به رشد اقتصادی ، تمام مشكلات مربوط به اشتغال وبیكاری را حل نمود. بلكه برای ریشه كن ساختن این بیماری مزمن ، كه عوامل نامرئی آن دارای ریشه های ژرف می باشد ، بایست تمام امكانات مادی و معنوی داخل كشور را بسیج نموده و از ظرفیتهای بین المللی نیز نهایت استفاده را برد.

 

مسئله اشتغال در كشورهای درحال توسعه گستره ای از مسائل مرتبط با یكدیگر را تشكیل داده كه برخی از آنها حادترند وبرخی كمتر حادند واین معضل ، بس فراتر از آن چیزی است كه به عنوان بیكاری آشكار می شناسیم.

 

جنبه عمده بیكاری دركشورهای درحال توسعه از جمله ایران ، تمركز آن در میان جوانان و دانش آموخته ها ست . آمارها نشان می دهد كه میزان بیكاری آشكار درمیان افراد 15تا24 ساله ، دو و حتی بیش از دو برابر میزان بیكاری آشكار در میان كل نیروی كار است این در حالی است كه در كشورهای صنعتی ، بیكاری در میان افراد مسن تمركز داشته ودر میان افراد جوان تقریبا نا چیز بوده است تمركز بیكاری در میان گروههای سنی جوان دركشورهای درحال توسعه تا حدودی منعكس كننده تعداد نامتناسب افراد جوان دركل جمعیت است كه این مسئله به نوبه خود نتیجه نرخهای سریع رشد جمعیت ونیروی كار می باشد. ازطرفی نسبت بالای جوانان در میان بیكاران نمایانگر گسترش سریع آموزش نیز می باشد ، چنانكه هر ساله تعداد بیشتری از تحصیل كرده ها را به جستجوی مشاغل مزدوحقوق بگیری در شهرها تشویق می كند و معمولا نیز فرصتهای شغلی موجود برای این خیل عظیم جمعیت ، كافی نیست (خزاعی ،1368:17تا21)

 

بهر حال ، عوامل متعدد و گوناگونی دست در دست هم داده اند تا مسئله بیكاری به یك معضل بزرگ برای كشورهای درحال توسعه تبدیل شود وآنها را با چالشهای جدی و اساسی در هزاره سوم روبرو سازد به نحوی كه اگر برای حل آن چاره اندیشی نگردد موجب اضمحلال و نابودی آنها خواهد گشت.

....................................................

منابع و مآخذ:

 

 

- جولی ، ریچارد و دیگران .ترجمه احمد خزاعی (1368)، اشتغال در جهان سوم : مسائل و استرتژی، انتشارات سازمان برنامه و بودجه

 

-امین زاده ،فرخ، جمعیت شناسی کار ،انتشارات دانشگاه ملی ایران،1358

 

-زیاری ،کرامت ا... ،بررسی ساختار اشتغال زنان ومردان درنقاط شهری وروستایی کشوروآینده نگری آن،1382

 

- فرجی ، یوسف (1375) ، اقتصاد کلان (1) ، انتشارات کویر

 

-گروه مولفان ،بررسی مسائل اجتماعی ایران، انتشارات دانشگاه پیام نور ،1383

 

علویون ،محمد رضا،کارزنان درحقوق ایران وحقوق بین المللی کار، انتشارات روشنگران ومطالعات زنان،تهران،1381

 

- سازمان برنامه و بودجه استان یزد ، آمارنامه استان یزد سالهای مختلف ، انتشارات سازمان برنامه و بودجه استان یزد

 

- سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد ، سالنامه آماری استان یزد سالهای مختلف ، انتشارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد 

 

- گزارش نشست کارشناسان ارشد دفتر بین المللی کار درباره اشتغال .ترجمه عزیز کیاوند (1365) ، اشتغال وفقردر جهانی پرآشوب ، انتشارات سازمان برنامه و بودجه

 

- مرکز آمار ایران (1376) ، سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1375 ، انتشارات مرکزآمارایران

 

- مرکز آمار ایران ، آمارگیری از ویژگیهای اشتغال و بیکاری خانوار سالهای مختلف ، انتشارات مرکز آمار ایران

 

- مرکز آمار ایران ، سالنامه آماری کشور سالهای مختلف ، انتشارات مرکز آمار ایران

 

فهرست مطالب

 

 

اشتغال وبیكاری وكشورهای درحال توسعه

تعریف بیكاری و انواع آن

ضرورت نگرش نو به مفهوم اشتغال

ابهام ذهنی بودن مفهوم كنونی اشتغال

نتایج ابهام مفهوم اشتغال

نگرشی به مفهوم جدید اشتغال

عوامل موثر بر آرزوهای شغلی

 

آموزش و اشتغال

 

 چالشهای اشتغال فارغ التحصیلا ن کشور

تحولات اشتغال بر اساس تخصص 

توزیع شاغلان درسال 1375به تفکیک سطوح تحصیلی 

مسائل اشتغال زنان در ایران

نظریه های تفاوت اشتغال زنان ومردان   

سهم زنان دراشتغال ایران

علل بیکاری   

آسیب های ناشی ازعدم وجود شغل

تحولات اشتغال وبیکاری

تحولات بیکاری 

وضعیت فعلی اشتغال وبیکاری درکشور  

بیکاری در استان یزد  

بررسی و تحلیل روند تغییرات نرخ فعالیت و بیكاری استان طی دوره 81 – 1375           


قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران , عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران , تحقیق عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران , مقاله عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران , عوامل موثر در اشتغال و بیکاری در جامعه ایران , عوامل موثر در اشتغال و بیکاری , مقاله درمورد عوامل موثر در اشتغال و بیکاری , عوامل موثر در اشتغال , عوامل موثر در بیکاری , تعریف بیكاری و انواع آن , علل بیکار

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:49 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

دانلود تحقیق تــورم

دانلود تحقیق تــورم

دانلود تحقیق تــورم دسته: اقتصاد
بازدید: 20 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 15 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

تحقیق تــورم در 19 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق تــورم


 

الف) تعریف تورم

 

به افزایش مداوم قیمت ها كه منجر به كاهش قدرت خرید مقدار معینی پول شود «تورم» می گویند تورم یكی از عارضه های مشهود در بسیاری از اقتصادها پس از جنگ جهانی دوم بوده است. در مفهوم گسترده تر، تورم را می توان افزایش عمومی سطح قیمتها بدون افزایش سطح تولید كالاها و خدمات است(2).


 

ب) انواع تورم

 

تورم را می توان از دو دیدگاه به شرح زیر طبقه بندی نمود:

 

ب-1) از دیدگاه میزان تورم:

 

در ادبیات اقتصادی تورم، از این دیدگاه بر یك تقسیم بندی خاص توافق جمعی وجود ندارد و بسته به بینش ذهنی هر اقتصاددان و شرایط اقتصادی- اجتماعی كشورهای مختلف این تقسیم بندی تغییر می یابد. لیكن معمول آن است كه تورم را به 3 یا 5 رده تقسیم نمایند. در تقسیم بندی 3 رده ای، تورم به تورم ملایم یا خزنده، شدید یا شتابان و لجام گسیخته یا بسیار شدید(5) تقسیم می شود. در حالیكه در طبقه بندی 5 رده ای تورم را بدین شرح تقسیم بندی می كنند كه تورم بین 2 تا 4 درصد را تورم خزنده، از 4 تا 10 درصد را ملایم، از 50-10 درصد را شدید و از 50 درصد به بالاتر را بسیار شدید و آن تورم شتابناك و مهار نشده ای كه فروپاشی كامل نظام پولی و شبكه اعتباری كشور را به همراه داشته باشد تورم لجام گسیخته گفته اند.

 

ب-2) از دیدگاه عوامل موثر بر تورم:

 

در این دیدگاه دو عامل را می توان باعث تورم دانست كه عبارتند از:

 

1- افزایش تقاضا

 

2- كاهش عرضه (كه معمولاً بواسطه افزایش هزینه های تولید اتفاق می افتد)

 

به واسطه این دو عامل می توان تورم را به دو نوع تورم ناشی از فشار تقاضا و تورم ناشی از فشار هزینه تقسیم نمود.

 

در تورم ناشی از فشار تقاضا، تقاضای كل به دلایل مختلفی مانند افزایش نقدینگی، افزایش بودجه عمومی دولت و… افزایش می یابد. در حالیكه عرضه به اندازه كافی كشش پذیر نیست در نتیجه اقتصاد در قیمت و مقدار بالاتری به تعادل می رسد.

 

در تورم ناشی از فشار هزینه عرضه كل اقتصاد بخاطر افزایش هزینه های تولید كاهش می یابد. این فشار هزینه می تواند بدلیل افزایش در قیمت عوامل تولید (مانند افزایش قیمتها بواسطه شوك نفتی سال 1974 در كشورهای اروپایی) افزایش در دستمزدها و یا افزایش در سودجویی بیشتر صاحبان بنگاهها كه ممكن است به دلیل انحصاری شدن بازارها باشد اتفاق افتد.

........................................

منابع و ماخذ:

 

1) رئیس دانا،‌فریبرز و فرخ عبادی - پول و تورم - انتشارات پیشبرد - تهران 1368 ص 19.

 

2) خلعتبری، فیروزه-جموعه مفاهیم پولی ،‌بانكی و بین المللی ،‌نشر شباویز 1371، تهران ص 610.

 

3) شاكری،‌عباس - رساله دكتری - دانشگاه شهید بهشتی.

 

4) بانك مركزی- گزارش اقتصادی و ترازنامه 1356، ص 124.

 

5) خلاصه بانك مركزی- گزارش اقتصادی و ترازنامه 1356، و فیلی مسعود 1376، ص 56.

 

6) اقتصاد ایران- مسعود نیلی.

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق تــورم , دانلود تحقیق تــورم , دانلود مقاله تــورم , تحقیق تــورم , مقاله تــورم , دانلود تحقیق درمورد تــورم , تعریف تورم , تــورم , انواع تورم , مقاله درباره تــورم , عوامل موثر بر تورم , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:47 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

تعریف و كاركرد سوبسید

تعریف و كاركرد سوبسید

تعریف و كاركرد سوبسید دسته: اقتصاد
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 22 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

تعریف و كاركرد سوبسید در 30 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

تعریف و كاركرد سوبسید

 

سوبسید و انواع آن:

 

در مورد سوبسید تعاریف مختلفی شده است كه به دو مورد آن بسنده می كنیم:

 

1- سوبسید عبارت است از پرداخت مستقیم یا غیرمستقیم دولتی- امتیاز اقتصادی- یا اعطای رجحان ویژه ای كه به موسسات خصوصی خانوارها و یا دیگر واحدهای دولتی جهت دستیابی به اهداف مورد نظر انجام می پذیرد.

 

2- سوبسید عبارتست از كمك های مالی یا معادل آن كه به یك خدمت داده می‌شود گرچه از نگاه سود این خدمت، اقتصادی نباشد ولی از حیث رفاه عمومی لازم است. از بخش ها و كمك های مالی رایگان مالی كه دولت به دستگاه تا بعد خود به منظور كمك به یك خدمت عمومی می دهد نیز به همین نام یاد می شود.

 

اصولاً سوبسیدها را می توان به دو نوع سوبسید مستقیم و غیرمستقیم تقسیم نمود. سوبسید مستقیم مقدار هزینه هایی است كه دولت به طور كلی برای حفظ منافع اقشار جامعه برای خرید كالاهایی می پردازد. این نوع از سوبسیدها از لحاظ ماهیت و عملكرد به دو دسته تقسیم می شوند.

 

الف: سوبسیدهای تولیدی كه با ارائه خدمات مختلف فنی، اطلاعاتی و حرفه ای و با بسط شبكه توزیع از طریق تأثیر بر تولید، سعی دارند تا بخشهای تولیدی نوزاد را به بخشهایی بالغ و خود اتكا تبدیل كنند. كمكهای مزبور شامل كمكهای دولت به كشاورزان و صاحبان صنایع نیز می گردد.

 

ب: سوبسیدهای مصرفی كه از طریق پایین آوردن قیمت كالاهای مصرفی و افزایش قدرت خرید بر سیستم عرضه و تقاضای كالا اثر می گذارد.

 

سوبسیدهای غیرمستقیم عبارتست از برخی كمكهای دولت به موسسات و شركت‌های خدمات عمومی كه خدمات آنها را با قیمتی پایین تر از هزینه تمام شده به مصرف كنندگان عرضه می نمایند.

 

وجه تمایز سوبسیدهای مستقیم و غیرمستقیم را می توان در درجه مشمولیت آن دانست. سوبسیدهای مستقیم جنبه ملی داشته و اصولاً مزایای آن شامل كلیه افراد مملكت می شود و اجرای آن معمولاً بدنبال اهداف سیاسی- اجتماعی است. در حالیكه سوبسید غیرمستقیم فراگیری سوبسیدهای مستقیم را نداشته و هدف اساسی آن تاثیرگذاری بر رشته یا گروه خاصی می باشد و معمولاً اهداف اقتصادی و مالی را دنبال می كند.

 

 

 

خصوصیات سوبسیدها:

 

1- سوبسید مستلزم مقداری انتقال درآمد است. اعم از آنكه این انتقال بین دولت و بخش خصوصی یا میان گروههای مختلف بخش خصوصی باشد و از لحاظ انتقال مقداری از درآمد نوعی انتقال یك طرفه را در بر می گیرد. به همین جهت است كه عده ای برنامه های پرداخت سوبسید را نوعی همه و كمك تلقی می نمایند.

 

2- سوبسید از لحاظ ماهیت محدود به گروه خاصی از اجتماع می گردد. این خصیصه، سوبسیدها را از پرداخت های رفاهی دولت متمایز می كند. به عبارت دیگر سوبسید برای تحت تأثیر قرار دادن نمونه و الگوی تولید كالای خاصی یا مصرف گروه خاصی از گروههای اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالیست كه سوبسیدهای پرداختی در ایران، عمدتاً تمام گروه های درآمدی را شامل شده است.

 

3- سوبسیدها دارای هدف اصلاح یا تصحیح قوای بازار یا قیمت بدون از بین رفتن قوای مذكور هستند. به عبارت دیگر از طریق سوبسیدها رابطه قیمت و هزینه تمام شده در بازار تغییر داده می شوند به نحویكه مشاركت كنندگان در عرضه و تقاضای بازار انگیزه رفتار متفاوتی داشته باشند. در حقیقت اتكاء اصلی به مكانیزم بازار و قوای عرضه و تقاضاست و دولت هم نیات خود را از طریق تأثیر بر عملكرد این نیروها عملی می نماید.

 

اگر هرگونه انتقال درآمد از سوی دولت به اقشار خاصی از جامعه سوبسید محسوب شود. براین اساس از یك طرف سوبسید را می توان به دو دسته كلی سوبسیدهای «با سند» و «بدون سند» طبقه بندی نمود. در سوبسیدهای با سند، دریافت كنندگان سوبسید، كالاها را به طور مستقیم دریافت نمی كنند ولی با حق اشتراكی كه دارند رسیدهایی دریافت كرده كه به آن‌ها این حق را می دهد كه كالاهای ویژه‌ای با آن اخذ نمایند. در سوبسیدهای «بدون سند» از طریق تغییر در قیمت كالا و یا درآمد دریافت كنندگان سوبسید امكان مصرف بیشتری به دست می آورند.

 

 از طرف دیگر می توان سوبسیدها را به سوبسید با تعیین قیمت ثابت، سوبسید با پرداخت نقدی، سوبسید بر واحد كالا و سوبسید بر بهاء كالا طبقه بندی كرد.

 

سوبسید در جهت حمایت از مصرف كننده با برقراری قیمت ثابت بر روی كالا:

 

در این نوع سوبسید دولت یك سقف قیمت را كه از قیمت بازار كمتر است برای مصرف كننده برقرار می كند. برای بررسی آثار برقراری این نوع سوبسید بحث را از فرد مصرف‌كننده و محدودیت بودجه او شروع كرده و سپس به بحث بازار می‌پردازیم.

 


 

با برقراری سقف قیمت پایین تر از قیمت بازار، خط بودجه از M0L0 به M0L1 انتقال می یابد. در نتیجه برای فرد مصرف كننده امكان مصرف بیشتر از كالای x فراهم می شود و با فرض آنكه كالای x یك كالای نرمال است مصرف آن از x0 به x1 افزایش می یابد. در روی نمودار نقطه E1 نقطه‌ی تعادل جدید است كه از مماش نشدنخط بودجه M0L1 با بالاترین منحنی مطلوبیت (منحنی U1) حاصل شده است.

 

در نقطه‌ی E1 هزینه پرداختی توسط مصرف كننده برابر با M0A می باشد در حالیكه هزینه‌ی بازاری برای این مقدار مصرف برابر M.B می باشد. بنابراین دولت برای افزایش مصرف از x0 به x1 از طریق كاهش قیمت، بایستی معادل AB واحد سوبسید پرداخت نماید.

 

در مورد وضعیت بازار، آثار برقراری قیمت ثابت بر روی كالا را به كمك منحنی‌های عرضه و تقاضای بازار مورد بررسی قرار می دهیم.


 

اگر قوای عرضه و تقاضا به طور آزادانه عمل نمایند نقطه تعادل E0، قیمت P0 و مقدار g0 را ارائه می كند. دولت برای آنكه سطح مصرف این كالا در جامعه افزایش یابد و مقدار مصرف از g0 به g2 افزایش یابد، اقدام به برقراری قیمت ثابت در حد P1 می نماید. در این سطح از قیمت، میزان تقاضای بازار به مقدار (g2-g0) افزایش می‌یابد در حالی كه عرضه كنندگان در قیمت P1 تمایل به عرضه بیشتر از مقدار g1 نخواهد داشت و در نتیجه به مقدار (g2-g1) در بازار كمبود عرضه به وجود خواهد آمد. دولت برای جبران این كمبود سه راه در پیش دارد:

 

1- تمام كمبود را از طریق تولید داخلی تامین كند. یعنی به میزان g2 در بازار عرضه شود. ولی برای عرضه كالا به مقدار g2 قیمت باید به اندازه P2 افزایش یابد. از این رو اگر تمام عرضه از طریق تولید داخلی تامین گردد دولت بایستی به میزان (P2-P1)*g2 سوبسید به تولید كنندگان بپردازد.

 

2- تمام كمبود از طریق واردات تامین گردد. یعنی به مقدار g1 از تولید داخلی تامین گردیده و به مقدار (g2-g1) واردات انجام شود.

 

3- قیمتی از كمبود از طریق تولید داخلی و قسمتی نیز از واردات تامین گردد. به طور مثال به مقدار og0 از طریق تولید داخلی و مقدار (g2-g0) نیز از طریق واردات تامین گردد. در اینصورت دولت باید به میزان (P0-g1)*g0 به تولید كنندگان سوبسید پرداخت نماید.


 

سوبسید در جهات حمایت از مصرف كننده از طریق پرداخت‌های انتقالی نقدی:

 

در این روش به جای دخالت مستقیم در مكانیزم قیمت ها و یا كنترل آن برای جبران كاهش قدرت واقعی خرید مصرف كننده در مقابل افزایش قیمت، دولت مقداری درآمد به او انتقال می دهند. در این صورت اگر دولت خواهان افزایش مصرف كالای خاصی باشد این انتقال درآمد به میزانی خواهد بود كه درآمد واقعی مصرف كننده افزایش یافته و امكان مصرف بیشتر كالاها فراهم شود. برای بررسی اثرات پرداخت‌های انتقالی بر میزان مصرف، تحلیل خود را در دو سطح فرد مصرف كننده و بازار انجام می دهیم.

 

ابتدا فرد مصرف كننده ای را كه با توجه به محدودیت بودجه سعی بر حداكثر شدن مطلوبیش دارد مورد بررسی قرار می دهیم.

.............................................

منابع:

 

1- بررسی انواع سوبسید و جنبه های مختلف اقتصادی آن، فیروز پورآذر، بهمن ماه 1369، در گروه تحقیقات بازرگانی داخلی، موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی.

 

2- تحلیل و بررسی اقتصادی سوبسید، عباس رحیمی و عباس كلانتری، اسفند 1371، واحد تحقیقات بازرگانی، موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی.

 

3- بررسی آثار وضع سوبسید، حمید رضا طباطبایی، موسسه عالی پژوهش در برنامه‌ریزی و توسعه.

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : تعریف و كاركرد سوبسید , تعریف و كاركرد سوبسید , تحقیق تعریف و كاركرد سوبسید , مقاله تعریف و كاركرد سوبسید , دانلود تحقیق تعریف و كاركرد سوبسید , دانلود مقاله درمورد تعریف و كاركرد سوبسید , تعریف سوبسید , كاركرد سوبسید , سوبسید , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:46 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب

بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب

بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب دسته: اقتصاد
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب در 22 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب


كشف و استخراج نفت در ایران

 

در ایران، شخصی انگلیسی بنام ویلیام ناكس دارسی كه شغل وكالت دادگستری را داشت و از بركت معادن طلای استرالیا ثروتی اندوخته بود، در 28 ماه مه 1901 امتیاز انحصاری نفت از استخراج تا توزیع در سطح كشور (به جز 9 ایالت شمالی) را برای مدت 60 سال بدست آورد قلمرو امتیاز دارسی بالغ بر 000/770 كیلومتر مربع می‌باشد. این مساحت برابر با مساحت كشورهای فرانسه و سویس و كشورهای بلژیك، لوكزامبورگ و هلند (معروف به كشورهای بنلوكس) و كمی بیشتر از مساحت تمام تكزاس می باشد بهائی كه دارسی در مقابل بدست آوردن این امتیاز به دولت ایران می‌داد عبارت بود از بیست هزار پوند وجه نقد و بیست هزار سهم یك پوندی از شركت جدید التاسیس نفت ایران و نیز 16 درصد از سود خالص سالانه آن شركت بود.

 

دارسی یك زمین شناس برجسته را بنام جی.بی. رنالد G.B.Ronald مامور حفاری و اكتشاف نفت در قسمتهای غربی حوزه امتیاز، كرد اما بعد از شش سال كار و صرف 250 هزار پوند نتیجه ای عاید نشد. دارسی از روشیلدها استمداد طلبید ولی در آن تاریخ عملیات اكتشافی در ایران برای این خانواده كه قبلاً در جای دیگری خود را مشغول كرده بودند، چنگی بدل نمی زد و لذا توجهی به درخواست دارسی نكردند. دارسی كه مردی شیطان و دارای روابط وسیعی با همه محافل بود، بالاخره توانست ارتباطی با شركت كوچك اكتشافی برمه پیدا كند. این شركت در یك اشل نسبتاً كوچك ولی بسیار منظم و هماهنگ برای نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در برمه كار می كرد.

 

دولت انگلستان به لرد استرات كونا رئیس شركت نفت برمه، توصیه نمود كه با دارسی همكاری و همراهی نماید لرد مزبور یك مرد خود ساخته اسكاتلندی بود كه با احداث راه آهن پاسیفیك كانادا ثروت هنگفتی بدست آورده بود در اثر همكاری لرد استرات كونا و ویلیام دارسی و پشتكار این دو مرد بالاخره زمین شناس رنالد و گروه او در 26 ماه مه 1908 موفق به كشف یك سفره نفتی غنی در عمق 15 متری گردید. اكتشافی كه سرنوشت تاریخ ایران را دگرگون ساخت.

 

اهمیت نفت در خاورمیانه و ایران

 

طبق آخرین تحقیقات زمین شناسی و معدن شناسی، حدود 677 میلیارد بشكه نفت تا كنون در سطح جهان شناسایی و ثابت شده است. 5/54 درصد از تمام این ذخایر ثابت شده در حوزه خلیج فارس، یعنی در چهار كشور ایران، عراق، عربستان سعودی و كویت قرار دارد.

 

ماده نفت خون حیات بخش دنیا شده است. بیشترین قسمت این ماده در قلمرو این چهار كشور واقع شده است پس اهمیت و حساسیت اقتصادی- سیاسی این كشورها برای دنیا به خودی خود روشن است.

 

نفت، حوزه كوچك خلیج فارس را بصورت قلب تپنده تكنولوژی در آورده است این را هم باید بدانیم كه این دنیا عرصه تنازع بقاست و سیاستمداران كشورها مامور تأمین منافع ملت های خود هستند و نه منافع نوع انسان بطور اعم.

 

باری عربستان سعودی با داشتن 160 میلیارد بشكه نفت اولین و ایران با داشتن 100 میلیارد بشكه دومین كشور جهان می باشد ذخایر سایر كشورهای خاورمیانه در درجات پایین تری قرار دارد در زمینه گاز، روسیه با داشتن 1000 تریلیون فوت مكعب اولین كشور جهان و ایران با داشتن 500 تریلیون فوت مكعب دومین كشور و ایالات متحده آمریكا با داشتن 200 تریلیون فوت مكعب سومین كشور دنیا است سایر كشورها از این نقطه نظر در مراتب پائین تر قرار دارند.

 

با این حساب سرزمین ایران گذشته از آن مقدار نفتی كه از آ‎غاز تا كنون از آن استخراج شده است در حال حاضر 100 میلیارد بشكه دیگر به اضافه 500 تریلیون فوت مكعب گاز دارد.

 

هر فوت مكعب گاز 03/0 مترمكعب است پس 500 تریلیون فوت مكعب برابر 15 تریلیون متر مكعب است و چون هر متر مكعب گاز معادل یك لیتر بنزین، انرژی تولید می كند، پس ذخایر گاز ایران معادل 75 میلیارد بشكه نفت می باشد با این حساب ایران امروز دارای 175 میلیارد بشكه نفت (و گاز معادل نفت) است و باید توجه داشت كه این رقم برای جهان مداران صاحب تكنولوژی پیشرفته، دارای اهمیتی فوق تصور است و به همین دلیل قطعاً نقشه های دراز مدت فوق العاده پیچیده و گمراه كننده‌ای، برای كنترل كردن و تسلط داشتن براین منابع حیاتی تدارك دیده اند ضمناً با داشتن این ذخائر شگفت انگیز، ملت ایران باید علی الاصول یكی از ثروتمندترین و مرفه ترین ملل عالم باشد و نه ملتی مستضعف و عقب مانده!

 

در مورد مقدار ذخائر شناخته شده نفت در كشورهای جهان باید اضافه كرد كه این امر با پیشرفت علوم ژئولوژی و ژئوفیزیولوژی و میزالوژی و ابزار فیزیكی مربوط به این علوم بستگی دارد.

 

هرچه این رشته ها و رشته های وابسته به آنها پیشرفت بیشتری بكند و هرچه ابزار فیزیكی آنها تكمیل تر و دقیق‌تر بشود به همان نسبت در شناخت معادن زیر زمینی و تخمین مقدار آنها موفقیت بیشتری حاصل می شود. چنانكه در سال 1935، با دانش و ابزار آن زمان، ذخائر نفت ایران را 2/2 میلیارد بشكه می دانستند، پنج سال بعد یعنی در سال 1940 ذخائر نفت ایران 5/3 میلیارد بشكه می باشد و در سال 1945 اعلام شد مقدار ذخائر نفت 5/5 میلیارد بشكه می باشد در سال 1950 مقدار این ذخائر را به 7 میلیارد بشكه بالا بردند و بالاخره در سال 1968 نظر متخصصین این بود كه مقدار ذخائر نفت ایران 50 میلیارد بشكه می باشد.

 

براساس برآورد سال 1968 بود كه در سال های قبل از انقلاب گفته می‌شد نفت با نرخ تولید 5/5 میلیون بشكه در روز در سال 1992 تمام می شود اما همانطور كه گفته شد در سالهای اخیر مقدار نفت ایران را 100 میلیارد بشكه برآورد كرده اند كه با معادل گازی آن 175 میلیارد بشكه می شود.

 

حال به گذشته بر می گردیم و اشاره ای به مقدار كل نفت استخراج شده از منابع ایران از شروع كار نفت تا آغاز انقلاب اسلامی و همچنین كل عایدات بدست آمده از این مهر و نقش این عایدات در اقتصاد و پیشرفت ایران می نمائیم.

 

عملیات حفاری انگلیسی ها پس از تلاشهای طاقت فرسا، بالاخره در سال 1908 در ناحیه مسجد سلیمان به نفت رسید اما بهره برداری تا سال 1913 به تأخیر افتاد. عمل لوله كشی از چاهها تا جزیره آبادان و تاسیس پالایشگاه آبادان حدود پنج سال وقت گرفت. بهرحال در سال 1913 مقدار كمی نفت استخراج شد و از اوائل سال 1914 نفت ایران به میزان تجارتی مورد بهره برداری واقع شد.

 

در پنج سال اول بهره برداری از نفت جنوب، انگلیسی ها برخلاف فصل قرارداد دارسی و حقوق و عرف بازرگانی، وجهی به ایران نپرداختند و فقط از سال 1919 بود كه شروع كردند و سهم ناچیز ایران را پرداختند.


...........................................


منابع و مآخذ:

 

1. اسرار نفت

 

نوشتة : ژاك دولونه، ژان میشل شارلیه

 

ترجمه: ژاله عالیخانی

 

انتشارات خامه

 

2. ایران بین دو انقلاب

 

نوشته: یرواند آبراهامیان

 

ترجمه: احمدگل محمدی ـ محمد ابراهمیم فتاحی

 

نشر نی

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب , وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب , بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب , تحقیق بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب , دانلود مقاله بررسی وقایع نفت در یك دهه پیش از انقلاب , دانلود تحقیق درمورد بررسی وقایع نفت , مقاله بررسی وقایع نفت پیش از انقلاب , بررسی وقایع نفت , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلو

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:45 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد دسته: اقتصاد
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 514 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 67

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد در 67 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد


مقدمه :

 

همانطور كه می دانیم صنعت گردشكری به عنوان یكی از بخش های مهم اقتصادی و اجتماعی كشورهای صنعتی و در حال توصعه جهان به شمار می آید و سرمایه گذاری در این بخش قابل توجهی را در فرایند توسعه ملی فراهم می‌آورد. شكی نیست كه همه كشورهای جهان در رقابتی فشرده و در پی بهره گیری از مزایای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و به ویژه در یافت سهم بیشتری از درآمد و بالا بردن سطح اشتغال از این صنعت خدماتی در كشور خود هستند توسعه صنعت گردشگری در ایران به خصوص در استان هایی كه از لحاظ جاذبه های توریستی غنی هستند نتایج مثبتی را در جامعه خواهد گذاشت.

 

استان یزد یكی از استان های پنج گانه برتر كشور از نظر جاذبه های متنوع گردشگری است كه با اختیار داشتن بافت اكولوژیكی، معماری گلی و خشت خام و جاذبه های متنوع تاریخ، فرهنگی و مذهبی از نظر گردشگران دارای اهمیت فوق العاده ای
می باشد كه در این میان درخشان ترین بنای یزد یعنی مسجد جامع كبیر نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

 

در نتیجه می تواند در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر و هم چنین استان تأثیر به سزایی داشته باشد و این اثر تاریخی زیبا از گذشته های دور تا به امروز انسان‌های شیفته هنر معماری را از سرزمین های دور و نزدیك به سوی خود كشانده است و نقش به سزایی در رونق جهانگردی این دیار داشته است.

 

فصل اول: مقدمه ای بر مشخصات تحقیق

 

1-1- بیان موضوع و تشریح آن:

 

شهر موجودی است زنده و پویا و متحول در بستر زمان و بر پهنه مكان، متشكل از اجزاء فیزیكی و انسانی و روابط پیچیده میان آنها و متبلور از نقش انسان و اندیشه والای او و متأثر از عوامل و شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و سیاسی ویژه است. بدون شك مسجد جامع یكی از این عناصر بوده است. اكنون با  از بین رفتن این مركز محلات. محلات قدیمی از رونق افتاده است اما امروزه این مجموعه های تاریخی به عنوان عناصر میراث فرهنگی به شمار می رود كه می توانند در جذب توریست داخلی و خارجی نقش به سزایی داشته باشند و سازمان میراث فرهنگی با توجه به اقداماتی كه در این زمینه انجام داده توانسته است صنعت توریست را گسترش دهد و باعث ایجاد فرصت های شغلی شود.

 

زیرا فرصت های شغلی تشكیل دهنده این بخش است. علاوه بر این عوامل نباید موقع جغرافیایی و ارتباطی خاصی از یزد در مركز كشور داشته را فراموش كرد كه از روزگاران پیش همواره نزد سیاحان، بازرگانان و مسافران دارای جایگاه ویژه ای بوده است این ویژگی در سرنوشت استان به ویژه یزد به عنوان مركز استان تأثیر به سزایی گذاشته و موجب رواج و رونق بازرگانان رفت و آمدهای بسیار و آثار فراوان اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی شده است.

 

1-2- اهمیت و ضرورت مطالعه

 

انتخاب مسجد جامع به عنوان بناهای مهم شهر یزد بررسی جایگاه آن در نقش اقتصادی شهر و توسعه آن حائز اهمیت است. مسجد جامع یزد به عنوان مهمترین و معتبرترین اثر معماری واقع در حاشیه كویر مركز ایران می تواند در رشد و توسعه اقتصادی شهر یزد. استان و حتی ناحیه هم تأثیر گذار باشد لذا ضرورت تحقیق از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و تأثیر ات آن در توسعه اقتصادی شهر مورد توجه است كه امید است با تلاش و كوشش متخصصان و مسئولین مربوط از این موهبت های خدادادی این سرزمین استفاده شود و صنعت بدون دور و صادرات نامرئی محصولات یا خدمات توریست را در كنار دیگر بخش های صنعتی و كارخانه ای بتواند علاوه بر رشد و توسعه اقتصادی باعث اعتلای فرهنگ مردمان این دیار شود.

...................................................

منابع و مأخذ

 

1- طرح راهبردی بافت تاریخی شهر یزد، جلد اول تحت نظارت مهندس محمد حست ملك ثابت تابستان 84

 

2- طرح راهبردی توسعه جهانگردی استان یزد، تشخیص تحلیل برنامه نویسی، جلد دوم، چهارم وششم

 

3- طراحی وسامان دهی جلوخان و خیابان مسجد جامع و بافت پیرامون

 

مطالعات مرحله اول مهندس معمار راد (شهرداری یزد)

 

4- یزد نگین كویر كماری از استانداری استان یزد، زمستان 75

قیمت فایل فقط 9,500 تومان

خرید

برچسب ها : تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , مقاله تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , دانلود تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , دانلودمقاله تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد , تأثیر اقتصادی مسجد جامع , شهر یزد , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود ت

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:45 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

مضاربه

مضاربه

مضاربه دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 33 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 74

«مضاربه مشتق است از «ضرب در ارض» یعنی راه رفتن و سفر كردن در زمین بدین لحاظ كه در مضاربه شخص عامل به منظور تجارت و تحصیل ربح به مسافرت مبادرت می نماید و چون سفر به سرمایه مالك و اقدام عامل انجام می گیرد یعنی هر یك از آنها در این عمل مدخلیت و تأثیر دارند بدین جهت معنی مقاعله (مضاربه) تحقق دارد

قیمت فایل فقط 7,200 تومان

خرید

مضاربه

 

مقدمه

در فرهنگ اصطلاحات فقه اسلامی  آمده است:

«مضاربه مشتق است از «ضرب در ارض» یعنی راه رفتن و سفر كردن در زمین بدین لحاظ كه در مضاربه شخص عامل به منظور تجارت و تحصیل ربح به مسافرت مبادرت می نماید و چون سفر به سرمایه مالك و اقدام عامل انجام می گیرد یعنی هر یك از آنها در این عمل مدخلیت و تأثیر دارند بدین جهت معنی مقاعله (مضاربه) تحقق دارد. از مضاربه به «قراض»  نیز تعبیر شده است و لفظ قراض مأخوذ است. از قرض یعنی قطع و جدا نمودن بدین لحاظ كه گوئی صاحب مال قطعه ای از مال خویش را جدا می كند و به عامل می دهد و یا قطعه ای از ربع را جدا ساخته و درمقابل عمل به وی میدهد. بدین ترتیب مضاربه یا قراض این است كه شخص مالی را به دیگری دهد تا با آن تجارت نماید و در مقابل حصه ای از ربع مانند نصف یا ثلث مثلاً از آن وی باشد و به عبارت دیگر مضاربه عقدی است شرعی كه غرض از آن تجارت انسان به مال غیر دیگری است و ربع مشترك  می باشد، مالك یا صاحب مال را مقارض (مضارب) می گویند و عامل را مقار‏‎‎ض و نیز مضارب می نامند.»

طبق قانون مدنی:

  «مضاربه عقدی است كه به موجب آن احد از متعاملین سرمایه می دهد با قید اینكه طرف دیگر با آن تجارت كرده و در سود آن شریك باشد. صاحب سرمایه مالك و عامل مضارب نامیده می شود. سرمایه مضارب باید وجه نقد باشد.»

   در آئین نامه قانون عملیات بانكی بدون ربا و همچنین دستورالعمل اجرائی مضاربه تعریضی به شرح زیر از مضاربه ارائه شده است:

  «مضاربه، قراردادی است كه به موجب آن یكی از طرفین (مالك) عهده دار تأمین سرمایه (نقدی) می گردد و یا قید اینكه طرف دیگر (عامل) با آن تجارت كرده و در سود حاصله شریك باشند.»

 

ویژگی های مضاربه

    عقد مضاربه دارای خصوصیات ذیل است:

1-مضاربه از جمله عقود جایز است و از این رو هر یك از طرفین اختیار فسخ قرارداد را دارند مگر اینكه در قرارداد شرط دیگری تعیین شده باشد. در معاملات بانكی معمول است متن قراردادهای مضاربه را به ترتیبی تنظیم نمایند كه عامل با امضای قرارداد شرط ترك فسخ قرار داد را تا زمان تسویه كامل آن از جانب خود بپذیرد.

2-مضاربه از جمله از جمله تسهیلات كوتاه مدت حداكثر یكساله   است كه بانك بر اساس آن میتواند منحصراً جهت گسترش امور بازگانی به عنوان مالك سرمایه نقدی لازم برای انجام یك معامله تجاری را در اختیار متقاضی به عنوان عامل اعم از اینكه شخص حقیقی یا حقوقی باشد، قرار می دهد تا سود حاصله را نسبت از پیش توافق شده با یكدیگر تقسیم نمایند.

3-در مضاربه، نقش مالك و عامل كاملاً از یكدیگر جداست و دراین رابط تأكید و تصریح بر این است كه مالك فقط سرمایه را تأمین نموده و به هیچ عنوان وظایف عامل را بر عهده نگیرد. به عبارت دیگر امكان عاملیت برای بانكها در قرار دادهای مضاربه وجود ندارد. در مقابل عامل نیز تنها وظیفه عاملیت را بر عهده دارد و حتی اگر در جریان عقد مضاربه، خود هزینه هایی را تقبل نماید موجبی برای تأمین نقش مالك نخواهد بود.

4-سرمایه و به اصطلاح فقهی «رأس المال» مضاربه حتماً باید نقدی و عین باشد و یكجا تأمین شود. بدین ترتیب مضاربه به منفعت یا دین صحیح نمی باشد.

5-به جز هزینه های تعیین شده طبق قرارداد، تأمین هر گونه وجهی از سرمایه مضاربه بابت سایر هزینه ها امكان پذیر نبوده و اینگونه هزینه ها با مصالحه طرفین به عهده  عامل می باشد.

6-مسئولیت عامل در حفط سرمایه مضاربه، همان مسئولیتی است كه قانوناً بر عهده امین است جز در صورت تفریط و تعدی.

بدین ترتیب عامل ضامن سرمایه و یا مسئول خسارات حاصله از تجارت نخواهد بود. مگر اینكه بطور لزوم در قرارداد شرط شده باشد كه عامل از مال خود به مقدار خسارت یا زیان به طور رایگان به مالك تملیك كند.

 

ضوابط اجرائی:

  معاملات مضاربه فقط در مواردی كه خرید و فروش كالا مستلزم هیچگونه تغییرات ظاهری و ماهوی نباشد قابل انجام می باشد.

مضاربه برای خرید و فروش كالا درداخل كشور «مضاربه بازرگانی داخلی» و جهت ورود كالا از خارج به منظور فروش در  كشور «مضاربه وارداتی» و جهت صدور كالا به خارج از كشور «مضاربه صادراتی» نامیده می شود.

اعطای تسهیلات مضاربه برای خرید و فروش كلی و یا جزئی كالا باید از راستای سیاست های بازرگانی دولت صورت گرفته و در این ارتباط مدنظر باشد كه:

اولاً-انجام مضاربه وارداتی با بخش خصوصی مجاز نمی باشد. 

ثانیاً- تعاونی های قانونی توزیع و مصرف در استفاده از تسهیلات  مضاربه از اولویت برخورداند.

نوع فایل: word

سایز:33.0 KB 

تعداد صفحه: 74

قیمت فایل فقط 7,200 تومان

خرید

برچسب ها : مضاربه , مضاربه , ضرب در ارض , راه رفتن , سفر كردن در زمین , مقاعله , قراض , قانون مدنی , مالك و عامل , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:44 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

عقود معین و مصادره اموال غیر منقول

عقود معین و مصادره اموال غیر منقول

عقود معین و مصادره اموال غیر منقول دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 17 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 60 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 107

با اندكی تدقیق می توان دریافت كه از آن جهت كه خواستگاه یك حكومت، به معنای «قدرت برتر فرماندهی یا امكان اعمال اراده فوق اراده های دیگر» جامعه است و مفهوم حوزه اقتدار یك حكومت (یا دولت در مفهوم خاص آن) به معنای حوزه اقتدار نیرومندی است

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

عقود معین و مصادره اموال غیر منقول

 

 

كلید واژه نامه:

مصادره:

قطع استمرار مالكیت اشخاص بر اشیاء به واسطة نظم عمومی توسط قوای عمومی اعم از آنكه متصرف، «قانونی یا غیرقانونی» اموال مزبور را تحت ید داشته باشد.

اموال: (ج مال):

اشیایی كه موضوع «داد  و ستد حقوقی» بین اشخاصی قرار می گیرد و مورد حقوق مالی از جمله «مالكیت» قرار می گیرند.

 

غیر منقول:

غیرقابل نقل از محلی به محل دیگر اعم از اینكه استقرار آن «ذاتی» باشد یا به واسطة عمل انسان به نحوی كه نقل آن مستلزم خرابی یا نقص خود یا محل آن گردد.

«سیر تكامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر»

 

1-یك از نخستین جوامع بشر، نیاز او به مأمنی بوده است كه حریم او در مقابل هجوم آفات محیط پیرامون اوست.

در ابتدای حضور او در پهنة گیتی، «غارنشینی» بر می گزینند و همگان دیگر را «دشمن» كاشانة طبیعی خویش می پندارد و «استیلاء و تصرف» در مفهوم بسیار اولیة آن نمایان می گردد.

بتدریج و با مسخر ساختن عناصر چهارگانه طبیعت «آب و باد  و خاك و آتش» می آموزد كه چگونه می توان «بقاء در یك محیط ساكن» را تجربه كند و در عین حال «آدمیانی» چون «خویشتن» را در كنار و جوار خویش بپذیرد و گاه با ایشان در تعاملی انسانی – در حدود بشر نخستین – به سر برد.

یكی از نتایج لاجرم این همزیستی كمابیش، ظهور نخستین «قبیله های بشری» است. قبیله هایی كه خود یك نماد ابتدایی از زیست جمعی آدمیان است.

در همین اثناءست كه مفاهیمی چون «ریاست» و «اداره» امور را می آموزد و یك «نماد از سلسله مراتب قراردادی» در ذهن بشر شكل می گیرد.

زیستن در زمین پاك كه ودیعه آفرینشگر  است برای اشرف مخلوقات «انسان» تا از نیكوئیهای آن بهره گیرد. سپس قابل «تملك» بودن آنچه برروی این زمین خاكی، جای گرفته است در ابتدای امر مفهومی «بسیط» به نظر می رسد. مفهومی كه به غایت «مطلق» است و غیرقابل «تقید». سپس آنچه این تفاوت نهفته در «سلسله مراتب اولیه قراردادی» را بیشتر نمایان می سازد، تمایل بشر به «تصرف» در آن سمت و سویی است كه بنام «غصب» و «گسترش استیلاء خویش به نام حق بر اموال دیگری – چه آنچه ذاتاً در حركت است و انتقال و چه آنچه را كه بالذات در زمین آرام گرفته – خواهد بود.

بدین معنا كه اگر آفرینشگر، ابناء بشر را یكسان، مسلط بر زمین مخلوق خویش قرار داده است، پس آیا می توان استیلاء بر بخشی از آن را متعلق حق یك فرد از افراد بشر بدانیم؟

و اگر این «تعلق حق استیلاء» را آدمیان بنا بر قراردادهای بشری به گونه های ناهمگون پذیرفته اند و آنگاه در كمال آرامش و امنیت در كنار یكدیگر زیستن را تجربه نموده اند؛ پس چگونه است كه در ادوار متأخر این چنین نزاع بر سر این تملك با ابعادی گسترده رخ می نماید؟

آیا می توان پذیرفت كه پیدایش «حكومتهای نخستین» - چنانچه حكومت را در مفهوم بسیط و ساده آن در نظر آوریم – عامل اصلی بروز این چنین جدالهایی بوده است؟

و دیگر آن كه اگر پاسخ این پرسش مثبت باشد؛ آیا می توان «حق استیلای ممتاز» و متمایز از سایر افراد یك جامعه را از «حقوق ذاتی» آن حكومت (به معنای عام كلمه) بدانیم؟

با اندكی تدقیق می توان دریافت كه از آن جهت كه خواستگاه یك حكومت، به معنای «قدرت برتر فرماندهی یا امكان اعمال اراده فوق اراده های دیگر»  جامعه است و مفهوم حوزه اقتدار یك حكومت (یا دولت در مفهوم خاص آن) به معنای حوزه اقتدار نیرومندی است كه   «اولاً: حوزه اقتداری «خودجوش» است، چرا كه از هیچ نیرویی دیگری بر نمی‌خیزد و قدرت دیگری برابر آن وجود ندارد و دوماً در مقابل اعمال اراده و اجرای اقتدارش مانعی را نمی پذیرد و از هیچ قدرت دیگری تبعیت نمی كند، هرگونه صلاحیتی ناشی از اوست ولیكن صلاحیتهای او «فی نفسه» است.»

با توجه به این تعاریف می توان دریافت كه شاید آن سلسله مراتب اولیه كه در قبایل بشری به گونه ای قراردادی و در جهت دفاع از حریم قبیله و به طور اخص حفظ «تمامیت ارضی» قبیله و جلوگیری از هجوم سایر قبایل است و به بتدریج با پیش رفتن در وادی «ریاست» و «انتخاب رئیس قبیله» و اطاعت از فرامین او، «قدرت خام» و «خالص» را بنیان می نهد و نیز «اطاعت» و «پذیرش سلسله مراتب» در وجود افراد و قبیله بتدریج به سمت و سوی «نهادینه شدن» پیش می رود.

 

فهرست مطالب

 

عنوانصفحه

«كلید واژه»3

«دیباچه»3

سیر تكامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر9

«باب نخست – تاریخچه مصادره در ایران»10

فصل نخست: ایران پیش از انقلاب مشروطیت11

بخش نخست: ایران باستان12

بخش دوم: ایران از ظهور اسلام تا دوران معاصر17

بخش سوم: ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی23

بخش چهارم: ایران از انقلاب اسلامی تا عصر حاضر45

«باب دوم – مصادره از اموال غیر منقول و حقوق خصوصی»50

فصل نخست – حقوق مدنی و مصادره51

بخش نخست – قانون مدنی52

گفتار نخست: «مالكیت و مصادره اموال غیر منقول»53

گفتار دوم: «ارث و مصادره اموال غیرمنقول»70

گفتار سوم: «عقود معین و مصادره اموال غیر منقول»77

باب سوم – مصادره اموال غیرمنقول در حقوق عمومی97

بخش اول – قانون اساسی97

نتیجه گیری مبحث105

منابع و مآخذ108

نوع فایل: word

سایز:60.3 KB 

تعداد صفحه: 107

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

برچسب ها : عقود معین و مصادره اموال غیر منقول , مصادره اموال غیر منقول , اموال غیر منقول , مصادره اموال , ایران باستان , حقوق مدنی و مصادره , قانون مدنی , ارث و مصادره , مصادره , اموال , غیر منقول , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:44 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی

مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی

مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 35 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 53

با توجه به گسترش روزافزون جوامع بشری در بخش های مختلف زندگی و با توجه به روح آدمی که موجودیست اجتماعی و با توجه به وجود دو گرایش خیر و شر در آدمی که باعث می شود تا آدمی گاهی سر به طغیان گذارده و حق دیگران را نادیده بگیرد،

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی

 

با توجه به گسترش روزافزون جوامع  بشری در بخش های مختلف زندگی و با توجه به روح آدمی که موجودیست اجتماعی و با توجه به وجود دو گرایش خیر و شر در آدمی که باعث می شود تا آدمی گاهی سر به طغیان گذارده و حق دیگران را نادیده بگیرد، انسانها برای زندگی درکنار یکدیگر و جلوگیری از تقابل عملکردهای بشری در جوامع گوناگون اقدام به تشکیل حکومت نموده و رتبه های اجتماعی را در بین خود ایجاد نمودند و برای اداره جوامع از طریق حکومتها به وضع قوانین مختلف در زمینه های گوناگون پرداختند، قوانینی که در طول تمدن بشری دستخوش تغییرات و دگرگونیهای زیادی شدند. بسیاری از قوانین اولیه با توجه به نگرش افراد حکومتی یا بزرگان نسبت به زندگی وضع میشد و در بسیاری از موارد زیردستان و عموم مردم قربانی قوانین یکسویه اینان می شدند.

بتدریج که کشورها بوجود آمدند و رشد بشری سرعت گرفت. قوانین وضع شده از حالت تعادلی بهتر برخودار شدند. 124 هزار پیامبر فرستاده شده ازسوی خداوند با ارشادات و راهنمایی های خود نقش بسیار مهمی را در شکل گیری صحیح قوانین برخوردار می باشند. 

آنان با استفاده از وحی و متصل بودن به خالق هستی که دانای به رسالت بشر بر روی زمین می باشد به مرور قوانین زیستی مهمی را در زمین به اجرا در آوردند و مردم را نسبت به رسالت خود بر روی زمین آشنا نمودند. 

بتدریج که جوامع بشری گسترش یافته اند قوانین نیز پیچیده تر شده اند و از سر فصلهای متنوع برخوردار گشتند. 

در این مقاله به بررسی بعضی از مقدمات علم حقوق و قوانین اساسی می پردازیم. 

مبنا و هدف حقوق

درباره مبنا و هدف قواعد حقوق اختلاف بسیار است, چندان كه می توان گفت تا كنون در هیچ یك از مسائل اجتماعی بدین پایه بحث و گفتگو نشده است. كاوش در این باره كه حقوق بر چه مبنایی استوار است و هدف از قواعد آن چیست و پیشینه ای درخشان دارد و از زمان حكیمان یونان تا كنون اندیشه هزاران نویسنده و متفكر و دانشمند را به خود مشغول داشته است.

این اختلاف را اسباب گوناگون دامن می‌زند؛ چنان كه پیروان مذاهب و دانشمندانی كه فكر ایجاد حقوق جهانی را در سر می‌پرورانند سهم بسزایی در این راه دارند, ولی, رابطه اصلی همه گفتگوها را باید در این دو نكته جستجو  و خلاصه كرد: 

1-تاریخ زندگی بشر ستمهایی را كه حكمرانان زورگو بر مردم روا داشته اند هیچ گاه از یاد نمی برد. قربانیان این جنایات همیشه در پی آن بوده اند تا چاره ای برای این درد بیابند و به وسیله ای از خودكامگی فرمانروایان بكاهند. احترام به حقوق فطری یكی از این وسایل است: گروهی از خردمندان كوشیده اند تا با طرح این فكر كه << قواعدی برتر از اراده حاكم نیز وجود دارد و حقوق باید از آن قواعد عالی و طبیعی پیروی كند>> مانعی در راه تجاوز حكومت ایجاد كنند و قیام و مقاومت مردم را در برابر بی‌عدالتیها موجه سازند.

از سوی دیگر, طرفداران حكومت نیز بیكار ننشسته‌اند و در برابر پیروان حقوق فطری این فكر را پرورده‌اند كه مبنای اصلی حقوق اقتدار دولت است و حاكم نماینده خداوند و مامور اجرای فرمانهای اوست.

2-انسان موجودی است مستقل و با خواستها و نیازهای ویژه خود, شخصیتی ممتاز از دیگران دارد. ولی, زندگی همین فرد مستقل چنان به سرنوشت دیگران آمیخته است كه گویی پاره ای از اجتماع است و هیچ وجود مستقلی در برابر آن ندارد. زندگی فردی و اجتماعی انسان دو چهره گوناگون از حقیقت زندگی اوست و مهمترین مساله درباره هدف حقوق این است كه چگونه باید ضرورتهای این دو زندگی را با هم جمع كرد و مقصود نهایی از قواعد حقوق تامین كدام یك از آنهاست؟ 

از همین جاست كه دو مكتب اصلی تمام مسائل حقوقی و اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است: بعضی طرفدار اصالت فرد و تامین آزادی او شده اند و بعضی دیگر منافع جامعه و ضرورتهای زندگی مشترك را بر حقوق فردی برتری داده‌اند.

بدیهی ترین مفهومی كه همه از حقوق و قانون دارند این است كه قواعد آن بر اشخاص تحمیل می‌شود و ایجاد الزام می‌كند. پس این پرسش در ذهن هر اندیشمند طرح می‌شود كه چرا باید از قانون اطاعت كرد؟ چه نیرویی پشتیبان آن است و چه جاذبه‌ای ما را به اجرای قواعد آن وادار می‌سازد؟ این نیرو و جاذبه پنهانی را <<مبنای حقوق>> می نامند.

گفته شد كه انسان موجودی اجتماعی است و برای نگاهداری اجتماع خود لازم دیده است كه قواعدی بر روابط اشخاص حكومت كند. پس, از لحاظ تاریخی, مفهوم حقوق با دولت (به معنی عام) ارتباط نزدیك دارد و هدف اصلی آن ایجاد نظمی است كه این همزیستی را تامین كند. ولی, با از بین رفتن حكومتهای خودكامه, این بحث به میان آمده است, كه آیا نقش حقوق تنها نگاهداری اجتماع و تضمین بقای حكومت است, یا باید بر پایه عدالت و انصاف باشد و برای هركس حق و تكلیفی را شناسد كه شایسته و سزاوار است؟

به این پرسش دو پاسخ گوناگون داده شده است:

1-مبنای اصلی حقوق عدالت است: بدین ترتیب, هم قانونگذار باید از قواعد عدالت پیروی كند و هم پیروان قانون در صورتی ناگزیر از اجرای آنند كه دستورهای حكومت را عادلانه بیابند. بر پایه این نظر, قاعده‌ای كه با مبنای اصلی خود (عدالت) در تعارض است, فقط صورت قانون را دارد و اگر به ظاهر نیز اشخاص ملزم به اطاعت از آن شوند, در وجدان خویش تكلیفی در این باب ندارند. لزوم احترام به اصول حقوقی ناشی از اراده حكومت نیست؛ به خاطر آن است كه انسان به حكم فطرت خویش خواهان دادگستری است و به اصولی كه این هدف را تامین كند احترام می‌گذارد.

نوع فایل: word

سایز:35.2 KB  

تعداد صفحه: 53

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی , مقدمات علم حقوق و حقوق اساسی , علم حقوق , حقوق اساسی , مقدمات علم حقوق , هدف حقوق , حقوق و قوانین , قواعد حقوق , حقوق فطری , حقوق جهان , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:43 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

خودكشی خودكشی

خودكشی

خودكشی دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 20 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

به نظر می رسد كه خودكشی خصوصی‌ترین اقدامی می باشد كه ممكن است از جانب یك شخص سر بزند، معهذا مناسبات اجتماعی در سبب سازی آن نقش با اهمیتی دارند و این اقدام ناشی از یك برخورد اجتماعی عمیق است و گرچه در ظاهر هدف خودكشی منحصراً نابودی شخص است لیكن همچنین عمل تجاوزكارانه ایست علیه افراد دیگر

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

خودكشی

 

 مقدمه:

به نظر می رسد كه خودكشی خصوصی‌ترین اقدامی می باشد كه ممكن است از جانب یك شخص سر بزند، معهذا مناسبات اجتماعی در سبب سازی آن نقش با اهمیتی دارند و این اقدام ناشی از یك برخورد اجتماعی عمیق است. و گرچه در ظاهر هدف خودكشی منحصراً نابودی شخص است لیكن همچنین عمل تجاوزكارانه ایست علیه افراد دیگر.

مطالعه خودكشی نشان می دهد كه عمل انسان هراندازه هم كه شخصی باشد تأثیر متقابلی روی افراد دیگر هم می گذارد و این مؤید این مطلب می باشد كه هر فرد را جدا از قالب اجتماعی اش و به تنهایی نمی توان درك كرد.

مسأله خودكشی امروزه جنبة پژوهشهای علمی پیدا كرده است.

در بررسی های مسأله خودكشی به این نتیجه رسیده اند كه تنها انسان می‌باشد كه می تواند مرگ را خود اداره كند و خود را بكشد و این حقیقت دارد كه برخی از حیوانات تحت شرایط معین رفتارشان طوری است كه منجر به مرگ آنها می شود اما شاهدی در دست نیست كه این رفتار حیوانات با آرزوی مرگ باشد و عمل خود نابودی كه با اندیشة مردن همراه نباشد خودكشی نیست. (پس انسان است كه می تواند دست به خودكشی بزند)

خودكشی در همه جا دیده می شود و دوره ای از تاریخ یافت نمی شود كه در آن خودكشی ذكر نشده است افراد كمی پیدا می شوند كه هرگز افكار خودكشی به ذهنشان خطور نكرده باشد.

تعریف روشن اصطلاحات در این زمینه مسألة اساسی است كه خودكشی نه تنها به معنی «عمل علیه حیات شخصی» بلكه به معنی شخصی كه به دست خود می میرد و یا شخصی كه تمایل در خودكشی دارد نیز تعریف می شود معهذا كلمة خودكشی در مورد آسیب رساندن به خود به نحو كشنده نیز بررسی می‌شود. مسأله قصد خودكشی بیشتر در این دوران مورد توجه قرار گرفته است و سابقاً رسم بر این بوده كه این موارد را فقط به عنوان یك خودكشی سرهم‌بندی شده و بدون توجه به خصوص به جز از نظر یك اختلال روانی درمان می كردند درحالی كه خودكشی حتماً بررسی به خصوصی را نیازمند است، زیرا این عمل نمایندة مشكلات با اهمیت بسیاری است.

14-خودكشی

خودكشی  به معنای نابود كردن و از بین بردن خود، پدیده ای است كه سالیان دراز از روابط عشیره ای و سنتی تا روابط پیچیدة شهرهای امروزی، گریبان بشر را گرفته و در فراز و نشیب تحولات اجتماعی قلب و روح خانواده‌ها و اجتماع را آزرده است. زندگی شهری، انبوهی جمعیت، عدم تجانس افراد با هم، احساس غربت و تنهایی ناشی از آن، كاهش محبت خانوادگی و رها شدن فرد به سرنوشت خود چشم‌هم‌چشمیها، پیدا شدن آرزوهای دور و دراز در زندگی مادی، محرومیت در عشق، فقر مادی  و دهها عامل دیگر آنچنان ناراحتیهایی برای افراد فراهم آورده كه فرد تنها راه نجات خود را نابودی خویش جستجو می كند.

در فرا راه رشد و توسعة اقتصادی – اجتماعی، هرچه بر پیچیدگی روابط و مناسبات اجتماعی افزوده می شود، فاصلة طبقاتی هم بیشتر می گردد و سرخوردگیها فزونی می یابد و در نهایت به افزایش تعداد خودكشی منجر می‌شود.

از هم گسیختگی پیوندهای سنتی و همبستگیهای اجتماعی و نیز بیگانه شدن با ارزشها و هنجارهای جامعة خودی، موجب فزونی نرخ خودكشی در جامعه ها به ویژه در جامعه های صنعتی گردیده است.

تعریف خودكشی

دست بافتن به تعریفی جامع و مانع برای خودكشی كار ساده ای نیست. ملاك كار اكثر كسانی كه از خودكشی تعریف كرده اند بر اساس تعریف دوركیم بوده است. دوركیم در سال 1897 تعریف زیر را ارائه داد: «خودكشی به هر حالتی از مرگ اطلاق می شود كه نتیجة مستقیم یا غیرمستقیم عملی باشد كه شخص قربانی آن را انجام داده و از نتیجة عملش آگاه بوده است.»

«كردار مثبت» مثل این است كه فرد گلوله‌ای را در شقیقة خود خالی كند. «كردار منفی» مانند آن است كه انسان خانه‌ای را كه در آتش شعله‌ور است ترك نكند یا آنقدر از خوردن غذا خودداری كند كه بمیرد اصطلاحات «مستقیم» یا «غیرمستقیم» بازگوكنندة تمایز همانند تمایز مثبت و منفی است. یك گلوله در شقیقه مستقیماً به مرگ می انجامد، درحالیكه ترك نكردن خانه ای شعله‌ور در آتش یا امتناع از خوردن غذا ممكن است غیرمستقیم یا نهایتاً به نتیجة منظور یعنی به مرگ كشیده شود یا نتیجة آن مرگ باشد.

نوع فایل: word

سایز:20.5 KB  

تعداد صفحه: 24

قیمت فایل فقط 4,500 تومان

خرید

برچسب ها : خودكشی , تحقیق خودكشی , خودكشی , تعریف خودكشی , خصوصی‌ترین اقدام , افكار خودكشی , قصد خودكشی , نابود كردن , كردار منفی , شخص قربانی , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:42 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 25 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 44

انقلاب صنعتی را به واقع می توان یكی از رخدادهای مهم تاریخ حیات بشر بحساب اورد از آن بابت كه كمتر رویدادی را در جهان میتوان ذكر كرد كه تا بدین حد در جوانب ابعاد حیات انسان اثر گذارده باشد

قیمت فایل فقط 5,700 تومان

خرید

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

 

مقدمه

انقلاب صنعتی را به واقع می توان یكی از رخدادهای مهم تاریخ حیات بشر بحساب اورد از آن بابت كه كمتر رویدادی را در جهان میتوان ذكر كرد كه تا بدین حد در جوانب ابعاد حیات انسان اثر گذارده باشد.

شیوه زندگی و اصولاً طرز فكرها در رابطه با آن دگرگون گردید، اندیشه هائی جدید در رابطه با حیات نوین پدید آمدند كه دامنه آن به زودی در اقصی نقاط جهان گسترده شده و حتی كشورهای غیرصنعتی را هم زیر پوشش قرار دادند.

اخلاق كه تا آن روزگار بیشتر جنبة تعیینی داشت بمرحله استنباطی رسید و هر گروه و طرفدار مكتبی كوشیدند كه آن را بر اساس دید و برداشت خود تبیین كنند. ارزشهای گذشته بویژه در زمینه روابط زیر سؤال قرار گرفتند و چه بسیار از آنها كه فانی شده و بجایش ارزشهای دیگری پدید آمدند.

نهضت صنعتی عاملی بود كه در آن سرمایه داران كوشیدند برای دستیابی به كار بیشتر و مزدی كمتر زنان را از خانواده ها به بیرون كشند و به سوی كارخانه ها گسیل دارند و این امر با فریب و حقه تحت عنوان دادن «حق آزادی» به زنان و تساوی حقوق آنها با مردان آنچنان فلاكت و بیچارگی برای این طبقه بوجود آورد كه وصف ناشدنی است و شما در دنیای غرب هرروزه صبحها بانوانی خواب آلود را می بینید كه دست كودكان خواب آلود خود را گرفته و منتظر قطار یا اتوبوسی هستند كه بیاید و جگرگوشه‌شان را به پرورشگاه و مهد كودك ها بسپارد و خود آنها را هم به كارخانه و این جدائی كه خود منشاء پیدایش عقده ها و نابسامانیها در سنین بعدی حیات كودكان است موجب پیدایش بزهكاری‌هائی است كه همه روزه تكرار میشود.

بیان اینكه در دنیای امروز دذر رابطه با خانواده چه مسائلی مطرح است و چه شیوه هائی در برخورد با آن بچشم میخورد بحثی است پردامنه كه موضوع تحقیق دانشمندان جامعه شناسی، حقوق، روانشناسی، تربیت و حتی علم سیاست است.

ولی ما گمان داریم بسیاری از آنچه كه می بایست مورد بحث و بررسی قرار گیرد عالمانه و یا جاهلانه از دید مسؤولان پوشیده مانده است.

عده ای هوسباز در قالب روشنفگرنمائی سعی كرده اند زنان را از كانون گرم خانواده بیرون بكشند و بصورت ابزار و وسیله در اختیار خود قرار دهند و گروهی هم كوركورانه به دعوت و ندای آنها پاسخ گفته و تیشه به ریشه خود میزنند. حتی امروزه ما در مواردی می بینیم كه خانواده وجود دارد، اما چه خانواده ای؟ در آن نه سر و سامانی است نه نظم و آرامشی نه تربیت و سكونی....

ما امروزه عملاً می‌یابیم و شاهدیم كه خانواده ها دچار نابسامانی و درگیری هستند. در رابطه با خود و فرزند مسائل و دشواری هائی دارند:

-روابط‌شان سست و متزلزل است و از صفا و صمیمیت و در نتیجه آرامش و سكون واقعی خبری نیست.

-زن و شوهر ظاهراً در كنار یكدیگرند ولی وضع حیات‌شان آنان را چون دو بیگانه در كنار هم قرار داده است.

-آمار طلاق سرسام آور است و زن و مرد باندك بهانه یا رشته حیات خانوادگی را از هم می گسلند.

-فرزندان مهر و عطوفت لازم را از خانواده ها بدست نمی آورند و در نتیجه اغلب شان زودرنج و زودشكن و بی عاطفه اند.

-بعلت برخورداری نسل از تربیت صحیح بزهكاری كودكان رو به افزایش و تزاید است.

-فرزندان نامشروع رو به افزایشمند و وحدت ها و صمیمت ها در حال تزلزل و سقوط. و این فقط گوشه ای از وضع نابسامان اكثر خانواده های جهان امروز است.

خانواده هایی كه فدای مدعیان و روشنفكران و صاحبان مكاتب شده اند آنان كه ویرا اعتراف كردند در عرضه و ارائه طرز فكر خود عجله كرده اند و تحت عنوان آزادی زنان و تساوی حقوق كار به فساد و رسوائی كشانده اند.

اندیشه روشنفكر مآبانه بسیاری از پدید آورندگان مكاتب و غفلت آنها و غرورشان از آن جهت كه خود را دلسوزتر از خدا برای بشر دیده اند سبب ضایع شدن انسان و حیوانی شدن زندگی آنها گردید. موقعیت فطری و طبیعی انسانها نادیده گرفته شد و موجبات افزایش نابسامانیها از هر حیث فراهم گردید.

ما معتقدیم امروزه بیش از هر عصری ضروری است در باره خانواده ها بحثها و ارشادهائی صورت گیرد. نخست از آن بابت كه در هیچ عصر و دوره‌ای بشریت تا این اندازه در رابطه با خانواده دچار سقوط و انحطاط نشده بود. ثانیاً هیچگاه بدین اندازه انسانها از دست پخت فكری و فلسفی خود دچار سرخوردگی نشده بودند، و ثالثاً در هیچ عصری آوای تعالیم جانبخش اسلامی و معرفی اسلام بعنوان یك تز حیاتبخش و انقلاب آفرین جا نیفتاده بود.

بشریت امروز چشم به سوی اسلام دارد و میخواهد ببیند اسلام در این رابطه چه میگوید و برای نجات انسان از بدبختیها و بیچارگی های موجود چه تزی ارائه میدهد.

نوع فایل: word

سایز:25.6 KB 

تعداد صفحه: 44

قیمت فایل فقط 5,700 تومان

خرید

برچسب ها : کتاب نظام حیات خانواده در اسلام , کتاب نظام حیات خانواده در اسلام , نظام حیات خانواده در اسلام , نظام حیات , خانواده در اسلام , نقلاب صنعتی , حیات بشر , حق آزادی , تساوی حقوق , آمار طلاق , فرزندان نامشروع , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:41 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در كشورهای جهان(حاكمیت بیمار، اقتصاد سرطانی)

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:40 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است دسته: اقتصاد
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 28 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند استدر 21صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است


 

چكیده :

 

كاهش نرخ بیكاری نیروی انسانی در كشورهای مختلف و از جمله در كشورهای ما از هدف عمده سیاست های كلان اقتصادی دولت می باشد. در این راستا بررسی توان اشتغال زایی بخش های

مختلف اقتصادی و نیز برنامه ریزی‌های لازم همراه با اقدامات عملی در این زمینه می تواند موجبات كاهش شدت بحران های آتی ناشی از پدیده بیكاری را فراهم آورد.

 

بدیهی است كه بخش خدمات به عنوانی یكی از بخش های عمده اقتصادی كشور و صنعت بیمه به عنوان زیر مجموعه بخش مزبور كه به تدریج در اقتصاد خدماتی قرن حاضر نقش بیشتری را ایفا خواهد

كرد، می تواند نقش  قابل ملاحظه ای در ایجاد اشتغال برای جمعیت جوان كشور فراهم نماید. در این مقاله اشتغال زایی مستقیم  و غیرمستقیم صنعت بیمه در لایه‌های مختلف اشتغال مورد بررسی

قرار گرفته  كه امید است به عنوان گامی اولیه زمینهای برای مطالعات عمیق تر و گسترده تر آتی باشد.برآورد توان با اشتغال زایی صنعت بیمه كشور نشان می دهد كه شكاف قابل ملاحظه ای بین

ظرفیت بالقوه و بالفعل این صنعت در ارتباط با اشتغال زایی وجود دارد كه به نظر می رسد با بهره گیری از مجموعه اقدامات و تمهیداتی بتوان زمینه های لازم جهت نیل به ظرفیت بالقوه را فراهم نمود.

 

مقدمه:

 

هم اكنون یكی از اساسی ترین مسائل و شاید مهمترین مسأله اقتصادی كشور بهره گیری از مجموعه راهكارهایی به منظور افزایش اشتغال نیروی كار می باشد. اشتغال از جمله متغیرهای كلیدی

است كه دست یابی به سطح مطلوب بهینه آن از محورهای اساسی اهداف سیاست های كلان اقتصادی هر جامعه ای می باشد و افزایش سطح اشتغال نیز در گرو مجموعه تهمیدات ساز و كارهای زیر بخش های اقتصادی است.

 

 در این راستا، برخی از بخش های اقتصاد نقش بیشتری در افزایش سطح اشتغال ملی را ایفا می كنند و به عبارتی نقش برخی بخش های اقتصادی در تعیین سطح اشتغال ملی محسوس تر ولی

نقش برخی دیگر از بخش های اقتصادی در این زمینه نامحسوس تر است. هدف ما در این نكته اساسی است كه صنعت بیمه به عنوان یكی از زیر بخش های بخش خدمات در گسترش اشتغال ملی،

نقش قابل ملاحظه ای دارد هرچند بار وجود اهمیت رو به افزایش فعالیت های این بخش خدماتی، نقش مذكور چندان ملموس و آشكار نیست.

به نظر می رسد یكی از اقدام های اساسی در استفاده از توان هر یك از بخش های اقتصادی به منظور حل مشكل بیكاری، برآورد ظرفیت و توان بالقوه هر یك از بخش‌های اقتصادی در افزایش اشتغال

نیروی كار است. بنابراین پیش از هر برنامه‌ریزی برای افزایش سطح اشتغال ملی باید به این پرسش اساسی پاسخ داده شود، كه هر یك از بخش های اقتصادی با توجه به عملكرد شان و همین طور ظرفیت بالقوه


.........................................


منابع و ماخذ:

 

1-  اقتصاد كلان، دورنبوش، رودیگرد و فیشر، استانلی، ترجمه محمد حسین تیزهوش، انتشارات سروش، 1373.

 

2-  گزارش آماری عملكرد صنعت بیمه كشور، بیمه مركزی ایران سال های مختلف.

 

3-  مبانی نظری و علمی بیمه، ژان فرانسوا اوترویل، ترجمه عبدالناصر همتی، و علی دهقانی، چاپ دوم، بیمه مركزی ایران، 1382.

 

4-   مبانی اقتصاد سنجی، دامودار گجراتی، ترجمه حمید ابریشمی، دانشگاه‌ تهران، 1371.

 

5-   نشریه زیگما، انتشارات شركت بیمه اتكایی سوئیس، شماره های مختلف.

 

فهرست مطالب

 


 

عنوان                                                                                                        صفحه

 

چكیده.......................................................................................................... 1

 

مقدمه............................................................................................................ 2

 

ساز و كار فعالیتهای بیمه ایران...................................................................... 4

 

اهمیت خدمات بیمه در اقتصاد ملی.............................................................. 6

 

تقویت ثبات اقتصادی و ایجاد بستر برنامه ریزی........................................... 9

 

الگوی اشتغال در صنعت بیمه....................................................................... 10

 

نتیجه گیری.................................................................................................. 19

 

منابع و مآخذ................................................................................................. 21


قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

برچسب ها : آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است , آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است , بررسی آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است , تحقیق صنعت بیمه , مقاله افزایش سطح اشتغال كشور توانمند , صنعت بیمه , افزایش سطح اشتغال , كشور توانمند , پروژه دانشجویی , دانلود پاورپوینت , دانلود مقاله , دانلود پژوهش , دانلود تحقیق , دانلود پروژه , پاورپوینت , مقاله , پژوهش , تحقیق , پروژه ,

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:39 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

قانون بین المللی حقوق جوانان

قانون بین المللی حقوق جوانان

قانون بین المللی حقوق جوانان دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 24 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

«حقوق بین الملل جوانان»شاید ناشناخته ترین رشته مطالعاتی در میان زیر مجموعه های حقوق بین الملل باشددر حالی که حقوق بین الملل مربوط به گروه هایی همچون زنان ،کودکان،مجرمان،کا رگران مهاجر ونظا یر آنها کاملاً شناخته شده و مدّون است، حقوق بین الملل جوانان تا کنون به طور تعریف نشده و تا حدود زیادی ناشناخته باقی مانده است

قیمت فایل فقط 3,700 تومان

خرید

قانون بین المللی حقوق جوانان  

 

«حقوق بین الملل جوانان»شاید ناشناخته ترین رشته مطالعاتی در میان زیر مجموعه های حقوق بین الملل باشد.در حالی که حقوق بین الملل مربوط به گروه هایی همچون زنان ،کودکان،مجرمان،کا رگران مهاجر ونظا یر آنها کاملاً شناخته شده و مدّون است، حقوق بین الملل جوانان تا کنون به طور تعریف نشده و تا حدود زیادی ناشناخته باقی مانده است.

همزمان با ظهور جوانی در قالبی جدید پس از دوران مدرنیزاسیون و به طورخاص، حضوربرجسته جوانان در تحولات سیاسی و اجتماعی قرن بیستم(به ویژه جنبش های اجتماعی وسیاسی دهه های شصت وهفتاد میلادی)،جوانان در کانون توجه دولت ها،نهاد های بین المللی و صاحب نظران رشته های مختلف قرار گرفتند.

شنسایی جوانان به عنوان یک گروه متمایز که ویژگی های منحصر به فردی دارد، توجه دست اندرکاران ذی ربط را به حقوق و مسئولیت خاص این گروه ـ که با ویژگی ها،علایق و نیازمندی های آنان تناسب داشته باشد ـ جلب نمود.البته،حقوق جوانان در موارد متعددی با حقوق گروه هایی همچون زنان و کودکان همپوشی پیدا می کند،زیرا از یک طرف نیمی از جمعیت جوانان را دختران و زنان جوان تشکیل می دهند واز طرف دیکر،طبق تعریف سازمان ملل متحد از کودکان (افراد زیر 18سال) وجوانان(افراد 15تا24ساله)،بین این دوگروه نیز همپوشی وجود دارد.    

باتوجه به اهمیت روزافزون مبحث جوانان درجامعۀامروز ایران و با توجه به نیاز مبرمی که برای آشنایی جامعه و به ویژه دست اندر کارانامور جوانان با مباحث حقوقی مربوط به جوانان احساس می شد،سازمان ملی جوانان اقدام به ترجمه وانتشا کتاب مزبور نمود.این کتاب می تواندمنبع بسیار مفیدی برای کلیۀ نهادهای مرتبط با جوانان(از جمله وزارتخانه های کار واموراجتماعی،بهداشت ، آموزش وپرورش،آموزش عالی ، وزارت کشور و نیز مجلس شورای اسلامی،قوه قضائیه و سازمان های غیر دولتی جوانان)و همچنین،اساتیدودانشجویان علاقه مندبه حقوق بین الملل باشد.

سازمان  ملی جوانان

پیش درآمد

دختران وپسران ایرانی به طور متوسط در سنین 13سالگی به بلوغ جنسی می رسند و به طور میانگین درسنین 26تا28سالگی اکثر آنها متاًهل وشاغل می شوند.سازمان ملی جوانان این فاصله سنی را که درکشورماحدوداً15سال می باشد،دوره جوانی می نامد وازجمله وظایف و ماًموریتهای اساسی خود راشناخت این مرحله از زندگی جوان می داند. 

با عنایت به اینکه تمامی قوای زیستی،روحی،روانی،فکری وعاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییروتحولات اساسی گردیده و بر هر یک از این تغییر وتحولات نیز قانونمندی خاصی حاکم می باشد(هندسۀدوره جوانی)،می توان اذعان نمود که هیچ برنامه ریزی ای برای این دوران بدون آگاهی نسبت به این قانونمندی ها موًثر وکارگشا نخواهد بود. 

البته به اندازه ای که وقوف نسبت به این قانونمندی ها لازمۀ یک برنامه ریزی جامع واصولی است،آگاهی به اهداف ومقاصدی که رشد وشکوفایی

استعدادهای جوانان باید به آن سرمنزل رهنمون گرذند نیز از ارکان اصلی برنامه ریزی برای نوجوانان وجوانان خواهد بود.

نوع فایل: word

سایز:16.0 KB 

تعداد صفحه: 16

قیمت فایل فقط 3,700 تومان

خرید

برچسب ها : قانون بین المللی حقوق جوانان , قانون بین المللی حقوق جوانان , قانون بین المللی , حقوق جوانان , حقوق بین الملل جوانان , زنان , کودکان , مجرمان , کارگران مهاجر , سازمان ملی جوانان , سازمان ملی , پیش درآمد , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:39 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

تحقیق حقوق

تحقیق حقوق

تحقیق حقوق دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 21 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 41 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 67

در حقوق جزای اسلامی اصول بسیار مهمی دیده میشود كه نه تنها در آن ایام بلكه در شرایط فعلی هم اهمیت خود را حفظ نموده اند یكی از این اصول بسیار مهم و در رأس آن و به تعبیری یكی از اصول مسلم مذهب اسلام در امور كیفری اصل معروف قبح عقاب بلابیان و یا بعبارتی منع عقاب بلابیان می باشد

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

 تحقیق حقوق

 

مقدمه:

در حقوق جزای اسلامی اصول بسیار مهمی دیده میشود كه نه تنها در آن ایام بلكه در شرایط فعلی هم اهمیت خود را حفظ نموده اند. یكی از این اصول بسیار مهم و در رأس آن و به تعبیری یكی از اصول مسلم مذهب اسلام در امور كیفری اصل معروف قبح عقاب بلابیان و یا بعبارتی منع عقاب بلابیان می باشد یعنی تا زمانیكه عملی از ناحیه شارع به عنوان جرم تعریف نشده و مجازات شرعی هم برای آن معین نشده باشد، نمیتوان آن عمل را جرم دانست و برای آن مجازات تعیین نمود. این همان امریست كه امروز تحت اصل قانونی بودن جرائم و مجازاتها در تمام قوانین كیفری دنیا دیده میشود. در آن زمان نیز شارع مقدس، جرائم هفتگانه زیر: سرقت – زنا – ارتداد – قذف – شرب خمر – سرقت مسلحانه و لواط را كه مستحق حد بود تعریف نمود. و حد هر یك از آنها را هم بیان نموده است.

منظور از این اصل آن است كه جرم و مجازات آن از طرف مقنن وضع شده باشد. در ایام قدیم چنین اصلی وجود نداشت. تنها قانون حمورابی و تا حدودی هم قوانین زردشت آنهم برای جلوگیری از انتقام شخصی برای پاره ای از جرائم كه جنبه خصوصی داشتند (یعنی از جمله جرائمی بودند كه از طرف فردی علیه فرد دیگر ارتكاب می یافت) مجازات تعیین نموده بودند. اما در حقوق جزائی اسلامی این امر جنبه كلی و همگانی یافت جرائم آن ایام و مجازات آنها تحت قاعده معین درآمد.

نه تنها برای جرائم خصوصی با پیروی از اصل معروف «چشم به جای چشم و دندان به جای دندان» مجازات قصاص برقرار گردید، بلكه برای بسیاری از جرائم كه جنبه عمومی داشت، چون سرقت – زنا – شرب خمر – سرقت مسلحانه و غیره حد شرعی تعیین گردید.

فلاسفه مكتب كلاسیك معتقدند درست است كه انسان به حكم طبیعت و غریزه خود مجبور به زندگی در  اجتماع است و درست است كه لازمه زندگی در اجتماع رعایت نظم و مقررات عمومی است، ولی بایستی این مقررات عمومی قبلاً بوی اعلام گردد تا مشارالیه بداند كه از ارتكاب چه اعمالی ممنوع گردیده است.

انسان هرگز قادر نخواهد بود بكمك قوانین اخلاقی و یا مذهبی حد و مرز اعمال مباح و ممنوع را بشناسد. فقط مقنن است كه میتواند به نمایندگی از اجتماع این حد و مرز را تعیین و به اطلاع عامه برساند. هرگاه چنین اعلام قبلی به كسی نشده باشد، تعقیب بعدی وی برخلاف عدل و انصاف و منطق است. این استدلالات مورد قبول نویسندگان اعلامیه حقوق بشر قرار گرفت. ماده 18 اعلامیه حقوق بشر در این زمینه حاكی است: «...هیچكس را نمی توان مجازات نمود مگر بموجب قانونی كه قبل از ارتكاب وضع و قانوناً مورد عمل قرار گرفته باشد...» نویسندگان این اصل آن چنان برای اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها اهمیت قائل بودند كه با درج آن در اعلامیه حقوق بشر آنرا در ردیف سایر حقوق اساسی بشر قرار دادند.

امانوئل كانت یكی از فلاسفه طرفدار نظریه قرارداد اجتماعی معتقد است كه هدف مجازات باید اجرای عدالت باشد و برای توضیح عقاید خود در این رابطه مثلی آورده، كه به (تمثیل جزیره متروك) مشهور می باشد. وی می گوید فرض كنیم عده ای در جزیره دورافتاده تشكیل جامعه داده و با هم زندگی می نمایند. اینك به عللی افراد جزیره تصمیم به ترك جزیره و انحلال جامعه خود گرفته اند. باز هم فرض كنیم كه مجرمی قبل از این مقدمات مرتكب قتل شده باشد.

كانت معتقد است كه آخرین وظیفه این جامعه قبل از ترك جزیره اعدام قاتل است. گرچه در چنین موقعیتی چون جامعه منحل می گردد و دیگر در آن جزیره جامعه باقی نخواهد ماند و بالنتیجه اجرای مجازات از نظر نفع اجتماعی امر كاملاً بی فایده ایست، معهذا «عدالت مطلق» و نظم اخلاقی كه بالاتر و والاتر از نفع اجتماعی است وجوب چنین مجازاتی را مسلم و ضروری می نماید. مجرم بخاطر اجرای عدالت و اصل مسلم قانونی جرم و مجازات، بایستی مجازات شود. در مورد جرائم و مجازات ها كانت معتقد است كه هدف اخلاق فقط خیر مطلق است و چون جرم عملی است كه نظم اخلاقی را برهم زده است، لذا مرتكب باید مجازات شود تا بدین وسیله جبران اختلال نظم فراهم گردد.

بسیاری از دانشمندان، اصل قبح عقاب بلا بیان و یا به تعبیری اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها را مورد بررسی قرار دادند. و بهنگام بحث در عناصر متشكله جرم آنرا تجزیه و تحلیل می نمایند. ما تصور می كنیم كه اولاً اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها یا به تعبیر شرعی اصل قبح عقاب بلا بیان، خود جزئی از اصل قانونی بودن حقوق جزاست.

بنابراین شاید مصلحت آن باشد كه مسئله در تحت زاویه وسیع تری مورد بررسی قرار گیرد. ثانیاً اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها ممكن است این توهّم را بوجود آورد كه این اصل فقط در حقوق جزای ماهوی مؤثر بوده و در سایر قسمتها و از جمله آئین دادرسی كیفری تأثیری ندارد. و حال آنكه در آئین دادرسی كیفری نیز كلیه اقدامات و رسیدگی از جمله تشكیل محاكم – نحوه رسیدگی – حق دفاع متهم و غیره باید طبق مقررات و اصول قانونی باشد. بهمین علت هم ما تصمیم گرفتیم كه به تبعیت از بعضی نویسندگان متأخر این مسئله را در محدوده وسیع تر مطالعه نمائیم. برای مطالعه این اصل نیز این فصل به دو مبحث تقسیم میشود. در مبحث اول پیدایش و تحولات اصل مزبور و دلائلی كه بر وجوب آن وجود دارد و هم چنین انتقاداتی كه نسبت به آن بعمل آمده مورد بحث قرار خواهد گرفت و در مبحث دوم اهمیت اصل مزبور از جهت قانون اساسی و محتوای این اصل ذكر خواهد شد.

فصل اول – تعریف اصل قبح عقاب بلابیان یا اصل قانونی جرائم و مجازاتها

مبحث اول:

پیدایش و تحولات اصل قبح عقاب بلابیان و بعبارتی اصل قانونی بودن جرم و مجازات و یا به تعبیری اصل قانونی بودن حقوق جزا

سوابق تاریخی:

این اصل در دوران قدیم ناشناخته بود. در حقوق دول باستانی – در حقوق رم – در حقوق قرون وسطی و حتی در حقوق دوران رنسانس سوابقی در این خصوص دیده نمی شود. یك ضرب المثل قدیمی فرانسوی حاكی است كه «مجازات ها دلخواه و خودسرانه است» این امر بدان معنی است كه قضات به هنگام صدور رأی از قانون خاصی مجبور به تبعیت نبوده و در رسیدگی از اختیارات فراوان برخوردار بوده اند. بهمین علت هم در ایام گذشته و حتی تا اواخر قرن هیجدهم، در كلیه ممالك دنیا، حكمرانان و قضات برای تعقیب مخالفین نظم عمومی و مجرمین تابع هیچ اصل و قاعده نبودند. آنان بخود اجازه میدادند كه تحت عنوان «اجراء عدالت» یا «حفظ نظم» مقصرین را بهر نحو كه مایلند تعقیب نموده و بهر مجازاتی كه مناسب میدانند محكوم نمایند.

اغلب اتفاق میافتد كه اجرای این به اصطلاح عدالت، بمراتب ظالمانه تر و خشن تر از خود عمل ارتكابی بود. چه بسا افراد بیگناه كه در این راه جان باختند و چه بسا سرهائی كه بخاطر جرائم كوچكی چون سرقت های مختصر و كم اهمیت بباد رفت. این شقاوت ها و سفاكی ها كه بنام عدالت انجام می گرفت موجی از مخالفت برانگیخت. دانشمندان و علمای انسان دوست، خاصه فلاسفه و نویسندگان قرن هیجدهم به مخالفت با این خشونت ها برخاستند. نباید تصور كرد كه این دانشمندان مایل بودند كه مجرمین واقعی و یا خاطیان به نظم عمومی از تعقیب و مجازات مصون بمانند.

هر انسان فهمیده كه در جامعه زندگی می نماید میداند كه حفظ نظم برای بقاء جامعه ضروری بوده و خاطیان بحقوق عمومی هم باید تحت تعقیب قرار گیرند. این دانشمندان خود واقف به این واقعیت بودند، النهایه پیشنهاد می كردند كه برای اجرای عدالت و یا حفظ نظم نباید به افراط روی آورد و عده ای را بیش از حد ضرورت و یا بیش از گناهی كه مرتكب شده اند زجر و شكنجه داد. چنین زجر و شكنجه خارج از مفهوم عدالت است. این دانشمندان كه در رأس آنان افرادی چون بكاریای ایتالیائی – بنتام انگلیسی – روسو و منتسكیوی فرانسوی قرار داشتند معتقد بودند كه اولاً بایستی بین اعمال ارتكابی و مجازات آنها تناسبی وجود داشته باشد. ثانیاً اعمال ضد اجتماعی و همچنین مجازات آنها قبلاً به اطلاع عامه رسیده باشد. ثالثاً اجرای عدالت تحت نظم و قاعده صحیح درآید.

نوع فایل: word

سایز:41.2 KB 

تعداد صفحه: 76 

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق حقوق , تحقیق حقوق , حقوق , امور كیفری , مجازات شرعی , شارع مقدس , جرائم هفتگانه زیر , سرقت , زنا , ارتداد , قذف , شرب خمر , سرقت مسلحانه , لواط , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : دوشنبه 27 دي 1395 زمان : 10:38 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

احتمال شرطی

احتمال شرطی

احتمال شرطی دسته: برق
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 5249 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

احتمال وقوع پدیدهٔ A در حالی که می‌دانیم پدیدهٔ B اتفاق افتاده است، یک احتمال شرطی است

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

احتمال شرطی
احتمال وقوع پدیدهٔ A در حالی که می‌دانیم پدیدهٔ B اتفاق افتاده است، یک احتمال شرطی است. احتمال وقوع A به شرط [وقوع] B بدین شکل قابل محاسبه است[۱]:

P ( A | B ) = P ( A B ) P ( B ) {displaystyle P(A|B)={frac {P(AB)}{P(B)}}} {displaystyle P(A|B)={frac {P(AB)}{P(B)}}}

که در آن P ( B ) > 0 {displaystyle P(B)>0} {displaystyle P(B)>0} است.

توضیح اینکه می‌دانیم احتمال وقوع هر پدیدهٔ تصادفی (پیشامد) برابر است با نسبت تعداد اعضای آن پدیده(پیشامد) به تعداد اعضای فضای نمونه . در احتمال شرطی، احتمال وقوع پیشامد، P ( A ∩ B ) = P ( A B ) {displaystyle P(Acap B)=P(AB)} {displaystyle P(Acap B)=P(AB)} است که بیانگر احتمال وقوع همزمان پیشامدهای A و B می‌باشد، و با توجه به اینکه می‌دانیم B حتماً اتفاق افتاده، فضای نمونه به B کاهش می‌یابد و نسبت مذکور به صورت فوق محاسبه خواهد شد.

محتویات

    ۱ پیشامد شرطی
    ۲ اصل ضرب
        ۲.۱ مثال اول
        ۲.۲ مثال دوم
        ۲.۳ مثال سوم
    ۳ قانون احتمال کل
    ۴ استقلال
        ۴.۱ مثال
    ۵ منابع

پیشامد شرطی

فرض کنید دو پیشامد A {displaystyle A} A و B {displaystyle B} B در فضای نمونه ای یکسان داده شده اند، در حالی که P ( B ) > 0 {displaystyle P(B)>0} {displaystyle P(B)>0} است. احتمال شرطی A {displaystyle A} A در حالی که B {displaystyle B} B داده شده باشد، خارج قسمت تقسیم احتمال غیر شرطی توزیع احتمال توام A {displaystyle A} A و B {displaystyle B} B، و احتمال غیر شرطی B {displaystyle B} B است.

    P ( A | B ) ≜ P ( A ∩ B ) P ( B ) {displaystyle P(A|B)triangleq {frac {P(Acap B)}{P(B)}}} {displaystyle P(A|B)triangleq {frac {P(Acap B)}{P(B)}}}

رابطه بالا که تعریف چگونگی محاسبه احتمال شرطی است، توسط کولموگروف تعریف شده است. گرچه، نویسندگان دیگری مانند دفینیتی ترجیح میدهد که احتمال شرطی را به عنوان بدیهیات آماری تلقی کند. گرچه از نظر ریاضی معادلند ولی ممکن است از نظر فلسفی ترجیح داده میشود.[۲]:
اصل ضرب

برای احتمال اشتراک دو پیشامد A {displaystyle A} A و B {displaystyle B} B می‌توان نوشت:

    P ( A ∩ B ) = P ( A | B ) P ( B ) {displaystyle P(Acap B)=P(A|B)P(B)} {displaystyle P(Acap B)=P(A|B)P(B)}

در حالت کلی قاعده ضرب به صورت زیر بیان می شود:

    P ( E 1 E 2 E 3 . . . E n ) = P ( E 1 ) P ( E 2 | E 1 ) P ( E 3 | E 2 E 1 ) . . . P ( E n | E 1 . . . E n − 1 ) {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}...E_{n})=P(E_{1})P(E_{2}|E_{1})P(E_{3}|E_{2}E_{1})...P(E_{n}|E_{1}...E_{n-1})} {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}...E_{n})=P(E_{1})P(E_{2}|E_{1})P(E_{3}|E_{2}E_{1})...P(E_{n}|E_{1}...E_{n-1})}

اثبات: برای اثبات قاعده ضرب تعریف احتمال شرطی را در طرف راست رابطه می نویسیم

    P ( E 1 ) P ( E 1 E 2 ) P ( E 1 ) . . . P ( E 1 E 2 . . . E n ) P ( E 1 E 2 . . . E n − 1 ) = P ( E 1 E 2 . . . E n ) {displaystyle P(E_{1}){frac {P(E_{1}E_{2})}{P(E_{1})}}...{frac {P(E_{1}E_{2}...E_{n})}{P(E_{1}E_{2}...E_{n-1})}}=P(E_{1}E_{2}...E_{n})} {displaystyle P(E_{1}){frac {P(E_{1}E_{2})}{P(E_{1})}}...{frac {P(E_{1}E_{2}...E_{n})}{P(E_{1}E_{2}...E_{n-1})}}=P(E_{1}E_{2}...E_{n})}

مثال اول

در ظرفی 52 توپ از 4 رنگ مختلف (آبی،قرمز،سبز،سفید) که هر یک با شماره های 1 تا 13 مشخص شده اند وجود دارد.این توپ ها را به تصادف بین 4 نفر تقسیم می کنیم.احتمال این که هر یک از 4 نفر توپ شماره1 را دریافت نمایند چقدر است؟

جواب: ابتدا پیشامدهای زیر را تعریف می کنیم:

E 1 {displaystyle E_{1}} {displaystyle E_{1}} ={توپ شماره 1 آبی نزد یکی از افراد باشد}

E 2 {displaystyle E_{2}} {displaystyle E_{2}} ={توپ شماره 1 آبی و توپ شماره1 قرمز نزد دو نفر متفاوت باشند}

E 3 {displaystyle E_{3}} {displaystyle E_{3}} ={توپ شماره 1 آبی،توپ شماره 1 قرمز و توپ شماره1 سبز نزد افراد متفاوتی باشند}

E 4 {displaystyle E_{4}} {displaystyle E_{4}} ={همه توپهای با شماره یک نزد افراد متفاوت باشند}

احتمال مورد نظر برابر است با:

    P ( E 1 E 2 E 3 E 4 ) = P ( E 1 ) P ( E 2 | E 1 ) P ( E 3 | E 1 E 2 ) P ( E 4 | E 1 E 2 E 3 ) {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}E_{4})=P(E_{1})P(E_{2}|E_{1})P(E_{3}|E_{1}E_{2})P(E_{4}|E_{1}E_{2}E_{3})} {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}E_{4})=P(E_{1})P(E_{2}|E_{1})P(E_{3}|E_{1}E_{2})P(E_{4}|E_{1}E_{2}E_{3})}

E1 فضای نمونه آزمایش است و از طرفی فردی که توپ شماره 1 آبی را داشته باشد 12 توپ از 51 توپ دیگر را خواهد داشت بنابراین

    P ( E 1 ) = 1 {displaystyle P(E_{1})=1} {displaystyle P(E_{1})=1}
    P ( E 2 | E 1 ) = 39 51 {displaystyle P(E_{2}|E_{1})={frac {39}{51}}} {displaystyle P(E_{2}|E_{1})={frac {39}{51}}}

هم چنین افرادی که توپ شماره 1 آبی و توپ شماره 1 قرمز را داشته باشند 24 توپ دیگر از 50 توپ باقی مانده را خواهند داشت. بنابراین

    P ( E 3 | E 2 E 1 ) = 26 50 {displaystyle P(E_{3}|E_{2}E_{1})={frac {26}{50}}} {displaystyle P(E_{3}|E_{2}E_{1})={frac {26}{50}}}

و در پایان

    P ( E 4 | E 3 E 2 E 1 ) = 13 49 {displaystyle P(E_{4}|E_{3}E_{2}E_{1})={frac {13}{49}}} {displaystyle P(E_{4}|E_{3}E_{2}E_{1})={frac {13}{49}}}

بنابراین احتمال این که هر فرد دقیقاً یک توپ با شماره 1داشته باشد برابر است با [۳].

    P ( E 1 E 2 E 3 E 4 ) = ( 13 ) ( 26 ) ( 39 ) ( 51 ) ( 50 ) ( 49 ) {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}E_{4})={frac {(13)(26)(39)}{(51)(50)(49)}}} {displaystyle P(E_{1}E_{2}E_{3}E_{4})={frac {(13)(26)(39)}{(51)(50)(49)}}}

مثال دوم

تاسی را پرتاب می‌کنیم و مشاهده می‌کنیم که عدد رو آمده زوج است. احتمال رو آمدن 2 چقدر است؟

جواب: عدد رو آمده را متغیر X تعریف کنید. P ( X = 2 | X = E v e n ) = 1 / 6 ∗ 2 = 1 / 3 {displaystyle P(X=2|X=Even)=1/6*2=1/3} {displaystyle P(X=2|X=Even)=1/6*2=1/3} اگر هیچ اطلاعی از پرتاب در دسترس نبود، احتمال رو آمدن عدد 2 مانند هر عدد دیگری 6/1 بود ولی اکنون میدانیم که عدد رو آمده فرد نیست پس احتمال رو آمدن اعداد 1و3و5 برابر صفر است. احتمال رو آمدن سایر اعداد نیز باید در عددی ثابت ضرب شوند که مجموع احتمال یک شود. این عدد معکوس جمع احتمال رو آمدن 2و4و6 در حالت عادی(عدم اطلاع از پرتاب) یعنی 2=(1-)^(1/3+1/3+1/3) است پس احتمال رو آمدن عدد 2 به صورت بالا محاسبه میشود.

اگر بخواهیم مثال فوق را از طریق فرمول احتمال شرطی حل کنیم داریم:

P ( A ∩ B ) = 1 / 6 {displaystyle P(Acap B)=1/6} {displaystyle P(Acap B)=1/6} و P ( B ) = 1 / 2 {displaystyle P(B)=1/2} {displaystyle P(B)=1/2} که احتمال مورد نظر 3/1 است.
مثال سوم

وقتی دو تاس را پرتاب می کنیم 36 نتیجه ی حاصل از پرتاب آن ها دارای شانس برابر هستند، و احتمال وقوع برای هر یک برابر با 1/36 است. حال فرض کنید یکی ار تاس ها را پرتاب کرده و نتیجه برابر 3 شده است. حال می خواهیم احتمال این را محاسبه کنیم که مجموع دو تاس برابر با 8 باشد! در این حالت اگر نتیجه تاس اول برابر با 3 باشد، حداکثر 6 نتیجه ممکن برای این آزمایش وجود دارد: {(6و3) ، (5و3) ، (4و3) ، (3و3) ، (2و3) ، (1و3)} از طرفی چون احتمال وقوع هر یک از پیشامدهای بالا یکسان است پس این نتایج هم شانس هستند و می توان گفت احتمال هر یک برابر است با 1/6. از طرفی احتمال وقوع 30 نتیجه ی دیگر فضای نمونه برابر با صفر می باشد. حال همان گونه که می بینیم زمانی که تاس اول برابر با 3 باشد احتمال این که مجموع برابر با 8 باشد برابر است با 1/6 . اگر A و B به ترتیب نشان دهنده ی مجموع دو تاس 8 و نتیجه ی تاس اول برابر با 3 باشند، آنگاه احتمال محاسبه شده عبارت است از احتمال وقوع A به شرط B و با نماد زیر نوشته می شود: P ( A | B ) {displaystyle P(A|B)} {displaystyle P(A|B)}

یک رابطه ی دیگر هم برای محاسبه ی این احتمال شرطی می توان بدست آورد. می دانیم زمانی که B اتفاق بیفتدبدین معناست که فضای نمونه ی ما به مجموعه ی B کاهش یافته است. همچنین می دانیم برای این که A اتفاق بیفتدلازم است که نتیجه ی واقعی نقطهای از A و B باشد یعنی باید در A ∩ B {displaystyle Acap B} {displaystyle Acap B} باشد که می توان این توضیحات را به صورت زیر با نماد ریاضی مطرح نمود: اگر P(B)>0 باشد آنگاه

    P ( A | B ) = P ( A ∩ B ) P ( B ) {displaystyle P(A|B)={frac {P(Acap B)}{P(B)}}} {displaystyle P(A|B)={frac {P(Acap B)}{P(B)}}}

قانون احتمال کل

گاهی محاسبه احتمال شرطی پیشامد A راحت تر از محاسبه مستقیم احتمال پیشامد A است. با استفاده از فرمول احتمال شرطی داریم:

P ( A ) = P ( A | B ) . P ( B ) + P ( A | B ′ ) . P ( B ′ ) {displaystyle P(A)=P(A|B).P(B)+P(A|B').P(B')} {displaystyle P(A)=P(A|B).P(B)+P(A|B').P(B')}[۴] یا در حالت کلی اگر ∪ i = 1 n B i = S {displaystyle cup _{i=1}^{n}B_{i}=S} {displaystyle cup _{i=1}^{n}B_{i}=S} که در آن S {displaystyle S} S مجموعه مرجع است و ∩ i = 1 n B i = ∅ {displaystyle cap _{i=1}^{n}B_{i}=emptyset } {displaystyle cap _{i=1}^{n}B_{i}=emptyset } (مجموعه‌ها جدا از هم هستند و مجموعه مرجع را افراز می‌کنند.)

P [ A ] = ∑ i = 1 n P [ A | B i ] P [ B i ] {displaystyle P[A]=sum _{i=1}^{n}P[A|B_{i}]P[B_{i}]} {displaystyle P[A]=sum _{i=1}^{n}P[A|B_{i}]P[B_{i}]}
استقلال

P ( A | B ) {displaystyle P(A|B)} {displaystyle P(A|B)} و P ( A ) {displaystyle P(A)} P(A) نسبت به هم سه وضعیت دارند:

    P ( A | B ) > P ( A ) {displaystyle P(A|B)>P(A)} {displaystyle P(A|B)>P(A)} در اینصورت گوییم دو واقعه همدیگر را تقویت میکنند.
    P ( A | B ) = P ( A ) {displaystyle P(A|B)=P(A)} {displaystyle P(A|B)=P(A)} در اینصورت گوییم دو واقعه از همدیگر مستقلند.
    P ( A | B ) < P ( A ) {displaystyle P(A|B)
دو پیشامد A و B مستقلند، زمانی که رخ دادن یکی تاثیری روی توزیع احتمال دیگری نداشته باشد.
مثال

سکه ای معیوب داریم که احتمال رو آمدن آن p است. اگر بدانیم سکه در پرتاب اول رو آمده است، احتمال آنرا حساب کنید که پرتاب دوم رو بیاید.

حل: X را متغیر تصادفی مربوط به پرتاب اول و Y را متغیر تصادفی مربوط به پرتاب دوم در نظر میگیریم. مقادیر این متغیرها اگر سکه رو بیاید، 1 و در غیر اینصورت 0 است. هدف محاسبه P ( Y = 1 | X = 1 ) {displaystyle P(Y=1|X=1)} {displaystyle P(Y=1|X=1)} است.

P ( Y = 1 | X = 1 ) = p ⋅ p p = p = P ( Y = 1 ) {displaystyle P(Y=1|X=1)={frac {pcdot p}{p}}=p=P(Y=1)} {displaystyle P(Y=1|X=1)={frac {pcdot p}{p}}=p=P(Y=1)}

همانطور که انتظار میرفت، مشاهده میشود که دو پیشامد X و Y از هم مستقلند.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : احتمال شرطی , احتمال شرطی , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 26 دي 1395 زمان : 11:12 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

متغیر تصادفی

متغیر تصادفی

متغیر تصادفی دسته: برق
بازدید: 11 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 3748 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

در آمار و احتمال متغیر تصادفی متغیری است که مقدار آن از اندازه‌گیری برخی از انواع فرآیندهای تصادفی بدست می‌آید

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

متغیر تصادفیدر آمار و احتمال متغیر تصادفی متغیری است که مقدار آن از اندازه‌گیری برخی از انواع فرآیندهای تصادفی بدست می‌آید. بطور رسمی‌تر، متغیر تصادفی تابعی است از فضای نمونه به اعداد حقیقی. بطور مستقیم متغیر تصادفی توصیف عددی خروجی یک آزمایش است (مثل برآمدهای ممکن از پرتاب دو تاس (۱و۱) و (۱و۲) و غیره).

متغیرهای تصادفی به دو نوع گسسته (متغیر تصادفی که ممکن است تعداد محدود یا توالی نامحدودی از مقادیر را بگیرد) و پیوسته (متغیری که ممکن است هر مقدار عددی در یک یا چند بازه را بگیرد) طبقه‌بندی می‌شوند. مقادیر ممکن یک متغیر تصادفی می‌تواند نشان‌دهندهٔ برآمدهای آزمایشی که هنوز انجام نشده یا مقادیر بالقوهٔ یک کمیت که مقدارهای موجود آن نامطمئن هستند (مثلا درنتیجه اطلاعات ناقص یا اندازه‌گیری نادقیق) باشد. یک متغیر تصادفی می‌تواند بعنوان یک کمیت که مقدارش ثابت نیست و مقادیر مختلفی را می‌تواند بگیرد در نظر گرفته شود و توزیع احتمال برای توصیف احتمال اتفاق افتادن آن مقادیر استفاده می‌شود.

متغیرهای تصادفی معمولاً با اعداد حقیقی مقداردهی می‌شوند؛ ولی می‌توان انواع دلخواهی مانند مقدارهای بولی، اعداد مختلط، بردارها، ماتریس‌ها، دنباله‌ها، درخت‌ها، مجموعه‌ها، شکل‌ها، منیوفیلدها، توابع و فرآیندها را درنظر گرفت. عبارت المان تصادفی همه این نوع مفاهیم را دربرمی گیرد.

متغیرهای تصادفی که با اعداد حقیقی مقداردهی می‌شوند، در علوم برای پیش‌بینی براساس داده‌های بدست آمده از آزمایش‌های علمی استفاده می‌شوند. علاوه بر کاربردهای علمی، متغیرهای تصادفی برای آنالیز بازیهای قمار و پدیده‌های تصادفی بوجود آمدند. در چنین مواردی تابعی که خروجی را به یک عدد حقیقی می‌نگارد معمولا یک تابع همانی یا بطور مشابه یک تابع بدیهی است و بطور صریح توصیف نشده است. با این وجود در بسیاری از موارد بهتر است متغیر تصادفی را بصورت توابعی از سایر متغیرهای تصادفی درنظر بگیریم که دراینصورت تابع نگاشت استفاده شده در تعریف یک متغیر تصادفی مهم می‌شود. بعنوان مثال، رادیکال یک متغیر تصادفی با توزیع استاندارد (نرمال) خود یک متغیر تصادفی با توزیع کی دو است. شهود این مطلب بدین صورت است که تصور کنید اعداد تصادفی بسیاری با توزیع نرمال تولید کرده و از هرکدام رادیکال بگیریم و سپس هیستوگرام داده‌های بدست آمده را بکشیم در اینصورت اگر داده‌ها به تعداد کافی باشند، نمودار هیستوگرام تابع چگالی توزیع کی دو را با یک درجه آزادی تقریب خواهد زد.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : متغیر تصادفی , متغیر تصادفی , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 26 دي 1395 زمان : 11:12 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

تعریف فرار

تعریف فرار

تعریف فرار دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 10 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 47 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 85

فرار به فرانسه Evasion و به انگلیسی Runaway گفته می شود، عبارت است از شانه خالی كردن از زیر بار مسئولیت و شرایط نامطلوب و یافتن اوقات فراغت بیشتر، این فرار گاهی به این علت است كه شرایط سخت زندگی اجازه اطلاق موجود انسانی را به كسی نمی دهد و براساس طبقه بندی DSMIII، فرار جز اختلالات رفتاری شدید محسوب می شود

قیمت فایل فقط 8,300 تومان

خرید

تعریف فرار

 

فرار به فرانسه Evasion و به انگلیسی Runaway گفته می شود، عبارت است از شانه خالی كردن از زیر بار مسئولیت و شرایط نامطلوب و یافتن اوقات فراغت بیشتر، این فرار گاهی به این علت است كه شرایط سخت زندگی اجازه اطلاق موجود انسانی را به كسی نمی دهد و براساس طبقه بندی DSMIII، فرار جز اختلالات رفتاری شدید محسوب می شود نه به دلیل ماهیت آن، بلكه به دلیل فراهم آوردن مسائل و مشكلات فراوانی كه برای فرد و اجتماع به دنبال دارد، قابل توجه می گردد (فرجاد، 1370). لوئلاكول اظهار می دارد كه: میل به رهایی از قید و بند خانواده كه نوجوان در طلب آن است، ممكن است به فرار از قیود سرپرستی و نظارت پدر و مادر منجر گردید. ژاك پورساك فرار را مكانیسمی در جهت یافتن محل اثبات وجود می داند كه در خانه چنین فرصتی را نیافته است. (سعیدی به نقل از رضوی، 1365). پاره ای از افراد در مواجهه با موقعیت های ناراحت كننده و شكست زا آسانترین راه را كه عقب نشینی یا فرار است انتخاب می كنند (نوابی نژاد، 1371). 

فرار بخشی از رفتارهای ناسازگارانه است كه كودكان ونوجوانان مرتكب می شوند و فرد به دلایلی از مدرسه یا محیط زندگی طبیعی خود فرار می‌كند. چنین رفتارهایی مقدمه اقدام به رفتارهای بزهكارانه بعدی محسوب می شود. كودكان فراری گروهی از كودكان هستند كه به دلیل سوء استفاده بدنی و روانی پدر و یا نامادری از خانه فرار می كنند. و فرار آنان غالباً در پی طلاق، مرگ و ازدواج یكی از والدین است. این كودكان ارتباط خود را به طور كامل با خانواده خویش قطع می كنند.

(عوامل موثر در فرار):

عوامل ذیل ممكن است در اقدام به فرار كودكان و نوجوانان دخیل باشد:

1-وجود شرایط تنبیه و اذیت و آزار والدین یا افرادی كه مسئولیت نگهداری آنها را به عهده دارند د راین وضعیت فرد قادر به عمل شرایط مذكور نبوده در نتیجه تنها راه نجات خود را در فرار جستجو می‌كند.

2-فرار به خاطر انتقام گرفتن از یك فرد یا خانواده.

3-تحقیقات نشان داده است كه بسیاری از كودكان و نوجوانان كه اقدام به فرار می كنند كسانی هستند كه خانواده های آنها از هم گسیخته است و به علاوه وجود خواهران یا برادران بزهكار نیز موجب فرار كودكان كوچكتر می گردد.

4-فرار از مدرسه و خانه ممكن است ناشی از ترس بیش از حد مدرسه باشد و این موضوع زمانی تشدید می شود كه فضای مدرسه بیش از حد نامساعد و ناراحت كننده باشد.

5-غیبتها و تاخیرهای مكرر در مدرسه، مردود شدن و همچنین وجود برنامه های تحصیلی نامناسب موجبات فرار دانش آموزان را فراهم می‌كند.

6-عدم آگاهی از مهارت های زندگی مثل مهارت حل مسئله.

7-تعلق داشتن به خانواده كم درآمد و فقیر.

8-تعلق داشتن به خانواده های پر اولاد و عدم دریافت كمبود توجه به اندازه كافی.

9-وجود تبعیض در محیط زندگی.

10-پایین بودن سطح فرهنگ خانواده.

11-گریز از آداب و فرهنگ عامه مردم.

12-ترس، خجالت و عدم اعتماد بنفس.

 13- عقب ماندگیهای ذهنی و مشكلات جسمی.

اقسام فرار:

فرار اقسام مختلفی دارد. از جمله فرار صرعی، فرار هیستریك، فرار فراموشی و فرار معمولی. در فرار صرعی بیمار ممكن است دست به جنایت یا قتل بزند و بعداً تمام آنها را فراموش كند، اما در فرار عادی فرد كاملاً بر  فعالیت های خود چه قبل و چه بعد از فرار آگاهی دارد (بیرجندی، 1346).

میل به فرار زیر بار فشارهای خانوادگی و اجتماعی و پناه بردن به محیطی كه نیازها و تمنیات نوجوانان در آن بهتر صورت پذیرد و مورد توجه قرار گیرد، همیشه در فكر وجود دارد در این دوره تمایل به عضویت در گروه های اجتماعی به اوج خودی می رسد (زاندوشستروم ، ترجمه شاپوریان، 1356).

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سالانه بیش از یك میلیون نوجوان از خانه فرار می كنند كه 74% آنهادختر و 26% پسر هستند و این رقم در طول 4 سال گذشته افزایش قابل توجهی دارد، در جامعه ما نیز فرار كودكان و نوجوانان یكی از معضلات اجتماعی مهم است و از آسیب های جدی به خانواده و جامعه می باشد. ترك منزل بدون اطلاع والدین، حتی اگر با هیچ جرم دیگری از قبیل سرقت، روابط پنهانی با جنس مخالف و … همراه نباشد نوعی جرم محسوب می شود.

در همین فرارهای اولیه است كه فرد به خاطر رفع نیازهای اولیه خود و با گذراندن وقت به اعمال ناهنجار دیگر از قبیل دزدی و ولگردی رو می آورد. از همه مهمتر محیط و شرایط كوچه و خیابان است. افراد همانند، یكدیگر را پیدا می كنند و به تشكیل گروه و باندهای اولیه بزهكاری مبادرت می ورزند. در صورتی كه این قبیل افراد به موقع شناسایی نشوند و به زندگی طبیعی باز نگردند منجر به تشكیل باندهای مخرب و بزهكار می گردد.

هرگاه فرایند رشد و تكامل فرد را از كودكی مورد بررسی قرار دهیم نحوه پیدایش رفتار بهنجار و نابهنجار تا حدودی قابل شناخت است.

نظریه های مختلف شناخت رفتار

نظریه یادگیری: 

به نظر واتسون  (1963) رشد فرایندی پیوسته است و تا پایان عمر ادامه دارد. رفتارهای نابهنجار مانند سایر رفتارها به كودك می رسد و یادگیری اساس رفتار است و در این زمینه تجربیات پاولوف، ثوراندیك و مطالعات آلبرت باندورا  (1997) در مورد یادگیری پرخاشگری از والدین تاكیدی بر نظریه یادگیری- اجتماعی است.از نظر روان شناسی یادگیری نگرش ها به شیوه های مختلفی ایجاد می شود.

نگرش ممكن است بر اساس فرایند شرطی شدن آموخته شود، بسیاری از كودكان در فرایند یادگیری شرطی، نسبت به برخی از امور پیش از آن كه معنا و مفهوم آن را درك كنند، نگرش مثبت یا منفی پیدا می كنند. علاوه بر فرایند شرطی شدن از طریق یادگیری اجتماعی و سرمشق گیری نیز، بسیاری از نگرش ها توسط كودكان آموخته می شود. كودكان از راه مشاهده رفتار دیگران، نگرش های آنان را یاد می گیرند. راسنه های گروهی مانند نشریات صدا و سیما نیز در شكل گیری نگرش مثبت و یا منفی در كودكان نقش اساسی دارد. شریفی (1371) درباره شكل گیری نگرش ها در كودكان و نوجوانان می نویسد: هیچ كودكی متدین و معتقد به اصول اخلاقی، آزاد اندیش، متعصب، بزهكار، ریاكار و … متولد نمی شود. كودك نگرش ها را در طول زمان و در مراحل رشد و تربیت یاد می گیرد.

نوع فایل: word

سایز:47.5 KB

تعداد صفحه:85 

قیمت فایل فقط 8,300 تومان

خرید

برچسب ها : تعریف فرار , تعریف فرار , فرار , طبقه بندی DSMIII , اختلالات رفتاری , عوامل موثر در فرار , نامادری , طلاق , مرگ , ازدواج یكی از والدین , انتقام گرفتن , فرار از مدرسه , فرار از خانه , تحقیق , جزوه , مقاله , پایان نامه , پروژه , دانلود تحقیق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پایان نامه

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 26 دي 1395 زمان : 11:11 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

اصول احتمال

اصول احتمال

اصول احتمال دسته: برق
بازدید: 16 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 3605 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

در ریاضیات می توانیم مبحثی را با چند قانون شروع کنیم سپس با استفاده از این قوانین اولیه، قوانین دیگری به وجود آوریم

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

اصول احتمال


در ریاضیات می توانیم مبحثی را با چند قانون شروع کنیم سپس با استفاده از این قوانین اولیه، قوانین دیگری به وجود آوریم. معمولاً این قوانین اولیه از نظر ریاضی بدیهی (self evident) هستند.به این قوانین اولیه اصول احتمال می‌گویند. نظریه احتمالات نیز چنین روندی را دنبال می کند و به قوانین اولیه آن اصول احتمال (به انگلیسی: probability axioms) می گویند.

در اینجا به اصول احتمال کولموگروف (Kolmogorov axioms) می‌پردازیم. این اصول عبارتند از:

    اگر F {displaystyle F} F فضای نمونه و E {displaystyle E} E پیشامدی از فضای نمونه باشد آنگاه
    P ( E ) ∈ R ,   P ( E ) ≥ 0 ∀ E ⊆ F {displaystyle P(E)in mathbb {R} , P(E)geq 0qquad forall Esubseteq F} {displaystyle P(E)in mathbb {R} , P(E)geq 0qquad forall Esubseteq F}
    اگر F {displaystyle F} F فضای نمونه باشد آنگاه
    P ( F ) = 1 {displaystyle P(F)=1} {displaystyle P(F)=1}
    اگر E1 و E2 و ... پیشامدهایی ناسازگار شمارش‌پذیر از فضای نمونه F {displaystyle F} F باشند آنگاه
    P ( E 1 ∪ E 2 ∪ ⋯ ) = ∑ i = 1 ∞ P ( E i ) . {displaystyle P(E_{1}cup E_{2}cup cdots )=sum _{i=1}^{infty }P(E_{i}).} {displaystyle P(E_{1}cup E_{2}cup cdots )=sum _{i=1}^{infty }P(E_{i}).}

حال با استفاده از این سه اصل به استخراج نتایجی می پردازیم.

محتویات

    ۱ احتمال زیرمجموعه‌های یک پیشامد
    ۲ احتمال مجموعه تهی
    ۳ کران بالا و پایین احتمال پیشامدهای فضای نمونه
    ۴ احتمال متمم یک پیشامد
    ۵ احتمال اجتماع دو پیشامد
    ۶ منابع

احتمال زیرمجموعه‌های یک پیشامد

گزاره: اگر A ⊆ B {displaystyle quad Asubseteq Bquad } {displaystyle quad Asubseteq Bquad } آنگاه P ( A ) ≤ P ( B ) {displaystyle P(A)leq P(B)} {displaystyle P(A)leq P(B)}

اثبات: چون A ⊆ B {displaystyle quad Asubseteq Bquad } {displaystyle quad Asubseteq Bquad } است پس می توان B {displaystyle B} B را به صورت B = A ∪ ( A ′ ∩ B ) {displaystyle B=Acup (A'cap B)} {displaystyle B=Acup (A'cap B)} نوشت و چون این دو پیشامد ناسازگار هستند بنا بر اصل 3 داریم:

    P ( B ) = P ( A ) + P ( A ′ ∩ B ) {displaystyle P(B)=P(A)+P(A'cap B)} {displaystyle P(B)=P(A)+P(A'cap B)}

و بنا بر اصل 1 چون P ( A ′ ∩ B ) ≥ 0 {displaystyle P(A'cap B)geq 0} {displaystyle P(A'cap B)geq 0} نتیجه به دست می آید (منظور از A ′ {displaystyle A'} {displaystyle A'} متمم A {displaystyle A} Aاست).
احتمال مجموعه تهی

گزاره: اگر F {displaystyle F} F فضای نمونه و ∅ {displaystyle emptyset } {displaystyle emptyset } نشان دهنده پیشامد تهی باشد آنگاه

    P ( ∅ ) = 0 {displaystyle P(emptyset )=0} {displaystyle P(emptyset )=0}

اثبات: می دانیم F ∪ ∅ = F {displaystyle Fcup emptyset =F} {displaystyle Fcup emptyset =F} و دو پیشامد ناسازگار هستند پس بنا بر اصل 2و 3 داریم

    P ( F ∪ ∅ ) = P ( F ) + P ( ∅ ) = 1 ⇒ P ( ∅ ) = 0 {displaystyle P(Fcup emptyset )=P(F)+P(emptyset )=1Rightarrow ;P(emptyset )=0} {displaystyle P(Fcup emptyset )=P(F)+P(emptyset )=1Rightarrow ;P(emptyset )=0}

کران بالا و پایین احتمال پیشامدهای فضای نمونه

گزاره: اگر A {displaystyle A} A پیشامدی از فضای نمونه F {displaystyle F} F باشد آنگاه داریم

    0 ≤ P ( A ) ≤ 1 {displaystyle 0leq P(A)leq 1} {displaystyle 0leq P(A)leq 1}

اثبات:

    ∅ ⊆ A ⊆ F ⇒ P ( ∅ ) ≤ P ( A ) ≤ P ( F ) ⇒ 0 ≤ P ( A ) ≤ 1 {displaystyle emptyset subseteq Asubseteq FRightarrow ;P(emptyset )leq P(A)leq P(F)Rightarrow ;0leq P(A)leq 1} {displaystyle emptyset subseteq Asubseteq FRightarrow ;P(emptyset )leq P(A)leq P(F)Rightarrow ;0leq P(A)leq 1}

احتمال متمم یک پیشامد

گزاره:اگر A {displaystyle A} A پیشامدی از فضای نمونه F {displaystyle F} F و A ′ {displaystyle A'} {displaystyle A'} متمم پیشامد A {displaystyle A} A باشد آنگاه

    P ( A ′ ) = 1 − P ( A ) {displaystyle P(A')=1-P(A)} {displaystyle P(A')=1-P(A)}

اثبات:

    A ∪ A ′ = F ⇒ P ( A ∪ A ′ ) = P ( F ) ⇒ P ( A ) + P ( A ′ ) = 1 ⇒ P ( A ′ ) = 1 − P ( A ) {displaystyle Acup A'=FRightarrow ;P(Acup A')=P(F)Rightarrow ;P(A)+P(A')=1Rightarrow ;P(A')=1-P(A)} {displaystyle Acup A'=FRightarrow ;P(Acup A')=P(F)Rightarrow ;P(A)+P(A')=1Rightarrow ;P(A')=1-P(A)}

احتمال اجتماع دو پیشامد

گزاره: اگر A {displaystyle A} A و B {displaystyle B} B دو پیشامد از فضای نمونه F {displaystyle F} F باشد آنگاه

    P ( A ∪ B ) = P ( A ) + P ( B ) − P ( A ∩ B ) {displaystyle P(Acup B)=P(A)+P(B)-P(Acap B)} {displaystyle P(Acup B)=P(A)+P(B)-P(Acap B)}

اثبات:

    ( A ∪ B ) = A ∪ ( A ′ ∩ B ) ⇒ P ( A ∪ B ) = P ( A ) + P ( A ′ ∩ B ) {displaystyle (Acup B)=Acup (A'cap B)Rightarrow ;P(Acup B)=P(A)+P(A'cap B)} {displaystyle (Acup B)=Acup (A'cap B)Rightarrow ;P(Acup B)=P(A)+P(A'cap B)}
    B = ( A ∩ B ) ∪ ( A ′ ∩ B ) ⇒ P ( B ) = P ( A ∩ B ) + P ( A ′ ∩ B ) ⇒ P ( A ′ ∩ B ) = P ( B ) − P ( A ∩ B ) {displaystyle B=(Acap B)cup (A'cap B)Rightarrow ;P(B)=P(Acap B)+P(A'cap B)Rightarrow ;P(A'cap B)=P(B)-P(Acap B)} {displaystyle B=(Acap B)cup (A'cap B)Rightarrow ;P(B)=P(Acap B)+P(A'cap B)Rightarrow ;P(A'cap B)=P(B)-P(Acap B)}

با استفاده از نتایج به دست آمده در دو سطر بالا داریم

    P ( A ∪ B ) = P ( A ) + P ( B ) − P ( A ∩ B ) {displaystyle P(Acup B)=P(A)+P(B)-P(Acap B)} {displaystyle P(Acup B)=P(A)+P(B)-P(Acap B)}

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : اصول احتمال , اصول احتمال , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 26 دي 1395 زمان : 11:10 نویسنده : علی مقدس نظرات ()

راهنمای استفاده از نرم افزار

راهنمای استفاده از نرم افزار

راهنمای استفاده از نرم افزار دسته: شبکه های کامپیوتری
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2993 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

رشد روزافزون اطلاعات سبب شده تا استفاده مناسب از آن مستلزم آگاهی از چگونگی استتراا اطلاعتات متورد ن،تاز تا ،شتاین صافه جوی در زمان و هزینه شود

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

راهنمای استفاده از نرم افزار


مقدمه

 

رشد روزافزون اطلاعات سبب شده تا استفاده مناسب از آن مستلزم آگاهی از چگونگی استتراا  اطلاعتات متورد ن،تاز   تا
 ،شتاین صافه
جوی در زمان و هزینه شود.  نا ااین پژوهشگاانی که این آگاهی را کسب می
کنند  تا ستاعو و  تازدهی  ،شتتای در
زم،نه پژوهشی خود حاکو می
کنند.   اای ا
ینکه اطلاعات  ه راحتی دستاس
پذیا شوند  اید قبل از آن  رو ی سازماندهی و متدیایو
شوند. پژوهشگای که می
خواهد اطلاعات خود را سازماندهی و مدیایو کند می
تواند از نام
افزارهای گوناگونی کته  تاای ایتن زم،نته
طااحی شده
اند استفاده کنتد. از جللته متلتتاین ایتن نام
افزارهتا می
تتوان
EndNote
Reference  Manager
Procite
Mendeley
Citative
Refworks
و
Zotero
را نام  اد.
نام
افزار
EndNote
محصول شاکو
Thomson  Reuters
اسو که  اای سازماندهی و مدیایو اطلاعتات طااحتی
شده اسو. علاوه  ا این یک
ا زار
جستجوی
پ،وسته
اسو که  ا استفاده از آن می
ت
وان پایگاهتای کتا شتناختی پ،وستته را جستتجو و
منا ع را مستق،لاٌ  ه کتا رانه آن وارد کاد.  ا استفاده از این ا زار می
توان کتا رانه شرصی ساخته و نتایج جستجوها را  تاای هل،شته
در آن ذخ،اه کاد. نام
افزار
EndNote
ا زاری  اای ایجاد کتا شناسی ن،ز هسو.  ا استفاده از ای
ن ا زار می
توان هلزمتان  تا نوشتتن
متن عللی استناد کاد.
راهنلای حاضا  ا اساس آخاین ویاایش این نام افزار  
EndNote  X7
  آماده شده اسو. گاچه تت،ه
کنندگان این راهنلا
اساس کار خود را نسره
Getting  Started  Guide
تت،ه شده توست  شتاکو
Thomson  Reuters
قتاار داده
انتد امتا در
 عضی قسلو
ها نکاتی که  ه نظا لازم  ود اضافه شده و یا در  رش مثال
ها گاهی از مثال
های  ومی
شده استفاده شده اسو. ام،د کته
 اای پژوهشگاان فارسی ز ان مف،د فایده  اشد.
سعی شده اسو سرن کوتاه  اشد  اما نلی
توان یتادی نکتاد از کتا رانته پتادیو علتوم دانشتگاه تتتاان و جنتا
ب آقتای
س،دا ااه،م علاانی
  که خاستگاه
اول،ه
ی
این آموزش و تت،ه آن  وده
اند.
هلچن،ن
جناب آقای دکتا
محلدرضا
هادیان معاون پژوهشی
پادیو  ،ن
الللل دانشگاه علوم پزشکی تتاان که پشت،بانی ایشان انگ،زه اصلی ادامه این آمتوزش و تت،ته آن  توده استو.
موسسته
آرموک و جناب آقای متندس محلد هاندی
پور ن،ز حلایو معنوی و انتشار این اثا را  ا عتده گافته
اند.
ام،د که این  زرگواران در پناه
حق هل،شه موفق و سا لند  اشن

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : راهنمای استفاده از نرم افزار , راهنمای استفاده از نرم افزار , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

ادامه مطلب
بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 26 دي 1395 زمان : 11:9 نویسنده : علی مقدس نظرات ()
ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان


ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان

www.SakhtemanSazha.com


سایت ساختمان سازها (www.SakhtemanSazha.com) یک سایت تخصصی در بخش ساختمان و صنایع وابسته آن می باشد که تمامی متخصصان، فروشندگان ، مجریان و فعالان این بخش می توانند تبلیغات خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارند و تنها برای آگهی های ویژه هزینه پرداخت نمایند.

فعالان بخش ساختمان می توانند محصولات ، خدمات  ، اطلاعات تماس و تصاویر محصولات خود  را در سایت ساختمان سازها بصورت آگهی تبلیغاتی ثبت کنند و محل فروشگاه یا دفتر خود را روی نقشه بصورت آنلاین مشخص کنند تا مخاطبین با درک بهتری از خدمات و محصولات ایشان آشنا شوند.

همچنین بازدیدکنندگان سایت ساختمان سازها ، افراد و شرکتهایی هستند که به دنبال کالا و خدمات و فروشندگان و مجریان مرتبط با صنعت ساختمان هستند که در این سایت می توانند به راحتی شرکت مورد نظر خود را پیدا کنند.

موضوعات اصلی سایت ساختمان سازها شامل دکوراسیون ، مصالح ساختمانی ، املاک ، ماشین آلات ، خدمات ساختمانی , خدمات تزییناتی ، خدمات تاسیساتی ، لوازم و تجهیزات ، بازار کار ، آموزش ، شرکتها و امور مهندسی ، محوطه سازی و سایر نیازمندیهای مرتبط با ساختمان می باشد و هر کدام از این موضوعات بخشهای مختلفی از فعالیتهای مرتبط با ساختمان را در بر می گیرد.


سایت ساختمان سازها محل مناسبی برای ثبت آگهی های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. با ثبت آگهی های خود در بخش نیازمندی های ساختمان سازها ، تبلیغات خود را در سراسر کشور در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار خواهید داد و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب خواهید نمود. ثبت آگهی و تبلیغ در سایت ساختمان سازها رایگان است و فقط آگهی های ویژه شامل هزینه خواهد بود.-ثبت آگهی در ساختمان سازها-

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 12595
 • کل نظرات : 43
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 75
 • آی پی امروز : 123
 • آی پی دیروز : 139
 • بازدید امروز : 1,189
 • باردید دیروز : 1,438
 • گوگل امروز : 55
 • گوگل دیروز : 87
 • بازدید هفته : 6,701
 • بازدید ماه : 25,067
 • بازدید سال : 25,067
 • بازدید کلی : 259,578
 • مطالب
  کدهای اختصاصی